Ana içeriğe atla

ayos

Eski Büyükdere İskelesi’nin ruhu yeniden canlandı

11.04.2017 - 16:49

Eski Büyükdere İskelesi, orijinaline sadık kalarak restore edilen yeni yüzü ve deneyimli kadrosuyla düğün, davet ve toplantılar için Sarıyer - Büyükdere’de yeni buluşma noktası oldu.

Osmanlı döneminin ünlü mimarlarından Ali Talat Bey’in imzasını taşıyan, 1850’li yıllarda İstanbul’a vapur iskelesi olarak hizmet veren Büyükdere İskelesi, 30 yıllık bir molanın ardından, Nisan ayında, kentin yeni ‘Etkinlik Merkezi’ olarak kapılarını açtı. 
3 yıl süren ve tarihi doku dikkate alınarak ilerlenen restorasyon sonrasında Eski Büyükdere İskelesi; düğün, davet ve toplantılar için yeni buluşma noktası haline geldi. 
Rüya gibi düğünler, eşsiz Boğaz manzarasının eşlik edeceği unutulmaz nikâh törenleri, nişan, kına, sünnet gibi her tür özel davet için modern yüzü ve deneyimli kadrosuyla hizmet veren Eski Büyükdere İskelesi, misafirlerini, 300 kişi kapasiteli 330 metrekarelik ferah terası ile 380 metrekarelik ve 350 kişilik kapalı alanında ağırlıyor.
Eski Büyükdere İskelesi’nin içinde misafirlerin kuaför, çiçekçi, pastane ve fotoğrafçı gibi taleplerini tek çatı altında toplayan bir pasaj ve ön kısımda ise Boğaz manzarasına hakim Ma-i Cafe Restaurant  ile hizmet veriyor.

BOĞAZIN TADINA MA-I CAFE RESTAURANT İLE VARIN
Boğazın en yeşil kalan nadir noktalarından biri olan Büyükdere’de yer alan Ma-i Cafe Restaurant, maviyle yeşili buluşturan eşsiz manzarasıyla konuklarını ağırlıyor. Birbirinden lezzetli yiyecekleri ve birbirinden özel içecekleri tatmanın tam zamanı… Eski Büyükdere İskelesi içinde yer alan Ma-i Cafe Restaurant; eşsiz manzarası, sıcak atmosferi ve birbirinden özel lezzetleriyle şimdiden buluşma noktası olmuş durumda… 
Tarihi dokusu korunarak restore edilen Ma-i’de eskinin ruhu boğazın romantizmiyle birleşerek konuklara eşsiz bir deneyim yaşatıyor. 
Dünya mutfağından örnekler sunulan menüsünde özellikle pizzalar ön plana çıkıyor. Kabaklı ve pastırmalı pizzası misafirler tarafından tam not almış durumda.
Yine sabah kahvaltıları da serpme şeklinde sunulurken klasik sabah kahvaltılarından fazlasını vadediyor. Serpme kahvaltı içinde yer alan peynirlerin yanı sıra, lor peynirli mini salata, humus, acuka, patates salatası, sigara böreği, ceviz reçeli, mevsim meyvelerinden oluşan mevsim salatası ve kuru meyve salatası ile oldukça zengin bir alternatif sunuyor.
Sabah kahvaltılarında istendiği takdirde yumurtalı ekmek, Avokadolu çırpılmış yumurta ve anne usulü karışık kızartma gibi kahvaltı sıcakları da lezzetli çeşitler olarak menüde yer alıyor. Kahvaltı sonunda kendinizi mutlu etmek için Muzlu Pancake birebir. Yiyeceklerin yanı sıra menüsünde yer alan Ma-i Mojito ve Oreo kahve de göze çarpan lezzetler arasında...
İskele’nin dokusuna uygun olan etkinliklere mekanda sıkça yer veriliyor. Yaz aylarında teras katında başlayacak Açıkhava Sineması ile sinemaseverler boğaz manzarası eşliğinde nostaljik bir yolculuğa çıkacaklar. 

BOĞAZ MANZARALI VERİMLİ TOPLANTILARIN ADRESİ
Şehrin yeni çekim merkezi Sarıyer’in Piyasa Caddesi’nde yer alan Eski Büyükdere İskelesi, ayrıca 5 adet toplantı salonuyla ulusal ve uluslararası birçok toplantıyı, yepyeni bir solukla gerçekleştiriyor.

dfg

Yukarı