15 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

Tesis yatırımımıza bir yenisini daha ekledik

Sağlık Logistics tedarik zinciri yönetimi, depolama, taşıma ve dağıtım gibi entegre lojistik çözümlerine tesis yatırımlarıyla devam ediyor. Sağlık Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Sağlık, tesis ve araç yatırımlarına vurgu yaparak; “Euro-6 normlarına uygun tır satın alımlarımız ve Ekim 2023 itibariyle İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Orhanlı tesisimizin kapasitesini artırmaya yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla tamamlanan projelerimize bir yenisini daha ekledik.” diyor.

Yarım yüzyıla yaklaşan öyküsüyle bir aile şirketi olan Sağlık Logistics, sektöründe adından söz ettirmeyi başarıyor. 33 ülkede ve 20’den fazla sektörde hizmet veren Sağlık Logistics, bu yıl depo ve antrepo alanlarında kapasitelerini artırdı.

İstanbul Anadolu Yakası’nda Orhanlı bölgesindeki tesiste genişleme projesi kapsamında depo alanı 80 bin metrekareye çıkarıldı. 10 ayda gerçekleşen yatırımla 60 bin metrekarelik alan ve 100 bin palet kapasiteli sahasıyla Sağlık Logistics, Orhanlı bölgesinin tek çatı altındaki en kapsamlı projesine sahip konumda. Sağlık Logistics’in belirlediği stratejileri, yeni yatırım planlarını ve bu başarılarının ardındaki vizyonu Sağlık Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Sağlık şöyle paylaşıyor:

Sağlık Logistics’i yakından tanıyabilir miyiz?

Sağlık Logistics’in kuruluşu 1950’li yıllara dayanıyor. 33 ülkede ve 20’den fazla sektörde hizmet veriyoruz. İstanbul’un her iki yakasında modern lojistik tesislerimizle karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolutaşımacılığı, gümrüklü depolama, serbest depolama ve mikro dağıtım hizmetlerimizi tek veya entegre bir sistemle tamamlıyoruz.

Türkiye tesislerimizden Yenibosna, Esenyurt ve Orhanlı’da yer alan geniş hacimli antrepolarımız ve serbest depolarımızla müşterilerimizin uluslararası lojistik ve depolama ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak yüksek standartlarımızı korumaya devam ediyoruz.

Lojistik sektöründe özellikle hangi konularda öne çıkıyorsunuz?

Dünya genelinde lojistik sektörü, karmaşık tedarik zincirleri ve hızla değişen teknolojik gelişmelerle dolu rekabetçi bir alanı temsil ediyor. Ancak, bu sektörde yarım yüzyıla yaklaşan bir deneyime sahip Sağlık Logistics olarak, 45 yıllık deneyimimizle tedarik zinciri yönetimi, depolama, taşıma ve dağıtım gibi entegre lojistik çözümlerimizi müşterilerimize sunarak onların iş süreçlerini daha verimli hale getirme konusunda öne çıkıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir