Ana içeriğe atla

ayos

Tesis yönetiminde verimliliğe odaklanıyoruz

10.05.2017 - 13:43

Trenkwalder Türkiye Genel Müdürü Alper Menemencioğlu, “Tüm hizmetlerimizde olduğu gibi tesis yönetiminde de müşterilerimize süreklilik ve güvenilirlik sunma anlayışıyla hareket ediyoruz. Ana iş prensiplerimizden biri de müşterilerimize karlılık sağlamak olduğundan, sunduğumuz tüm hizmetlerde verimliliğe odaklanıyoruz” diye konuştu.

Temizlik sektöründe ‘tesis yönetimi’ kavramı oldukça önemli. Tesis yönetimi hizmetlerinde hangi ana başlıklar ön plana çıkıyor?
Trenkwalder olarak 2007 yılından bu yana Türkiye’de iş ortaklarımızın güvenlik, temizlik ve bahçe bakım gibi süreçlerini üstleniyor ve tesislerinin yönetimi sırasında ihtiyaç duydukları idari ofisten, üretim, teknik işletim bakım ve onarıma kadar her türlü alanda destek oluyoruz. En son teknoloji ile donattığımız eğitimli ve sertifikalı kadrolarımız tesisleri yönetirken, iş ortaklarımız da şirket kaynaklarını çok daha verimli kullanabiliyor. 
Temizliğe verilen önem günümüz ekonomik sisteminde firmaları ticari faaliyetlerinde başarıya götüren en önemli kriterlerden biri. Üretim ve hizmet süreçlerinde gerekli temizlik uygulamalarının yapılmaması, çalışan ve müşteri sağlığını tehdit ediyor ve bir firmanın ekonomik verimliliği üzerinde olumsuz etkiler yaratıyor. Trenkwalder olarak her tesise ihtiyacı doğrultusunda hizmet veriyor, uluslararası standartlara uygun malzeme ve ekipman kullanarak, kusursuz temizliğin keyfi ile verimliliği artırıyoruz. 
Güvenlik ise bu alanda öne çıkan diğer hizmetimiz. Her firmanın kendi idari ve fiziki yapısına özel güvenlik ihtiyaçları bulunuyor. Üretim tesisi, iş merkezi, alışveriş merkezi, depo, site, otel, hastane vb. pek çok iş alanında yüksek kaliteli güvenlik hizmeti sunuyor, yaptığımız profesyonel risk analizleri sonucunda kuruma özel güvenlik çözümlerini hayata geçiriyoruz. 
Trenkwalder olarak iş ortaklarımıza idari ofis ve üretim alanında da destek hizmetleri sunuyoruz. Üretim destek alanında; depo hizmet yönetimi, malzeme dağıtım ve bant yönetimi, forklift operatörlük hizmeti vb. üretim destek süreçlerinde referanslarımız bulunuyor. 

Tesis yönetiminde yeni trendler nelerdir ve Avrupa’daki başarılı uygulamalara Türkiye’de işlerlik kazandırmak mümkün mü?
Avrupa ve Amerika’da çalışma ortamları hızla değişiyor. Türkiye’de de artık daha sık görmeye başladığımız açık ofisler, iş/yaşam dengesini artırmak için tasarlanan yeni sosyal alanlar ve spor salonları giderek artıyor. Bu yeni alanları yönetmek için de yeni bir bakış açısı gerekiyor elbette.
Gelişen yeni teknolojiler de artık daha fazla hayatımızda. Bir bina içinde bulunan tüm aletler artık internet veya bulut üzerinden birbirine bağlı. Bu da veri toplama ve analiz yapabilme konusunda bize oldukça hız kazandırıyor. Yurtdışında sanal gerçeklik, drone ve LED aydınlatma ile yüksek hızda kablosuz internet sağlayan Li-Fi gibi teknolojiler kullanılmaya başlandı. Türkiye’de de yakın zamanda bu tarz teknolojilerin kullanıldığını görebileceğiz. 

Türkiye’de tesis yönetimi sektörünün potansiyeli hakkında bilgi verir misiniz? Teknoloji kullanımının verimliliği artırmada sahip olduğu rolü özetler misiniz?
Türkiye’de dinamik bir pazar içinde bulunuyoruz. Bu pazarı yönetirken tüm hizmetlerimizde olduğu gibi tesis yönetiminde de müşterilerimize süreklilik ve güvenilirlik sunma anlayışıyla hareket ediyoruz. Ana iş prensiplerimizden biri de müşterilerimize karlılık sağlamak olduğundan, sunduğumuz tüm hizmetlerde verimliliğe odaklanıyoruz. Trenkwalder, hizmet sektöründe 30 yılı aşkın süredir Avrupa’da büyüyen bir marka. Dolayısıyla Avrupa’da edindiğimiz tecrübeyi ve en son teknolojileri hızla Türkiye’ye adapte ederek, bu alandaki güçlü yapımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

dfg

Yukarı