Ana içeriğe atla

bridgestone

AZADİ STONE TAŞ ÜRETİMİNİN KALBİNDE

21.01.2019 - 11:41

DÜNYA DOĞAL TAŞ REZERVİNİN YÜZDE 40’INA SAHİP TÜRKİYE’DE FAALİYET GÖSTEREN İRAN MERKEZLİ AZADİ STONE, ÜLKEMİZİN POTANSİYELİNİ DÜNYA PAZARLARINA TAŞIYAN ŞİRKETLERDEN BİRİ. GENEL MÜDÜR AİDA AZADİ, “İRAN VE TÜRKİYE’NİN TAŞ ÜRETİMİNİN KALBİNDE YER ALDIĞIMIZ İÇİN ÇOK KALİTELİ ÜRÜNLER SUNABİLİYORUZ.” DİYOR.

Türkiye, dünya doğal taş rezervinin yaklaşık yüzde 40’ına sahip bir ülke konumunda. Yaklaşık olarak 4 milyar metreküp işletilebilir mermer, 3 milyar metreküp işletilebilir traverten, 1 milyar metreküp granit rezervi olan Türkiye, dünya genelinde doğal taş ticareti yapan firmaların ilgi odağında. O firmalardan biri de İran merkezli Azadi Stone. Azadi Stone Genel Müdürü Aida Azadi ile dört yıldır Türkiye’de de faaliyet gösteren şirket hakkında konuştuk.


Azadi ailesi, uzun süredir mermer başta olmak üzere doğal taş ticaretiyle uğraşıyor. Çoğunlukla İstanbul’da bulunan Aida Azadi, Türkiye’deki işleri takip ederken; babası da İran’daki faaliyetleri yürütüyor. Taşın inşaatta ana malzemelerden biri olduğunu belirten Aida Azadi, dünyada İran ve Türkiye’nin birçok ocağı ve kaliteli üretimiyle tanındığını ifade ediyor. Azadi, “Şirketimiz İran ve Türkiye’de en iyi mermer, onix, traverten ve granit ticareti yaptığı için çok şanslı. Bu pazardaki konumumuzdan yararlanmak ve sunduklarımızdan gurur duymak için en iyi hammaddeye, en iyi işlemeye ve memnun bir iş gücüne sahip olmaya çalışıyoruz.” diyor.

 

Azadi Stone, Azadi Mermer

TÜRKİYE, İRAN İLE AVRUPA ARASINDA KÖPRÜ


“Şirketimizle İran ve Türkiye’nin taş üretiminin kalbinde yer aldığımız için çok kaliteli ve standart ürünler sunabileceğimize inanıyoruz.” diyen Azadi Stone Genel Müdürü Aida Azadi, “Ürünlerimizin büyük bir kısmını ham veya işlenmiş olarak ABD, Kanada, İngiltere, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Malezya, İspanya gibi ülkelere ihraç ediyoruz. Ayrıca Çin, Yunanistan, Hindistan ve Vietnam’dan yüksek kaliteli ürünler ithal ediyoruz.” ifadelerini kullanıyor. 

 

Azadi Stone

 

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri’nin (İMMİB) tek İranlı kadın üyesi olan Aida Azadi, Türkiye’yi İran ile Avrupa arasında köprü olduğu için tercih ettiklerini belirtiyor: “Türkiye’de mermer başta olmak üzere doğal taşlarla ilgili büyük bir sektör var. Ayrıca rezerv olarak dünyanın en zengin ülkelerinden biri. Biz buradaki potansiyeli değerlendirmek için Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Daha çok Burdur, Afyon ve Marmara Adası’nın mermer ve doğal taşlarının ticaretini yapıyoruz.” şeklinde konuşuyor. 

 

Azadi Stone

dfs

Yukarı