Ana içeriğe atla

ayos

29. HotelEquipment’ta ve 25. FoodProduct için geri sayım başladı

05.12.2017 - 11:07

Türkiye’nin en kapsamlı konaklama ve ağırlama ekipmanları fuarı 29. HotelEquipment’ta ve gıda sektörünün yükselen fuarı 25.FoodProduct’ta son 1 aya girildi. Sektörün dev firmalarının,  yurt içinde 81 il, yurt dışında 20’nün üzerinde hedef ülkeden profesyonel ziyaretçi ve alım heyeti ile bir araya geleceği organizasyonda yüzde 90 doluluk oranına ulaşıldı.

ANFAŞ - Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. tarafından çeyrek asrı akın süredir organize edilen Antalya’nın marka fuarları 29. HotelEquipment – Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ve 25.FoodProduct – Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı;  17-20 Ocak 2018 tarihleri arasında eş zamanlı olarak kapılarını açmaya hazırlanıyor.

İKİ DEV EŞ ZAMANLI TEK ÇATI ALTINDA
Önceki yıllarda alan yetersizliği nedeniyle farklı tarihlerde gerçekleştirilen fuarlar, bu yıl yüzde yüz büyüyerek 20 bin metrekareden 40 bin metrekare kapalı 20 bin metrekare açık olmak üzere toplam 60 bin metrekarelik alana ulaşan Antalya Expo Center sayesinde tek çatı altında gerçekleştirilecek. Katılımcı ve ziyaretçi profilleri benzerlik gösteren fuarlar, sektörün talebi doğrultusunda 17-20 Ocak 2018 tarihilerinde eş zamanlı olarak kapılarını açacak. Fuara katılan sektör profesyonelleri;  konaklama, ağırlama ve gıda sektörüne dair tüm paydaşlara, ikili iş görüşmelerine, etkinliklere, konferanslara eş zamanlı olarak ulaşabilecek.

YENİ HEDEF PAZARLARA ÇALIŞMALAR TAM GAZ
BAİB -  Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği,  BAKA – Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, DEİK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu,  ATSO - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası  ve ANFAŞ’ın yurt dışındaki acente iş birliktelikleriyle; Almanya, Balkanlar (Arnavutluk, Bosna – Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Sırbistan), Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Bulgaristan, Çin, Filistin,  Hindistan, İran, Katar, K.Irak, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt,  Letonya, Mısır,  Özbekistan, Suudi Arabistan, Tayland, Tunus, Umman ve Yemen’den profesyonel ziyaretçi ve alım heyetleri getirilecek.

81 İLDEN PROFESYONEL  ALIM HEYETİ HAZIR
Yurt dışı çalışmalarının yanı sıra yurt içinde Ekonomi Bakanlığı, TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Antalya Ticaret Borsası aracılığıyla hedef illerdeki ticaret ve sanayi odalarından,   TÜROFED - Türkiye Otelciler Federasyonu, AKTOB - Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği, HOTED - Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği, POYD - Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği,Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu,  GİMAT  - Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancılar Derneği,  TAFED – Türkiye Aşçılar Federasyonu ve ANFAŞ’ın yapmış olduğu anlaşmalar ile  25 hedef ilde yaptığı gerçekleştirdiği basın ve sektör toplantıları aracılığıyla;  81 ilden gıda toptancıları, kurumsal satın almacılar,  otel ve restoran zincirleri, şef ve aşçılar, sektörel ziyaretçi heyetleriler getirilecek.

YÜZDE 90 DOLULUK ORANI

Çalışmaların, katılımcıların yüzünü güldürdüğünü söyleyen ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, “Fuar sırasında yaptığımız satışlarda, katılımcıların yarısından fazlası, 2018’deki organizasyonda yerini aldı. Bu ay itibari ile HotelEquipment fuarlarımızda yüzde 90 oranında doluluğa ulaşmış durumdayız. Fuar alanımızda son 7 ada hala satışta.  Gıda sektörüne dair ihracatı ve büyümeyi hedefleyen tüm firmalarımızı fuara katılımcı olmaya davet ediyoruz” dedi.

DOLU DOLU ETKİNLİK PROGRAMI

Fuar kapsamında düzenlenecek etkilikler sayesinde katılımcılar, en etkili tanıtım imkanına ulaşma fırsatı yakalayacak.  25.FoodProduct kapsamında TAFED - Türkiye Aşçılar Federasyonu iş birliğiyle Sanayi Sempozyumu, Ustaya Danış Masası ve çok sayıda etkinlik gerçekleştirilecek. FoodProduct’a özel organize edilecek Sanayi Sempozyumu ve Ustaya Danış Masası ile katılımcı firmalar; mevcut ve yeni çıkan ürünlerini üst düzey şeflerle buluşturacak.

HOTEL DESİGN SHOW HEYECANI SÜRÜYOR

Etkiliklerle şölene dönüşecek HotelEquipment’ta Hotel Design Show heyecanı 2018’de de devam edecek. Otel yatırımcısı, turizm işletmecisi, mimarlar, İçmimarlar ve müteahhitler ve çok sayıda sektör profesyonelinin yoğun ilgi gösterdiği Hotel Design Show bu yıl 3’üncü kez organize edilecek. Bu yıl “Retro” tarsım temasıyla gerçekleşecek Hotel Design Show’da; fuar alanı içerisinde bin metrekarelik alanda, 10 otel odası, karşılama bankosu(resepsiyon) ve lobiden oluşan özel alan kurulacak. TMMOB İçmimarlar Odası’na üye 10 farklı iç mimari grup tarafından projelendirilen 10 farklı otel odası, uygulamaya sponsor olacak tedarikçiler ile işbirliği içerisinde tamamlanarak HotelEquipment Fuarı ile birlikte açılacak. Fuar bitimine kadar devam eden bu etkinlik yurtiçi ve yurtdışından gelecek olan turizm yatırımcısı ile işletmecilerinin en çok ziyaret edeceği bölüm olacak.

dfg

Yukarı