Ana içeriğe atla

ayos

2017’DE YATIRIMLARA DEVAM EDECEĞİZ

17.01.2017 - 11:03

Dedeman Otelleri CEO’su Emrullah Akçakaya, “2017 yılında Dedeman markası olarak turizm sektöründeki yatırımlarımıza, misafirlerimize ve sektöre hizmet vermeye devam ediyor olacağız. 2017 yılına 3 yeni otel açılışı ve yeni bir otel markası ile giriyoruz” dedi.

Dedeman Otelleri olarak 2016 yılını nasıl geçirdiniz, hangi yatırımlara imza attınız? 2017 yılında hangi yatırımlara ağırlık vermeyi hedefliyorsunuz? 
Gezi olaylarından bu yana gelen olumsuz süreç, dünyadaki politik gelişmeler, coğrafyamızdaki olumsuzluklar, Suriye savaşı ve terör olayları turizmi direk etkiliyor. Bu olumsuzluklar sebebiyle ülkemize gelen turist sayısında ciddi bir azalma ve buna bağlı olarak sektörde de çok ciddi daralmalar sözkonusu oldu.  Sektör verileri açısından baktığımızda, 2016 senesini son yıllarla karşılaştırdığımızda en olumsuz yıl olarak değerlendirebiliriz.
2017 yılında Dedeman markası olarak turizm sektöründeki yatırımlarımıza, misafirlerimize ve sektöre hizmet vermeye devam ediyor olacağız.
Gerek rekabet gerek yönetim gerekse büyüme anlamında ne gibi stratejiler uyguluyorsunuz? 2017’de ne gibi stratejiler uygulamayı planlıyorsunuz?
2012 yılından itibaren artan arz ve azalan talebe istinaden turizm sektöründe istenilen başarılar maalesef yakalanamadı. Ülkemizin maruz kaldığı üzücü olaylar karşısında yurtdışından gelen turist sayısındaki azalma ile birlikte otellerimizin doluluk ve karlılık oranları azaldı. Buna paralel olarak da hizmet kalitemizden ödün vermeyerek giderlerimizi azaltmaya yönelik koruyucu önlemler aldık. 
2017 yılının 2016 yılından daha zor bir yıl olmayacağını öngörüyoruz. Dedeman markasının gücüne inanıyoruz. 2017 yılında da sektöre olan yatırımlarımıza devam edeceğiz.

Türkiye ekonomisi 2017’de sizce nasıl şekillenecek? Dedeman Otelleri olarak Türkiye ekonomisinin gidişatına paralel olarak hedeflerinizde bir revize olacak mı?  
Ülkemizin 2017’deki sosyal, kültürel ve siyasi durumlarının olumlu yönde gelişeceğine inanıyoruz. Biz de bu inancımızla birlikte 2017 yılına 3 yeni otel açılışı ve yeni bir otel markası ile giriyoruz.

dfg

Yukarı