Ana içeriğe atla

ayos

PÜRTEM HİJYEN ÇÖZÜMLERİ SEKTÖRLERE DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYOR

15.10.2021 - 16:13

Pürtem Temizlik Kurumsal Dezenfeksiyon Hizmetleri nano teknoloji ile geliştirilmiş insan sağlığına dost, metal ve kimyasal kalıntı bırakmayan, su bazlı, güçlü ve 30 güne kadar etkin koruma sağlayan dezenfektanlar ile hijyen sağlıyor.  Pürtem Dezenfeksiyon ve Hijyen Çözümleri Kurucusu Halit İslam ile hijyen ve dezenfektasyon işlemleri üzerine konuştuk.

Bize kuruluş hikayenizden ve faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Bizim dezenfeksiyon sektörüne yatırım yapma kararımızda bebeğimiz İshak doğduğunda hastane mikrobundan dolayı 14 gün kuvözde antibiyotik tedavisi almak zorunda kalmış olması güçlü bir motivasyon oldu. Kendi bebeğimiz gibi binlerce bebeğin ve yetişkin hastanın çapraz kontaminasyon nedeniyle enfeksiyon kapması bizi çok rahatsız etti ve işe koyulduk. O gün bugündür profesyonel hizmet veren 10 kişilik uygulama ekibiyle sahadayız. Şimdiye kadar prestijli mağaza zincirlerinden, ATM’lere, kreşlerden ofislere, birçok okul, iş yerine, evlere, depolara, mağazalara periyodik dezenfeksiyon hizmeti veriyoruz. 

Yüzme havuzları gibi hijyenin çok önemli olduğu uygulama alanlarında da hava, kara ve deniz araçlarında da yetkin biyologlarla çalışarak ayrıca hijyen kaplama konusunda iddialıyız. 

Pürtem Hijyen Çözümleri olarak sektörlerin mikroorganizma sorunlarını nasıl çözüyorsunuz? 

Anlık dezenfeksiyon yapan kimyasal ürünler süper mikropların oluşmasını tetikler. Mikroorganizmalar zamanla kimyasallara karşı direnç geliştirip süper mikroba dönüşürler. Bizim tercihimiz Zone Shield® su bazlıdır, kokusuzdur. Yüzeye yayılır ve içindeki su buharlaştığında etken madde yüzeye tamamen elektrostatik etkiyle tutunarak karbon kılıçlarından oluşan antimikrobiyal moleküler bariyer oluşturur. Görünmez virüslere karşı görünmez kalkan hazır. Yüzeye değen tüm mikroorganizmalar bu iğnelere değerek parçalanır. Dolayısıyla kimyasal tepkimeye girmeden tamamen mekanik olarak yok edilmiş olurlar.

Ürün yelpazenizdeki kalite anlayışınızdan ve müşteri memnuniyetini geliştirmek adına geliştirdiğiniz stratejilerinizden bahseder misiniz?

Bizler, uzun süreli koruyucu dezenfeksiyon yaptığı işletmeleri sertifikalandırıyor. Böylece mekanlardaki güveni görünür hale getirerek firmalara katma değer sağlıyoruz.
Zone Shield® AR-GE Grubunun üzerinde çalıştığı heyecan verici çalışmalar var. Gıdalar için anti-mikrobiyal ambalaj, giyim sektörü için 20 yıkamaya kadar bile koruyuculuğunu sürdüren     anti-mikrobiyal kumaş, uzun süre kalıcı korumalı anti-mikrobiyal bebek ürünleri üzerine araştırmalar devam ediyor.

Ayrıca ürüne-firmaya özel ürün geliştirme çalışmaları da var. Sektörel ihtiyaçlara göre, ürün süreçleri, muhteviyatı, nitelikleri, üretimde veya lojistikte değişen ısı, boya süreçleri gibi birçok değişkeni dikkate alarak bizlerden size özel bir ürün geliştirmemiz için talepte bulunmanız mümkün. Böyle bir ihtiyacınız bulunuyorsa Pürtem ile iletişim kurabilir, işbirliği yapabilirsiniz. 

Pürtem Hijyen el ve yüzey çözümlerinin haricinde hastaneler için özel geliştirilmiş Zone Shield Clinical serisini, çamaşırlar için Zone Shield Laundry, oyuncaklar için Zone Shield Toys serisini faydamıza sunuyor. 

Tercih edilme noktasında sizi rakiplerinizden ayıran ayrıcalıklı hizmetleriniz nelerdir?

Hijyen güvenliği ve kalıcılık! Yani sterilizasyon sağlarken zehir saçmadan, süper mikrop oluşturmadan, kumaş, değerli taş, cilt vs. nereye uygulanırsa uygulansın tahribat vermeden hijyen sağlıyoruz. Ayrıca All Surface yüzey serimizle uygulanan alanlarda ısı ve aşınmaya bağlı olarak 30 güne kadar kalıcı hijyen, Hand & Body serimizle de ciltte 24 saate kadar kalıcı hijyen sağlayan toksisitesi portakal kadar olan temiz solüsyonlarımızla müşterilerimizin hijyen ihtiyaçlarını en güvenli ve ekolojik biçimde gidermek öncelikli ayrıcalığımızdır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Sunduğumuz çözümler anlık dezenfektanların bir alternatifi olmanın çok ötesinde nanoteknoloji sayesinde kalıcı çözümlerle kullanıcılarına avantaj ve konfor sağlamaktadır. 

dfg

Yukarı