Ana içeriğe atla

bridgestone

OTEL VE ŞİRKETLERE ÜST DÜZEY DANIŞMANLIK HİZMETİ

20.12.2019 - 15:29

35 senelik otelcilik tecrübesini herkese aktarabilmek adına Blossom Consultancy adında şirket kurduğunu belirten Tijen Günyol Dilber, kariyer hayatı hakkında bilgiler verdi. 
 

35 SENEDİR SEKTÖRDEYİM
Kariyer hayatınızdan bahseder misiniz? Daha önce nerelerde çalıştınız?

Kariyer hayatıma 1984 senesinde okurken Fransızca Rehberliği ile, 1986 senesinde de otelciliğe eski Türk Hava Kurumu binaları olan Laleli’deki Ramada Otelinde rezervasyon departmanında başladım. 12 sene Ramada Hotels & Resorts International otel zincirinde Genel Müdürlük stajı yaptım. Toplamda 35 sene, beş yıldızlı yabancı zincirler ağırlıkta olmak üzere,  lokal otellerde, yurt içi ve yurt dışında otel açılış takımlarında, Casino, konferans, butik, şehir & resort otellerinde çeşitli departmanlarda yöneticilik yaptım, ayrıca her şey dahil, oda kahvaltı, tam pansiyon sistemlerde de çalıştım,  açılış genel müdürlüğü de dahil olmak üzere 15 senelik bir Genel Müdürlük deneyimim bulunmakta. 
En son olarak Altınbaş Holding Turizm Direktörü görevinde bulundum, hali hazırda birkaç aydır da kendi işim olan "Blossom Consultancy" danışmanlık şirketini kurdum. Bu bağlamda otel ve şirketlere açılış, pazarlama, yatırımcı, taşeron, finansal danışmanlık yapıyorum.
Danışmanlığa ek olarak, kendi web sayfamda otelciliğe dair her şeyi paylaşıp, bilgi ve tecrübelerimi aktarabileceğimi, indirilebilir dokümanların olduğu, ağırlık ile otelciliği meslek seçmeyi düşünen, bilgi eksikliği olan, otelciliği bir yaşam biçimi olarak seçip seçmeme konusunda kararsızlık yaşayan yeni nesil gençliğe ışık olmayı hedefliyorum.

BLOSSOM CONSULTANCY
Tijen Hanım, Blossom Consultancy danışmanlık şirketi hakkında bilgi verir misiniz?

35 senelik otelcilik tecrübemi bu işe meraklı herkese aktarabilmek, kişileri istedikleri konularda bilgilendirebilmek adına, danışmanlık ağırlıklı "Blossom Consultancy" adında bir firma kurdum. Blossom İngilizce’de  gelişmek ve başarılı olmak anlamına geliyor. Burada daha önce konuk konuşmacı olarak davet edildiğim Üniversitelerin ve  turizm dergilerine yazmış olduğum yazıların da büyük etkisi var. Danışmanlık adı altında; otel açılışı, pazarlama, yatırım, mal sahibine danışmanlık, taşeron ve yönetim konularında gerek otelcilere gerekse restoran, café gibi işletmelere yardımcı oluyoruz. Ekibimde kardeşim, finansal konularında eski bir bankacı olan uzman bir kişi ayrıca otel iç dizayn konularında da bizimle ortak çalışan bir firma ile birlikte bu işi yapıyoruz.  

KALİTELİ HİZMET
Otel ve şirketlere açılış, pazarlama, yatırımcı, taşeron, finansal danışmanlık hizmeti verirken nelere dikkat ediyorsunuz?

Biz öncelikle kaliteli bir hizmet vermeye önem veriyoruz. Benim bu konularda uzmanlığım, ayrıca ekibimde olan kişilerin kendi konularında uzmanlığı vaad ettiğimiz işi yerine getirmekte en büyük güvencemiz. Ayrıca sitemizde vermis olduğumuz ve indirilebilir bilgilerde, turizm ve otelcilik konularında lise veya üniversite okuyan öğrencilere, bu işe gönül verenlere, otelci olmak isteyenlere ışık tutuyor.  

TÜRKİYE’DE İLK
‘Türkiye’nin ilk kadın Genel Müdür’ü’ unvanına sahipsiniz. Bunun size sağlamış olduğunuz avantajlardan bahseder misiniz?

Türkiye’nin ilk kadın Genel Müdür’ü unvanını taşımaktan duyduğum müthiş gururun yanında ayrıca "Kadın Müdür Olmanın Dayanılmaz Ağırlığı" adı altında yazmış olduğum, kendi deneyimlerimi komik bir lisan ile aktardığım bir kitabım da bulunmaktadır.  "Türkiye’nin ilk kadın otel müdürü" olmak tabii ki bana çok şey kazandırdı. İnsanların güvenini kazandırdı başta. Bu işi kadınlarında yapabileceğini hatta çok daha iyi yapabileceğini insanlara gösterdikçe güven arttı.
 

dfs

Yukarı