Ana içeriğe atla

apti

Dijitalleşen turizm dünyasında oteller ana aktör olmalı

25.03.2019 - 18:29

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu, yazılı bir açıklama yaparak “Dijitalleşen turizm dünyasında oteller ana aktör olmalı.” dedi.

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu, yazılı bir basın açıklaması yaparak “Dijitalleşen turizm dünyasında oteller ana aktör olmalı.” dedi. Aksu, 85 milyar dolar yatırım, 1 milyon çalışan ve 54 farklı sektörü besleme kapasitesine ulaşmış Türk otelcilik sektörünün turizm politikalarında aktif rol alması gerektiğini ifade etti.

 

(TUROYD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu’nun açıklaması şöyle: “Yatırım kapasitesine bakıldığında, Avrupa’da ilk 10’a giren Türk otelcilik sektörü, dünya kalite standartları ile yarışır düzeye gelmiştir. 85 milyar dolarlık yatırımla büyük riskler taşıyan Türk otelciliğinin,  dünyada hızla dijitalleşen pazarlama trendinde de kendi çabasıyla mücadele ettiğini görebiliyoruz. Ulusal ve uluslararası etkin tanıtım politikasının oluşması çok önemli. Bu konuda Bakanlığın tasarladığı TGF yasa tasarısı, tüm paydaşlar tarafından desteklendiği ve iyi kurgulandığı zaman son derece yararlı ve kazançlı sonuçlar alınacaktır. Sektörün bir diğer önemli aktörü olan ulaşım ve havacılığın desteklenmesiyle de Türk turizmi ciddi bir ivme kazanacaktır. Tüm paydaşlar için en önemli değer olan ‘konuk deneyim ve memnuniyeti’ni sağlayan otel yatırımcısı ve profesyonel otel yöneticisinin sektöründe söz sahibi olması, liyakat ilkesinde yer bulması gerekiyor.”

ghjjh

Yukarı