Ana içeriğe atla

bridgestone

İSTANBUL’UN KALBİNDE BİR HOTEL: RADISSON BLU HOTEL VADİSTANBUL

21.08.2019 - 10:14

Radisson Blu Hotel Vadistanbul Genel Müdürü Fercan Başkan: “Başarılı bir yıl geçiyoruz, yılı yüzde 80’in üzerinde doluluk ile kapatacağız.”

Radisson Blu Hotel Vadistanbul’un yeni genel müdürü olarak sizi tanıyabilir miyiz?  
İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Gazeteciliği Bölümü mezunuyum. Turizm sektörüne, Artaş Grubu Turizm Yatırımları bünyesindeki BW Plus The President Hotel’de, 2008 yılında satış temsilcisi olarak başladım. 2012 yılı nisan ayında BW Plus The President Hotel’in satış ve pazarlama direktörlüğü görevine getirildim ve sonrasında 2014 yılı sonuna kadar bu görevimi yürüttüm. Ocak 2015 itibariyle Kayseri’deki Radisson Blu Hotel’in Genel Müdürü olarak atandım. Radisson Blu Hotel Kayseri’de, kasım 2016 tarihine kadar genel müdürlük görevimi yürüttüm. O tarihte İstanbul’a geri döndüğümde, başka bir otel grubunda genel müdürlük görevi yaptım. Takvimler, 1 Temmuz 2019’u gösterdiğinde yuvaya yeniden döndüm ve Artaş Grubu Turizm Yatırımları Grubu bünyesindeki Radisson Blu Hotel Vadistanbul’un Genel Müdürlüğü görevini üstlendim ve şu an otelin genel müdürlüğünü yapıyorum. 

Vadistanbul karma projesi hakkında bilgi verebilir misiniz? Nasıl bir yapı ve lokasyona sahip? 
Artaş İnşaat, İnvest Eba İnşaat ve Evyap ortaklığıyla Ayazağa’da inşa edilen “Vadistanbul”, Türkiye’nin en büyük karma projeleri arasında öne çıkıyor. Türkiye’de birçok “ilk”lere ve “en”lere imza atılan projede, Türkiye’nin ilk Havaray’ı, Vadistanbul için hayata geçirildi ve şehrin metro ağına doğrudan özel bağlantı sağlandı. İstanbul’un Maslak, Nişantaşı, 
İstiklal Caddesi gibi merkezlerinin alternatifi olarak geliştirilmiş olan “Vadistanbul karma projesi”, AVM’si, otelimiz olan Radisson Blu Hotel Vadistanbul’u, residencemiz olan 
Radisson Residences Vadistanbul, ofisleri ve konutları ile gündüz nüfusu 40 bin kişiyi bulan yeni bir şehir merkezi olarak konumlanmıştır.

Otel hakkında genel bir bilgi alabilir miyiz? Konforlu ve sakin bir ortamda konaklamak isteyen misafirlere bir şehir oteli olarak ayrıcalıklı ne tür hizmetler sunuyorsunuz? Bu anlamda diğer otellere nazaran farklılaştığınız yönler nelerdir?
Radisson Blu Hotel Vadistanbul olarak, 195  odamız, 600 metrekarelik balo ve toplantı salonlarımız, Vadi Clup SPA & Fitness ve restoranlarımız ile yerli ve yabancı misafirlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Şehir veya orman manzarasında konforlu bir konaklama sağlıyoruz. Otelin her noktasından, ücretsiz yüksek hızlı wi-fi internet bağlantısı var. Tüm odalarımızda, kasa, TV üzerinde ekran yansıtma, minibar, çay ve kahve ürünleri olan karşılama tepsisi ve su ısıtıcısı bulunuyor. Otelimiz toplantı ve etkinlikler konusunda yoğun talep alıyor.

Hafta sonu tatili için gelenlere sunmuş olduğunuz avantajlı paketlerden bahseder misiniz? 
Hafta sonu konaklamaları için misafirlerimize özel SPA paketleri sunuyoruz. Özel SPA paketimiz, misafirlerimiz tarafından yoğun ilgi ve beğeni görüyor. 

Şehir otellerinin hangi özelliklere sahip olması gerekir? Otel seçimi yaparken müşteriler nelere dikkat ediyor? 
İstanbul metropolünün kalbinde bulunan Radisson Blu Hotel Vadistanbul, içinden metro geçen bir otel.Misafirler otel seçimi yaparken; şehrin merkezinde olmasını, ulaşımın kolay olmasını, alışveriş yapabilmeyi, eğlenmeyi istiyorlar ve Vadistanbul karma projesi, tüm beklentilere hitap ederek, hizmet sunmaktadır. Bu nedenle otel olarak, başarılı bir yıl geçiyoruz ve bu yılı yüzde 80’in üzerinde bir doluluk ile kapatacağız. 

dfs

Yukarı