Ana içeriğe atla

bridgestone

AKŞAM ORGANİZASYONLARINDA FARKLI ALTERNATİFLER

16.09.2019 - 15:15

İŞ İNSANLARININ BEKLENTİLERİNİ TAM ANLAMIYLA KARŞILADIKLARINI BELİRTEN MMO TEPEKULE KONGRE VE SERGİ MERKEZİ MÜDÜRÜ SELİN ŞENGÜN ZOPCUK TOPLANTI SALONLARININ DONANIMI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

İş dünyasının öncelikli tercihi olmak adına nasıl avantajlarınız var? 
Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi, İzmir Körfezi’nin tam orta aksında yer almaktadır. Bayraklı'da yükselen merkezimiz, Bornova-Karşıyaka ve Alsancak gibi şehrin en yoğun nüfusuna sahip semtlere gerek araçla gerekse raylı ulaşım ile sadece 10 dakika uzaklıktadır. 210 araç kapasiteli kapalı otoparkımızın yanı sıra şehir dışından gelen misafirlerimiz için yürüme mesafelerinde konforlu konaklama olanağı sunan tesisler bulunmaktadır. Ulaşılabilirlik açısında böylesine bir lokasyonda bulunmak büyük bir avantaj. Zamanın kıymetini bilen tüm misafirlerimize ulaşılabilir ve merkezi bir konumda olmanın avantajını sunuyoruz. Merkezimizde farklı düzen ve kapasitede 13 adet salon mevcut. Aynı anda 3 bin kişiyi ağırlayabilen merkezimiz, ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum gibi etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. 

Toplantı ya da farklı organizasyonlar için merkezinizi tercih edecek iş insanlarının sizden nasıl beklentileri oluyor? 
İş dünyası, başarılı ve verimli toplantılar için özellikle; toplantı salonlarının havalandırma, aydınlatma, temizlik gibi detaylar açısından kusursuz olmasını, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm teknik imkânların etkinlik anında eksiksiz ve kesintisiz şekilde hazır bulunmasını, katılımcılara çeşitli ikramlar sunulmasını, koltuk seçiminin ve etkinlik tipine uygun olarak katılımcıların konforunu destekleyecek şekilde olmasını, sosyal ihtiyaçlarını aynı etkinlikte gidermek isteyen misafirlere kokteyl-gala organizasyonları için imkân sağlayabilmesini talep etmektedir.

Toplantı salonlarınızın donanımı ve özellikleriyle ilgili bilgi verebilir misiniz? 
Merkezde, 732 kişilik ve 210 kişilik olmak üzere iki adet amfi düzeninde salona ek olarak, ihtiyaca göre 400+400 kişilik toplantı salonu, sergi alanı ya da 900 kişilik yuvarlak masa düzeninde hizmet veren restorana dönüşebilen çok amaçlı bir salon bulunmakta. Bunun dışında bir adet 180 kişilik, iki adet 85 kişilik toplantı salonları ve 30/20 kişilik 7 adet seminer odaları yer almaktadır. Fuar alanı olarak 4 bin 800 metrekarelik bir alan ayrılmıştır.
732 kişilik amfi düzeninde olan Anadolu Salonu; akustik, ses, ışık, sahne mekaniği, video data projeksiyon, simultane sistemleri bakımından profesyonel ekipmanlar ile donatılmıştır. Sistemler konferans, tiyatro, bale, elektronik destekli konser-akustik konser ve benzeri gösterilere uygun olarak çok amaçlı tasarlanmıştır. Anadolu Salonu kapasite, koltuk düzeni ve teknik donanımları göz önüne alındığında İzmir’in en çok tercih edilen salonlarından biridir.

Toplantı dışında iş insanlarının streslerini de atması adına nasıl ayrıcalıklar sunuyorsunuz?   
Eşsiz deniz manzarasının hâkim olduğu restoranlarımız; Litany &A7 Şehir Kulübü, Teras Cafe, Tepekule Özel Günler Salonu birbirinden şık ve zarif sunumlarıyla misafirlerimizin her türlü catering ihtiyacını karşılamakta ve hoş vakit geçirmelerini sağlamaktadır.
Merkezimizin terasında yer alan Açık Hava Sineması ile de akşam organizasyonlarında farklı alternatifler yaratılmaktadır.

dfs

Yukarı