Ana içeriğe atla

ayos

İÇ PAZAR İÇİN HAREKETLİ BİR YIL OLACAK

07.03.2017 - 17:21

Boyalık Beach Hotel & SPA Genel Müdürü Orhan Belge, “Bir önceki yıl ile orantılı giden bir sezonu geride bıraktık. 2016-2017 kış dönemi doluluk oranlarımız grup konaklamaları sayesinde bütçemizle eşdeğer gidiyor. 2017 yaz sezonu için temkinli davranıyoruz. İç pazar için hareketli bir yıl olacağına kendimizi adapte ettik” dedi.    

Turizm sektörü nasıl bir yılı geride bıraktı? Otelinizin doluluk oranları ne durumda? 2017 yılı için öngörüleriniz ve hedefleriniz nelerdir? 
Genel anlamda zor günler geçirilirken Boyalık Beach Hotel olarak bir önceki yıl ile orantılı giden bir sezonu geride bıraktık. 2016 - 2017 kış dönemi doluluk oranlarımız grup konaklamaları sayesinde bütçemizle eşdeğer gidiyor. 2017 yaz sezonu için temkinli davranıyoruz. İç pazar için hareketli bir yıl olacağına kendimizi adapte ettik.     

Otelinizin diğer otellere nazaran sunduğu ayrıcalıklardan bahseder misiniz? 
Konumu gereği ana binadaki odalarımızın yüzde 100’ü ilave binamızın ise yüzde 70’i tamamen deniz manzaralı. Kış ayında grup konaklamalarında bu odalarda konaklamak iş seyahati için gelen misafirlerimizi oldukça rahatlatıyor. Ayrıca otelimizde gerçekleşen toplantı organizasyonu ve balayı konaklamalarında sosyal yardımlar yapılıyor. 

Ace of M.I.C.E. fuarı hakkındaki görüşlerini paylaşır mısınız? Fuara katılıyor musunuz, beklentileriniz nelerdir?
Bu yıl ziyaretçi olarak katılıyoruz. Fuar online rezervasyon sayesinde programımızı kolaylaştırıp sağlıklı görüşme imkanı sağlıyor. Yıl içinde yaptığımız sales call çalışmalarımızı desteklemek için de yararı büyük. 

Türkiye, kongre turizminde hangi durumda? Kongre turizminde neler yapılması gerekiyor?
Türkiye’de kongre gerçekleştiren otellerin bölgeler olarak coğrafi ve mimari yapısı, birbirinden güzel ve temiz koyları, kitle turizmi olması, havaalanına yakınlığı, önemli şehirlere uçuşların ve bağlantıların olması, iklimin uygunluğu, teşvik ve ödüle dayalı toplantılarda eğlence ihtiyacına fazlasıyla yanıt verebilmesi gibi yararlardan dolayı kongre turizmi açısından iyi bir destinasyon olma yönünde 1969’dan bu yana hızla gelişti ve bu değişen dünyaya ayak uyduruyor.

dfg

Yukarı