Ana içeriğe atla

ayos

Yerel firma olmanın gücüyle hizmet üretimi

12.06.2017 - 13:34

Güvensan CEO’su Münteha Adalı, “1992’den beri ticaret yapmanın sadece para kazanmak olmadığını yaptığımız çalışmalar, yarattığımız farkındalıklar ile ortaya koyuyoruz. Çalışanlar, müşteriler ve toplumdaki değerlerin toplamına odaklı hizmet üretimi yapıyoruz. 2017 sloganımız; yerel firma olmanın gücüyle hizmet üretimi” dedi.

Sektörünüz ve firmanız açısından geçmiş 10 yılı değerlendirdiğimizde nasıl bir tablo karşımıza çıkıyor? Gerek faaliyet gösterdiğiniz sektör gerekse firmanız hangi atılımları gerçekleştirdi?
Ülkemizde ve dünyada büyümeye devam eden, hayatın devamlılığı için vazgeçilmez, olmazsa olmazların başında gelen sektörlerden birisi. Teknolojik  gelişmelere rağmen; sektörümüz için insan=insan unsuru bu sektörün en önemli farklılıklarından. Ülkemizde son 10 yılda ihtiyacı ve gerekliliği daha da fark edildi. Bu işin sadece temizlik olmadığı anlaşıldı, yasal prosedür, ISG, çevre ve topluma olan etkileri nedeni ile hizmeti satın alan tarafından da eskiye göre algısı ve kıymeti değişti. Vasıflı eleman ihtiyacı gittikçe hissedilen konulardan.
Bu sektörde faaliyet gösteren firmalar, çalışanlar ve hizmeti satın alanlar tarafındaki boşluk ve ihtiyaçlar nedeni ile Güvensan olarak farklı birçok sosyal girişimcilik ve sosyal sorumluluk anlamında birçok proje yaptık. Güvensan Akademi’de sektöre vasıflı eleman yetiştiriyoruz.  
Housekeeper; Kusursuz Ev İşleri Eğitim Projesi ile ev hizmetlerinde çalışan ve bu konuda hizmet veren firmalara yönelik eğitim projesi geliştirdik. 
Belediyeler ile ortak çalışmalar yaparak ev hizmetlerinde çalışacak kadınlarımıza sosyal sorumluluk olarak sertifika programı dahilinde eğitimler düzenledik. Yaklaşık 500 kadına ulaştık. 
Greenstep projemiz ile; Sistemli Tesis Hizmetleri Eğitim Proje ve Danışmanlığı kapsamında hizmet veriyoruz, bunu “Haddimizi Aştık” dediğimiz bir proje olarak tanımlayabiliriz. İnşaat firmalarına, mimarlık ofislerine ve müşterilere binalarının yapımında kullanılacak malzemelerin seçimi ve bakımları konusunda farkındalık eğitim ve danışmanlığı veriliyor. Mevsimsel ihtiyaçlara yönelik diğer hizmetlerimiz ile yolumuza devam ediyoruz.
1992’den beri ticaret yapmanın sadece para kazanmak olmadığını yaptığımız çalışmalar, yarattığımız farkındalıklar ile ortaya koyuyoruz. Çalışanlar, müşteriler ve toplumdaki değerlerin toplamına odaklı hizmet üretimi yapıyoruz. 

Gerek sektör gerekse firmanızın geleceğe yönelik hedefleri ve beklentileri nelerdir? Sektörde teknoloji, Ar-Ge çalışmaları, yeni trendler ve yatırımlar anlamında ne gibi atılımlar ve gelişmeler yaşanacak?
Teknoloji kaçınılmaz değer yaratan sonuç olmaya devam edecek. Saha çalışanlarının merkez ofis ile teknolojik bağlantılı çalışmalar yaparak rekabet koşullarında zaman ve hızlı sonuca ulaşmak adına altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Bu çalışmaların müşteri ve hizmete yansıyan kısımlarını raporlamaya devam ediyoruz. 
Aklımızda olan birkaç konu var, bunları da sonuçlandırırsak mevcut olan farklarımıza yenilerini ekleyerek sektörde aranılan tek güçlü yerel firma olma hedefiyle yolumuza devam edeceğiz. 
2017 sloganımız ‘Yerel firma olmanın gücüyle hizmet üretimi’. Bu sloganın ne demek olduğu ileriki dönemlerde daha da netleşecek.

dfg

Yukarı