Ana içeriğe atla

ayos

Ankara’da ilk uluslararası otel zinciri

17.11.2016 - 11:37

Ankara HiltonSA Genel Müdürü Haakon Gaarder-Larsen, Ankara HiltonSA, alışveriş, eğlence ve etkinlik yerlerine yakınlığının yanısıra şehrin göbeğindeki muhteşem konumu ile devlet dairelerine, elçiliklere ve birçok özel firmaya yürüme mesafesinde. Ankara’daki ilk uluslararası markalı zincir olmamız, Ankara’da iş yapan tüm misafirlerimizin bize karşı bir güven duymasına yardımcı oluyor” dedi.

Ankara HiltonSA olarak iş dünyasına yönelik sunduğunuz çözümlerde önem vererek uyguladığınız kriterlerden bahseder misiniz? Otelinize iş amaçlı gelen misafirlerinize ne gibi imkanlar ve ayrıcalıklar sunuyorsunuz?
Dünya çapında 9 farklı ülkede yaşamış ve çalışmış biri olarak, her gezgin işadamının bireysel ihtiyaçları olduğunu öğrendim. Genel olarak benim gibi gezgin iş adamlarının en çok aradığı iki özellik, külfetsizlik ve kişiselleştirilmiş hizmettir. Hilton HHonors programı çerçevesinde, Ankara HiltonSA misafirlerine; tercih ettikleri odayı önceden seçebilme ve denetleme, varış öncesi check-in imkanı ve otele varışlarında ön büronun önünde daha az zaman kaybetme imkanı sağlıyor. Aynı zamanda Ankara HiltonSA olarak misafirlerimizin otelden ayrılışları sırasında gene vakit kaybetmemeleri için hızlı check-out hizmeti sunuyoruz. Ödemeler kredi kartlarından otomatik olarak gerçekleşir ve faturalar kişisel e-mail adreslerine gönderilir. Kişiselleştirilmiş hizmet anlayışı, bir oteli daha iyi ve kaliteli bir duruma getirmenin en önemli yollarından biridir. Birçok gezgin işadamı, her yıl evlerinden uzak yerlerde, çok uzun vakitler geçiriyor ve kaliteli bir oteli sıradan bir otelden ayıran fark, bu misafirlere özel hizmetler sunarak kendilerini farklı ve özel hissettirmektir. Ankara HiltonSA gibi büyük otellerde her ay binlerce misafir konaklama yapar, bu bizim için zorlu bir iş, fakat ben ve ekip arkadaşlarım hergün daha iyisi için hep beraber çalışıyoruz.

İş oteli konsepti çerçevesinde sunduğunuz hizmetlerde yer aldığınız ‘lokasyon’un etkilerini değerlendirir misiniz? 
Ankara HiltonSA, alışveriş, eğlence ve etkinlik alanlarına yakınlığının yanı sıra şehrin göbeğindeki muhteşem konumu ile devlet dairelerine, elçiliklere ve birçok özel firmaya yürüme mesafesinde. Neredeyse 30 yıllık geçmişi olan Ankara’daki ilk uluslararası markalı zincir olmamız, Ankara’da iş yapan tüm misafirlerimizin bize karşı bir güven duymasına yardımcı oluyor.

Ankara HiltonSA’da genel müdürlük koltuğuna yeni oturdunuz. Ne gibi stratejiler uygulayacaksınız, hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?
Ankara HiltonSA’nın genel müdürü olarak, sorumluluklarımın başında misafirlerin memnuniyeti, ekip arkadaşlarım, binanın ve Hilton’un sahibi olan Sabancı geliyor. Benim liderlik felsefem basit, biz liderler olarak, tüm çalışma ekibinin, otelin genel amacına ve işleyişine yönelik birbirine bağlı olduğuna emin olmak. Her gün yapmakla yükümlü olduğum en önemli görevim, tüm ekip arkadaşlarımın, otelin genel işleyişi sırasındaki sorumluluklarına odaklanmaları için onlara yardımcı olmak, başka bir deyişle ekibime destek olmaktır. Kesinlikle inanıyorum ki, memnun ve birbirine bağlı ekip üyeleri demek memnun misafirler demektir.

dfg

Yukarı