Ana içeriğe atla

ayos

Temizlik sektörü her zaman gelişmeye açık olacak

11.10.2017 - 17:32

Firma olarak çevreye duyarlı yaklaşımlarda bulunduklarını ifade eden Fantom Professional Ürün Müdürü Serdar Suna, “İşimizin genellikle plastik bazlı ürünler olması dolayısıyla bu konuya daha çok dikkat etmekte ve dünyada kabul görmüş atık yönetmeliklerine harfiyen uymakta ve enerji tasarrufuna önem vermekteyiz” dedi.

Temizlik sektörünün mevcut durumu ve sektörde yaşanan sorunlar hakkında bizlere kısaca bilgi verir misiniz?
Temizlik sektöründe hala çeşitli noktalarda bariz eksiklikler mevcut olmakla beraber, sektör gelişmeye açık ve her zamanda öyle olacağına inanmaktayım. Sektörde yaşanan sorunların daha çok yaklaşımdan kaynaklandığını, ancak yaşanan bu krizlerin aşılabileceğini düşünüyorum. 

“ENERJİ TASARRUFUNA ÖNEM VERMEKTEYİZ”
Bu yıl ISSA INTERCLEAN Fuarı’nda ön plana çıkan konulardan biri de yeşil temizlik… Peki, sizin bu konu hakkındaki çözümleriniz neler? Çevreye duyarlı ve geri dönüşümü olan ürün ve hizmetler noktasında ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?

Firmamızın kuruluşundan bu yana doğaya ve çevreye duyarlı bir yaklaşımı bulunuyor. İşimizin genellikle plastik bazlı ürünler olması dolayısıyla bu konuya daha çok dikkat etmekte, dünyada kabul görmüş atık yönetmeliklerine harfiyen uymakta ve enerji tasarrufuna önem vermekteyiz.

Fuara özel hazırlanan bir ürününüz ya da teknolojiniz var mı? Varsa kısaca anlatır mısınız?
Aslında yeni ürünlerimiz fuar zamanına denk gelmiş olmakla beraber, mevcut ürünlerimizde de müşterilerimizin talepleri doğrultusunda yaptığımız değişiklikler bulunuyor.

HER DÖNEM YENİ PROJE PLANLARI MEVCUT
Gelecek dönemlere ilişkin ne gibi planlar yaptığınızı öğrenebilir miyiz? 

İnovasyon bizim şirket mottomuz… Bu yüzden geleceğe dair her dönem çeşitli proje planlarımız mevcut. Bu doğrultuda temizlik sektörünün gelişmesine katkıda bulunacak çeşitli projelerimizi ilerleyen dönemlerde piyasaya sunmaya devam edeceğiz.

dfg

Yukarı