Ana içeriğe atla

ayos

PERFORMANS, MALİYET ETKİNLİĞİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

17.01.2017 - 11:04

Sealed Air Pazarlama Direktörü Türkan Kızılkan, “En önemli prensibimiz logomuzda bulunan her bir kenarı ayrı anlam taşıyan Trilliant’tan (üçgen şeklimiz) geliyor. Performans, Maliyet Etkinliği ve Sürdürülebilirlik olan bu üç özellik, ürün ve sistemlerimizde bir arada bulunması gereken vazgeçilmez unsurlar” dedi.

Sealed Air olarak 2016 yılında gösterdiğiniz performanstan bahseder misiniz, ne gibi yatırımlara imza attınız? 2017 yılına yönelik yatırım planlarınız nelerdir? 
Ülke olarak içinde bulunduğumuz durum gözönünde bulundurulduğunda, tüm sektörler için ve özellikle turizm adına çok zorlu bir yıl oldu. Buna rağmen, 2016 yılında yenilikçi ürünlerimizle sektörün ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermeye devam ettik.  2017 yılında da daha fazla inovatif ürünle hizmet vermeye devam edeceğiz. Özellikle global çapta yürüttüğümüz Temizliğin İnterneti (Internet of Clean) platformu ile hizmet verdiğimiz tüm alanlarda teknolojiyi de hayatımızın bir parçası haline getiriyoruz. Internet of Clean,  takip edilebilir ve yenilikçi sistemler ile hijyen konusunda teknolojik devrim yaratan bir platform. Ürün ve sistemlerimizi bu platform ile destekleyerek, su ve enerji tasarrufu sağlıyor ve müşterilerimizin verimliliğini artırıyoruz. Böylelikle, yalnızca işletmelerin marka imajını korumaya yardımcı olmakla kalmıyor, çevreyi de koruyarak temizlik endüstrisinde fark yaratıyoruz.  

Sunduğunuz hijyen çözümlerinizde hangi öğeler ön plana çıkıyor?
Bütün ürünlerimiz sektörün en yenilikçi yaklaşımları ve yüksek teknoloji ile tasarlanıyor. Bunun yanı sıra, en önemli prensibimiz logomuzda bulunan her bir kenarı ayrı anlam taşıyan Trilliant’tan (üçgen şeklimiz) geliyor. Performans, Maliyet Etkinliği ve Sürdürülebilirlik olarak açıkladığımız bu üç özellik, ürün ve sistemlerimizde bir arada bulunması gereken vazgeçilmez unsurlar. Sadece bu üç özelliğin bir arada bulunduğu hijyen çözümlerinin müşterilerimizin işlerini geliştirebileceğine inanıyoruz. Bütün hijyen çözüm ve yaklaşımlarımızda bu prensibe göre hareket ediyoruz.

Sürdürülebilirlik anlamında ne gibi yatırımlarınız var? İleriye yönelik ne gibi çalışmalar yapmayı hedefliyorsunuz? 
Sürdürülebilirlik konusunda bir seçeneği olan son nesil olduğumuza inanıyoruz, bu sebeple yaptığımız her işin temelinde sürdürülebilirlik yatıyor. Bu özelliğimizi, müşterilerimizle olan tüm çalışmalarımızda, ayrıca çeşitli STK ve derneklerle bağlantılarımızda öne çıkarmaya çalışıyoruz. Sadece kendi karbon ayak izimizi azaltma yolundaki çalışmalarımızın değil, müşterilerimizin de aynı şekilde sürdürülebilir bir ekonomide başarılı olmalarına yardımcı olan çözümlerimizin de takdir görmesi bizim için oldukça gurur verici. 
2015 CDP S&P 500 İklim Değişikliği Raporu’na göre Sealed Air, CDP’nin S&P 500 İklim Saydamlık Liderliği Endeksi’ne (CDLI) giren 63 S&P 500 şirketten biri olmayı başardı.

Diversey İş Birimi ile firmalar ne gibi avantajlara ve ayrıcalıklara sahip oluyor, kısaca anlatır mısınız? 
Sealed Air olarak ürettiğimiz çözümlerle, markaları koruyor ve müşterilerimizin iş performanslarını artırmaya yardımcı oluyoruz. Uzmanlık alanımız, ürün ve sistemlerimizi müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre tasarlayarak, su ve enerji kullanımını azaltıp, iş verimini artıran çözümlerle bütünleştiriyor. Sunduğumuz üstün çözümlerle, daha temiz, daha sağlıklı bir gelecek için kârlı, sürdürülebilir kurumların oluşturulmasına yardımcı oluyoruz.

dfg

Yukarı