Ana içeriğe atla

ayos

ALAÇATI’DA HUZUR VE SAĞLIKLI TATİLİN ADRESİ: OLİMBERA HOTEL

12.08.2020 - 10:09

Olimbera Hoteli tanıyabilir miyiz?

Olimbera Hotel Alaçatı ailesi 2019 Temmuz ayında Alaçatı’da kapılarını tüm Türkiye ve dünya misafirlerine açmış bulunmaktadır. Otelimiz toplamda 12 odaya sahiptir. Her biri Alaçatı’nın tarihi taş binalarından alınan taşlarla donanmış 6 adet Taş Dublex odamız ve bu pandemi süreci için birebir tercih olan doğal ahşaptan yapılan ve birbirinden tamamen bağımsız olan 6 adet Bungalov tipi ağaç odalarımız mevcuttur. Otelimizde bulunan açık havuz sayesinde yazın kavurucu sıcağında kendisini havuza bırakarak serinlemek isteyen misafirlerimiz için çok keyifli bir ortam oluşturuyoruz. Otelimizin dört tarafının açık ve doğa ile iç içe olması, Alaçatı’nın meşhur rüzgarı sayesinde misafirlerine yaz aylarının en sıcak dönemlerinde bile esintisiyle beraber serinleme imkanı sunuyor. Oda kahvaltı konseptinde hizmet veren otelimiz, zengin kahvaltısıyla değerli misafirlerini memnun etmek adına özveri ile çalışıp, elinden gelenin fazlasını memnuniyetle yapmaktadır.

 

Menülerinizi oluştururken ve sunumda hijyeni nasıl sağlıyorsunuz?

Pandemi sebebiyle mutfakta almış olduğumuz önlemlerden bir tanesi mutfağımızı düzenli olarak U.L.V makineleriyle dezenfekte etmek. Mutfağa almış olduğumuz her türlü erzak malzemeleri olması gerektiği gibi dezenfekte ediyoruz. Misafirlerimizin ve personelimizin sağlığını düşünmek bizim en önemli vazifemiz, bu konuda tedbirleri elden bırakmıyoruz.

 

Otelinizin lokasyonunun bu süreçte ne tür avantajları var?

Lokasyon ve düzen açısından Alaçatı’nın en avantajlı otellerinden biriyiz. Otelimizin Alaçatı Çarşı dışarısında olup çarşı kalabalığından uzak. Ayrıca, Alaçatı Port Yolu üzerinde, insan etkileşiminden uzak bir yerde üç dönüm arazi üzerine kurulu otelimiz, sadece 12 oda ile misafirlerine tesis içerisinde de özgür bir hareket alanı sağlıyor. Bunun yanı sıra Ağaç Bungalov odalarımız da bahçemizin üzerine kurulu birbirinden tamamen bağımsız 6 tane ağaç evler şeklinde sıralı. Ağaç odalarımızda konaklamak isteyen misafirlerimiz, diğer odalardaki misafirlerimizle herhangi bir etkileşime girmeden huzur ve sağlık içerisinde tatillerini yapabilirler.

 

Müşterilerin ilgisi beklediğiniz seviyede mi? Ne tür yorumlar alıyorsunuz?

Covid-19’a rağmen misafirlerimizin ilgisi beklediğimizden de fazla oldu. İnsanımızın evde kaldığı zorlu sürecin sonunda kendisini doğayla beraber Alaçatı’nın hafif esintisine bırakmak istemesini ve bu zorlu geçen süreci unutmak istemesini çok iyi anlıyoruz. Otel misafirlerimizin yorumları da bu konuda bize çok yardımcı ve yol gösterici oluyor. Misafirlerimizin bize oteli daha da güzel kılmak için verdiği tavsiyeler dışında kötü bir yorum almayışımız da biz Olimbera Hotel Ailesi’ni ziyadesiyle memnun ediyor.

dfg

Yukarı