Ana içeriğe atla

bridgestone

LALELİ OTELCİLER PLATFORMU’NDAKİ BİRLİKTELİK HİÇBİR YERDE YOK

14.02.2019 - 16:35

LALELİ OTELCİLER PLATFORMU BAŞKANI TARKAN AKYÜZ: “EMİNÖNÜ, SULTANAHMET, BEYAZIT, TOPKAPI GİBİ BÖLGELERDEKİ OTELLERİ DE BÜNYEMİZE KATARAK 82 OTELE ÇIKTIK. ÇOK İYİ BİR SİNERJİMİZ VE TÜRKİYE’DE OLMAYAN BİR BİRLİKTELİĞİMİZ VAR. BİRBİRİMİZE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ.”

İstanbul Aksaray’daki Grand Ant Hotel’in Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Akyüz, aynı zamanda Laleli Otelciler Platformu’nun başkanlığını yapıyor. Sektörde sevilen bir yönetici olan ve uzun yıllardır Laleli Otelciler Platformu’nun başkanlık koltuğunda oturan Tarkan Akyüz ile faaliyetlerini ve katılımcı oldukları EMITT Turizm Fuarı’nı konuştuk. 

Bize Laleli Otelciler Platformu’nu ve misyonunu anlatabilir misiniz? 
Laleli Otelciler Platformu, İstanbul’un tarihi Suriçi’nde bulunan 82 otelden oluşmakta. Geçen seneye kadar sadece Laleli’deki otelleri bünyemize alıyorduk. Bu yıldan itibaren Eminönü, Sultanahmet, Beyazıt, Topkapı gibi Suriçi’nde yer alan bütün bölgelerdeki otelleri de bünyemize katmaya başladık. Bu şekilde 82 otele çıktık. Çok iyi bir enerjimiz ve sinerjimiz var. ‘Küçüklere sevgi, büyüklere saygı’ kuralıyla hareket ettiğimiz için Türkiye’de olmayan bir birlikteliği yakaladık. Turizm sektöründe 82 otelin üye olup da tamamının birbirini sevdiği ve saydığı bir platform ya da bir dernek hakikaten yok.

Bu anlamda sizi farklı kılan nedir?
Biz birbirimize acenteler paslıyoruz. Bir grup geliyor diyelim; otelimizde yerimiz yoksa, platformumuzda yer alan başka bir otelimize yönlendiriyoruz. Birbirimize her türlü desteği veriyoruz. Bu şekilde çok güzel bir birlikteliğimiz var. 

2019 İÇİN BEKLENTİLERİMİZ YÜKSEK
2018 yılı sizin için nasıl geçti? 2019 ile ilgili beklentiler ve tahminler ne yönde?

Bizim için 2018 yılı iyi geçti. İyi paralar kazandık. Ama daha önceki iki yıl para kazanamadığımız için, 2018’de kazandıklarımızı renovasyona harcadık. Her yıl ocak ve şubat ayları biraz sakin geçtiği için bunu hemen değerlendirerek otellerimizi renovasyona soktuk. 2019 yılı için ise umutlarımız ve beklentilerimiz yüksek. Talepler iyi. İnşallah bu sene daha iyi paralar kazanmayı hedefliyoruz.  

Sektörün en büyük turizm fuarlarından biri olan EMITT’i değerlendirebilir misiniz? Yeni sezon öncesi nasıl geçti sizin açınızdan?
EMITT Turizm Fuarı’nda en büyük ve en kalabalık stant, Laleli Otelciler Platformu’nun standıydı. Kokteylimiz de çok iyi geçti. Özellikle ilk iki gün stanttan ayrılamadım yoğunluktan. Ancak üçüncü gün biraz vakit bulup fuarı dolaşabildim. Dolaştığımda bazı hollerde bazı stantların yerlerinin boş kaldığını görünce çok üzüldüm açıkçası. İlk iki gün sevinçliydim. Bütün stantlar bizimki gibi hareketli sanıyordum. İnşallah önümüzdeki seneler yapılacak fuarlar daha iyi geçer diye ümit ediyorum. 
 

dfs

Yukarı