Ana içeriğe atla

ayos

EGE’NİN İNCİSİNDE 12 YILLIK TECRÜBE

20.07.2017 - 12:23

Ege’nin incisi Çeşme’de hayallerinizdeki tatili gerçekleştirebileceğiniz huzur ve eşsiz manzaralı odalara sahip ödüllü otel Boyalık Beach Hotel adına görüştüğümüz Genel Müdür Orhan Belge ile turizmin mevcut durumu ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte otelde yaşanan hareketlenmeler üzerine özel bir söyleşi gerçekleştirdik. Belge, sezonun bir önceki seneye oranla daha verimli geçeceğini öngördüğünü dile getirdi.

Yaz sezonun açılmasıyla birlikte misafir (ziyaretçi) kapasitenizde hareketlenmeler gerçekleşti mi?
Boyalık Beach Hotel olarak Çeşme bölgesinde 12 ay boyunca hizmet vermekte olup, yaz sezonunun başlaması bu yıl her ne kadar Ramazan ayına denk gelmiş olsa da Boyalık Hotel olarak bu süreci de güzel geçirdiğimizi düşünüyoruz. Asıl olarak yaz süreci bizim için bayramdan sonra başlayacak. Ön görülerimiz sezonun geçen yıla göre daha verimli geçeceği doğrultusunda… 

Ülkemizde yaşanan olaylar en çok turizm sektörünü etkiledi. Bu anlamda bir nevi kültür elçisi görevi gördüğünüzü düşünüyor musunuz?
Ülkemizde yaşanan olaylar yüksek oranda turizm sektörünü etkiledi, sırf otel ve tatil anlamında doğrudan da düşünülemiyor; bunun içine restoran, eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri dolaylı yoldan hepsi giriyor. Turizmciler olarak bizler yıl boyunca katıldığımız birçok yurt içi ve yurt dışı fuarında ülkemizin tanıtımlarını yaparak,  kültür elçisi görevi gördüğümüzü düşünüyoruz.

Peki, ziyaretçi profilinde değişiklikler söz konusu mu?
Çeşme bölgesi her ne kadar iç turizm açısından hareketli olsa da 2016 kış mevsiminden bu yana istatistiklerimize göre yabancı misafir portföyünde özellikle otelimiz adına yüksek bir artış oldu. Komşu ülkelerimizden gelen taleplerde günden güne bu doğrultuda artmaktadır.

Yaz aylarında misafirlerinizi bekleyen yenilikler neler? 
Otelimizde bu yıl ufakta olsa bizler için büyük etki yaratacak yenilikler yaptık. Bunlardan bazıları ve önemli olan animasyon tabii ki… Yaz aylarında aileler çocuklarıyla tatil yapmak isterken aynı zamanda da kendilerine de vakit ayırmak istiyorlar. Bu zamana kadar yapılan mini clup aktivitelerinin dışında, çocuklarımızı eğitirken öğretmek için sosyal sorumluluk projeleri oluşturmaya başladık. Çocukların bilinçlendirilebilmesi için doğayı,  denizlerimizi ve çevreyi koruma, mavi bayrak, yeşil yıldız gibi sorumlulukların anlatılması adına eğitici ve öğretici gün boyu süren şenlikler düzenlemekteyiz. 

Peki, misafirlerinizi bu şehirde en çok etkileyen şey nedir? Neden Çeşme?
Genellikle “hem kaliteli tatil yapayım hem de huzur bulayım, çokta uzak olmasın” diye düşünülüyor. Çeşme, Ege Bölgesi için gerçekten bir inci. İzmir’de şehrin akışından bunalanların kaçış noktası oluyor adeta. Konum itibariyle İstanbul’a da çok uzak değil, kısa vadeli planlanıp gerçekleştirilebilen bir tatil programı olabiliyor. Misafirlerimizden buraya geldikten sonra çok bir şey sormamıza gerek kalmadan bazen sadece manzaranın ve denizin yeterli geldiğini bile duyabiliyoruz.

Ziyaretçilerinize özel sunmuş olduğunuz kampanyalar var mı?
Ziyaretçilerimize dönem dönem oluşturduğumuz kampanyalarımız elbette ki oluyor. Özel günlerde zaten bunu gerçekleştiriyoruz. Bunun haricinde şirketlere, gruplara özel sunduğumuz kampanyalarımız da mevcut. 

Evet, tatil sezonu açıldı ama diğer yandan düğün sezonunun da açıldığını görüyoruz. Peki, düğün sezonun açılması sizleri nasıl etkiledi? Bu arada Boyalık Beach Hotel’de düğün yapacaklara ne gibi hizmet ve imkanlar sunuyorsunuz, kısaca açıklayabilir misiniz?
Evet, düğün sezonunu geçen ay itibariyle başlattık. Bizler için en sevdiğimiz dönem aslında şimdi başladı. Düğün sahiplerinin ve düğün misafirlerimizin o tatlı heyecanı bizleri de etkiliyor ve sezon içerisinde artı bir motive oluyor. Herkesin olduğu gibi bizlerin de her yıldan farklı hedeflerimiz var, zaten önümüze gerçekleştirebileceğimiz hedefler koyduğumuzdan dolayı her şey yolunda gidiyor. 
Düğün günü sürpriz imkanlar ile balayı suiti, yeni evli çiftlerimize hediye oluyor ve sabah kahvaltılarını isteğe bağlı olarak odalarında alabiliyorlar. Ardından birinci evlilik yıl dönümlerinde bir gecelik konaklamaları kendilerine hediye ediliyor, bunlar gibi daha birçok sürprizlerimiz oluyor. 

En İyi Resport Ödülü’nün de sahibisiniz. Peki, bu ödülün hotelinize ne ya da neler kattığını düşünüyorsunuz?
Böylesine güzel bir ödüle sahip olarak sorumluluğumuz olağandan daha da arttı ve buna layık kalabilmek adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Boyalık Beach Çeşme Hotel olarak misafirlerimizi memnun etmek için tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

dfg

Yukarı