Ana içeriğe atla

apti

KONUMLANDIĞI BÖLGEDE TEK ULUSLARARASI ZİNCİR OTEL

20.12.2019 - 17:16

2019 yılını değerlendiren Hilton İstanbul Maslak Genel Müdürü Özkan Alkan 2020 hedeflerine değindi.
 

Öncelikle Hilton İstanbul Maslak’ın konumu ile ilgili bilgi alabilir miyiz?
Dünyanın önde gelen çokuluslu şirketlerine, spor sahalarına, sanat merkezlerine ve tasarımcı markalarına ev sahipliği yapan Maslak, ziyaretçilere iş, kültür, sanat, gündelik hayat ve eğlencenin mükemmel birlikteliğini yaşatıyor. İstanbul’un son derece canlı bu semti, Türkiye’nin en işlek ticaret merkezlerinden biri olup kapsayıcı kültürü, doğa manzarası ve küresel ticaretin buluştuğu nokta olarak hem tatil, hem iş amaçlı seyahat edenlerin aradığı adres olmaya devam ediyor. 
Otelimiz metro istasyonuna, iş merkezlerine, lüks alışveriş merkezlerine ve konser alanlarına yürüme mesafesinde konumlanıyor.

İş insanlarının yoğun iş temposu sonrasında yorgunluklarını atabilecekleri SPA, fitness, havuz gibi imkânlarınızdan bahsetmeniz mümkün mü?
Toplam dokuz adet masaj odasından ikisi VIP oda olarak tasarlanan Ocean Club’da; stres ve kas gerilimini azaltan İsveç masajından, gevşetici ve dinlendirici aromaterapi masajına, kan ve lenf dolaşımını artıran taş masajından, selülit giderici antiselülit masajına misafirlerin ihtiyacına göre pek çok masaj uygulanıyor. Vücudun farklı bölgelerine yönelik masajların yanı sıra, dinlendirici ve rahatlatıcı Bali masajı, sırt ve boyun bölgesindeki ağrıların giderilmesini sağlayan Hint baş masajı, bedeni rahatlatan Uzakdoğu masajları da en çok tercih edilen bakımlar arasında yer alıyor. 
Form tutmak ya da forma girmek isteyen misafirlerine ise Hilton Istanbul Maslak, en yeni teknogym ekipmanlarıyla donatılmış, birinci sınıf spor salonuyla hizmet veriyor. Sağlığına ve formuna özen gösteren misafirler, squah kortu, pilates stüdyosu ve kapalı havuzdan da yararlanabiliyor. Maslak bölgesinin en yeni ve en konforlu sağlık kulübünde bir de squash kortu mevcut. 
Ocean Club, otelde konaklayan misafirlerin 24 saat fitness stüdyosundan yararlanabildiği, üyelerin ise hafta boyunca her gün saat 06:00-23.00 arasında hizmet alabildiği bir sağlık kulübü. Masaj ve özel bakımlar için ise randevular sabah saat 09:00 itibarıyla alınabiliyor.

hiltonOtelinizi farklı kılan özellikleriniz ve hizmetleriniz nelerdir?
Hilton İstanbul Maslak, konumlandığı bölgedeki tek uluslararası zincir otel. Misafirlerimiz dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar Hilton kalitesini deneyimleyeceklerini ve memnun kalacaklarını biliyorlar. Bu anlamda, iş dünyasının merkezi Maslak’ta iş için seyahat edenler ve İstanbul’u doyasıya keşfetmek isteyenlere, eşsiz konumu ile ev konforunu yaşayabilecekleri lüks bir konaklama imkânı sunuyor. Hem iş hem özel amaçla ziyaret eden misafirlerimize emsalsiz, birinci sınıf konaklama deneyimi sunuyoruz. İş toplantıları, önemli gün ve etkinlikler için kusursuz alternatifler sunuyoruz. Lobi alanında yer alan, dünyanın dört bir yanından renkli bir sanat seçkisi sunan özel sanat galerimizde misafirlerimiz, sürekli değişen serginin sunduğu sanat ve fotoğraf dünyasını deneyimleme imkânı buluyor.  
En üst katımızda yer alan The Roof, panaromik şehir ve Boğaz manzarası ve cam tavanı ile düğün, kutlama ve benzeri ayrıcalıklı etkinlikler için bulutların üzerinde bir mekân alternatifi olarak hizmet veriyoruz. 

2019 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz? 2020 hedefleriniz nelerdir?
2019’da sektörümüz açısından olumlu olarak nitelendirebileceğimiz bir yıl yaşadık. İstanbul turizmi, ülke turizmine paralel olarak yeniden ivme kazandı. Otellerdeki doluluk oranı oldukça sevindiriciydi. Bu ivmenin 2020 yılında da devam edeceğini düşünüyoruz. Bugün konuklar,  Hilton otellerinde odalarını akıllı telefonla kendileri seçiyor, otele varışlarından önce yemek siparişlerini hazırlatıyor, oda anahtarlarını QR kodlarla oluşturabiliyor. 2020 yılında da misafirlerimizin kişisel deneyimleme imkânlarını artırmayı düşünüyoruz. 
Hilton İstanbul Maslak’ta geçirdikleri zamanı değerli kılacak projeler üzerinde çalışıyoruz. Elbette sanata destek olmaya devam edeceğiz. 100’üncü yılını kutlayan bir marka olarak gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak adına sosyal sorumluluk projelerimize devam edeceğiz.

hilton1

ghjjh

Yukarı