Ana içeriğe atla

apti

BEŞYILDIZ OTEL EKİPMANLARI EN İYİ MARKALARI TEDARİK EDİYOR

14.03.2019 - 14:50

BEŞYILDIZ OTEL EKİPMANLARI LİMİTED ŞİRKETİ SAHİBİ OZAN ARSLAN: “OTEL MÜŞTERİLERİMİZE ISITMA-SOĞUTMA SİSTEMLERİ, MİNİBAR, TV, SAÇ KURUTMA MAKİNASI, PARA KASALARI GİBİ ÜRÜNLERİN SATIŞINI GERÇEKLEŞTİRİYOR, SEKTÖRÜNDE EN İYİ MARKALARI TEDARİK EDEREK TÜRK TURİZMİNE HİZMET VERİYORUZ.”

Beşyıldız Otel Ekipmanları Limited Şirketi Sahibi Ozan Arslan, sorularımızı cevapladı. 

Öncelikle firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz? 
Koç Grubu bünyesinde uzun yıllardır otellere hizmet eden Akpa AŞ’nin eski Ege Bölge müdürlerindenim. Akpa AŞ’nin otel hizmet sektöründen çıkmasıyla 2015’te Akpa’dan bayrağı devralarak mevcut otel müşterilerimize ısıtma-soğutma sistemleri, minibar, TV, saç kurutma makinası, para kasaları gibi ürünlerin satışını gerçekleştiren, sektöründe en iyi markaları tedarik eden satış pazarlama şirketi Beşyıldız Otel Ekipmanları’nı kurdum. Beko Kurumsal Satış Bölge Bayiliği, Faik Minibar Ege Bölge Distribütörlüğü, Etap Fön Distribütörlüğü gibi kıymetli markaların temsilciliğini yapıyorum. Ayrıca Beko markasıyla İzmir Karşıyaka’da konsept perakende mağazamızda da müşterilerimize kaliteli ve güler yüzlü hizmet vermekteyiz. Ağırlıklı olarak Bodrum, Marmaris, Çeşme ve Kuşadası’nda faaliyet göstermekteyiz.

SAYAMAYACAĞIMIZ KADAR REFERANSIMIZ MEVCUT
Otellere yönelik ürünlerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Beko markasıyla minibar, TV ve klima; Faik markasıyla minibar; Etap markasıyla fön ve karşılama setleri; Fantom markasıyla kat arabaları ve süpürgeler; ayrıca otel tipi oda kasaları, şezlong, sandalye, yatak gibi ürünlerimizle otellere hizmet veriyoruz. 

Referanslarınız ve otel ekipmanları sektöründeki yerinizle ilgili bilgi alabilir miyiz? 
Ege Bölgesi’nde sayamayacağımız kadar referanslarımız mevcut. İsmini yazamadığım müşterilerimiz alınmasın  diye belli başlı bilinen otellerden referans vereyim. Bodrum: Samara Otel, Nikki Beach, Işıl Club, Amara Island, La Blance Amara, Dujo Otel. Marmaris: İdeal otelleri, Paşa otelleri, Begomville Otel, Aqua Otel, Jullian Club. Çeşme: Duman Butik, Nownes, Chesme Plus, Altınyunus Otel, Ilıca Otel, Babaylon Çeşme. Kuşadası: Amara Sea Light, Palmin Otel, Batuhan Beach… Daha çok var fakat bu kadarı yeterli diye düşünüyorum.

2019 DA HARİKA GEÇECEK
Otelcilerle konuştuğumuzda 2018’in genel olarak çok iyi geçtiğini söylüyorlar. Otellere hitap eden bir firma olarak 2018 sizin için nasıl geçti? 

2018, turizm açısından çok iyi bir yıl olarak tarihe geçmiştir. Ülke ekonomisinin daralma yaşadığı bir dönemde turizmle memleketimiz ciddi bir ivme kazanmıştır. Hem devletin teşvikleri hem de otel yöneticilerinin büyük özverisiyle sezon zinde ve canlı tutulmuş, otel doluluk oranları gayet başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir. Tabii biz de bu durumdan çok olumlu etkilendik. Cirolarımız ciddi seviyede artış gösterdi.

2019 ile ilgili çalışmalarınız ve beklentilerinizden bahsedebilir misiniz?
2019 ile ilgili ürün gamımızı genişletmek adına birçok atılım yaptık. Fuarlardan ve müşteri ziyaretlerimizden de edindiğimiz izlenimlere göre bu sene de harika geçecek. Beklentilerimiz her zaman olumlu olacak olup bu memlekete turizm sektöründe  hizmet etmenin keyfini yaşayacağımızı düşünüyorum.

ghjjh

Yukarı