Ana içeriğe atla

ayos

TÜRKİYE PAZARINA 10 YIL ÖNCE GİRDİK

12.06.2017 - 13:38

Trenkwalder Türkiye Genel Müdürü Alper Menemencioğlu, “Stok Sayım, Lojistik Hizmetleri, Tesis Hizmetleri Yönetimi ve İnsan Kaynakları Çözümleri alanlarındaki tecrübemizi 2007 yılından bu yana Türkiye’de de iş ortaklarımız ile buluşturuyoruz” dedi.

Trenkwalder Türkiye Genel Müdürü Alper Menemencioğlu, Trenkwalder olarak Türkiye pazarına girişlerinin bundan tam 10 yıl önce gerçekleştiğini söyleyerek, “Stok ve Depo Yönetimi, Tesis Hizmetleri Yönetimi ve İnsan Kaynakları Çözümleri alanlarındaki tecrübemizi 2007 yılından bu yana Türkiye’de de iş ortaklarımız ile buluşturuyoruz. Otomotiv ve lojistikten tekstil sektörüne, kimya sanayinden beyaz eşyaya kadar farklı sektörlerden ulusal ve uluslararası pek çok markaya hizmet veriyoruz” dedi. 

“STOK SAYIM VE ENVANTER DENETİMİ PAZARINDA AÇIK ARA LİDERİZ”
Bu 10 yıllık süreçte 14 ilde, 19 bölge ofisine ulaştıklarını belirten Menemencioğlu, “Bugün 6 binden fazla çalışanımız ile iş ortaklarımıza ağırlıklı olarak Marmara Bölgesi ile İç Anadolu ve Karadeniz’de hizmet sunuyoruz. Yapılan sayım sayısı bazında diğer sayım firmaları ile yapılan karşılaştırmada stok sayım ve envanter denetimi pazarında yüzde 70’lik pazar payı ile açık ara liderliğimizi koruyoruz. Şirket prensibimiz olarak teknolojiyi yakından takip ederek altyapı gelişimlerine önem veriyoruz. Tesis yönetimi tarafında ise Türkiye’de iş ortaklarımızın güvenlik, temizlik ve bahçe bakım gibi süreçleri üstleniyor ve tesislerinin yönetimi sırasında ihtiyaç duydukları idari ofisten, üretim, teknik işletim bakım ve onarıma kadar her türlü alanda destek oluyoruz” diye konuştu.

“İNSAN KAYNAKLARI VE İŞE ALIMDA ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ” 
2016’nın son çeyreğinde Trenkwalder olarak insan kaynakları alanında Avrupa’da edindikleri deneyimi Türkiye’ye taşımaya karar verdiklerine işaret eden Menemencioğlu, “Diğer Trenkwalder ülkelerine entegre teknolojik bir altyapı ve alanında tecrübeli bir ekiple sektöre güçlü bir şekilde adım attık. Artık müşterilerimizin ‘İnsan Kaynakları ve İşe Alım’ süreçlerinde de çözüm ortağıyız. 2017 yılında bu alana yoğunlaşarak, sektörün öncü şirketleri arasına girmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.  
Menemencioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de dinamik bir pazar ortamında bulunuyoruz. Bu pazarı yönetirken tüm hizmetlerimizde müşterilerimize süreklilik ve güvenilirlik sunma anlayışıyla hareket ediyoruz. Ana iş prensiplerimizden biri de müşterilerimize karlılık sağlamak olduğundan, sunduğumuz tüm hizmetlerde verimliliğe odaklanıyoruz.” 

dfg

Yukarı