Ana içeriğe atla

ayos

Novawood parkeler hem sağlıklı hem de doğal bir kullanım sunuyor

12.06.2017 - 15:58

Günümüzde zemin kaplaması seçerken sadece dış görünümü veya rengini beğenmek yetmiyor. Özellikle çocuk odalarında kullanılan yapı ürünlerin sağlık riskleri içermemesi önemli rol oynuyor. Ürünün kalitesine, geçtiği testlere, çevre dostu ve sağlıklı olmasına dikkat etmek gerekiyor. Çocuklu evler için sağlıklı ve güvenli olabilecek ürünlere baktığımızda, ahşap ürünler bunların başında geliyor.

Çocuklu evlerde sağlıklı ve hijyenik bir ortam yaratmak için kullanılan eşyalara ve zemin kaplama ürünlerine özen göstermek gerekiyor. Devamlı emekleyen bebekler için fazlasıyla toz tutan ve temizlenmesi zor halılar yerine parke tercih edilmesi çok daha sağlıklı oluyor. Yenilikçi, doğal ve sağlıklı ürünleriyle dikkat çeken Novawood, zemin kaplama koleksiyonuyla çocuklu evler için alternatifler sunuyor. 

HEM SAĞLIKLI HEM DE KOLAY TEMİZLENİYOR
Günümüzde kimyasalların yoğun ve bilinçsiz kullanılması nedeniyle evlerde kullandığımız mobilyalar, halılar, zemin kaplamaları bile sağlığımızı ciddi şekilde tehdit edebiliyor.
Küçük çocuklu evlerde parke gibi yıkanması veya silinmesi kolay döşeme türlerini tercih etmekte fayda var. 
Ahşabın kendine has doğal güzelliğini ve geleneksel yapısını günümüz trendlerine uygun koleksiyonlara dönüştüren Novawood’un parke koleksiyonu; yatak odasından salona, mutfaktan çocuk odasına kadar evin her alanında güvenle kullanılabiliyor. Dayanıklı yapısı nedeniyle gün boyu yerlerde oyun oynayan çocukların oyuncaklarıyla çizilmiyor ve temizlik açısından büyük rahatlık sağlıyor.

UZUN ÖMÜRLÜ ÜRÜNLER ÜRETİYOR
Doğadan aldığı ilhamı ürünlerine yansıtan Novawood, 2005 yılında kuruldu. Yıllık 18 bin m3 (650 bin metrekare) üretim kapasitesine sahip olan Novawood, teknolojik altyapısı, ürün yelpazesinin genişliği ve yüksek ürün kalitesiyle sektörünün öncü firmalarından biri olarak öne çıkıyor. Dünyanın sahip olduğu mevcut orman zenginliğini, sürdürülebilir çözümlerle korumaya özen göstererek özenle seçilmiş kaliteli hammadde ile uzun ömürlü ürünler üretiyor. Thermowood termal modifikasyon teknolojisinin Türkiye’deki ilk temsilcisi olan Novawood, canlı ve yaşayan malzemeler olarak gördüğü ağaç ürünleri ve ahşap malzemeyi, ürünün estetik ve doğallığını bozmadan güçlendirmek için çalışıyor. Novawood, ürün yelpazesini sektörün ihtiyaç ve taleplerine uygun olarak, kaliteden ödün vermeden, sürekli olarak yeniliyor ve geliştiriyor. Üretim sürecinin her safhasını yaşama daha fazla değer katacak yenilikçi yaklaşımlarla yönlendiriyor. Müşteri memnuniyetini ve kaliteyi marka değeri yapan Novawood, mimari projelere ve müşteri taleplerine uygun özel ürünler üretimi de yapıyor.

dfg

Yukarı