Ana içeriğe atla

bridgestone

ŞEHRİN EN NİTELİKLİ OTELLERİNDEN BİRİ “WOW İSTANBUL”

20.01.2020 - 11:39

WOW İstanbul Otel Genel Koordinatörü ZİYA CİHAN: “Yeşilköy’de fuar alanının bitişiğinde, şehrin keşmekeşinin dışında ama aynı zamanda bütün etkinliklere ulaşabilecek kadar yakında yer alan ulaşımı kolay bir tesise sahibiz.”

WOW İstanbul Hotel hakkında genel bir bilgi alabilir miyiz? Lokasyon olarak nasıl bir avantaj sağlıyorsunuz? 
Bilindiği gibi WOW İstanbul Hotels & Convention Center şehrimizin en büyük otellerinden biridir. İstanbul’a çeşitli nedenlerle gelenlerin tümüne hitap eden bir tesise sahibiz. 635 odası, 500-600 kişi kapasiteli 1.200 metrekarelik ve 2.500-3.000 kişi kapasiteli 3.200 metrekarelik tam donanımlı toplantı salonuyla adeta rakipsiz konumdayız. Yeşilköy’de neredeyse her hafta bir organizasyonun olduğu fuar alanının bitişiğinde, şehrin keşmekeşinin dışında ama aynı zamanda bütün etkinliklere ulaşabilecek kadar yakında yer alan ulaşımı kolay bir tesise sahibiz. Ayrıca teknolojik altyapı, hizmet kalitesi açısından da WOW İstanbul Hotels & Convention Center’ın şehrin en nitelikli otellerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Sürekli eğitimden geçen, çağın bilgi ve donanımına sahip personel kalitesiyle de otelimizin farklı bir yeri vardır.

Kongre turizminin gelişiminde sektör paydaşlarına düşen sorumluluklar nelerdir? 
Sektörün tüm paydaşlarının iletişimlerini ve altyapılarını güçlendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Sektörün gelişiminde eğitimli insan kaynağının varlığı büyük rol oynuyor. 
Türkiye, kaliteli hizmet sunumunda ileri düzeye ulaşmayı başarmış bir ülke. Tesisler yeni ve bakımlı, konuklar çok iyi ağırlanıyor, operasyonlar detaylı ve hatasız hazırlanıyor. Yaşadığımız deneyimler bize çalışkan ve başarılı bir ülke olduğumuzu gösteriyor. Yurt dışından gelen bir ekibin üç günde hazırladığı salonu bir Türk ekibi bir buçuk günde hazırlayabiliyor. Ancak Türkiye’yi daha iyi tanıtacağımız mecralara gereksinimimiz var. Türkiye ve İstanbul, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ICVB’nin girişimleri ile uluslararası platformda tanıtılıyor. Sektör kuruluşları da kurumsal diyaloglarla tanıtım faaliyetlerine katkıda bulunuyorlar.  Önemli uluslararası kongreler ve toplantıların planlandığı ICCA’da  lobi faaliyetlerine katılmak, Türkiye’nin tanıtımını uluslararası düzeyde yapabilecek yöneticilerin sayısının artması gerekiyor. 

Müşteri memnuniyetini sağlamak adına nasıl stratejiler uyguluyorsunuz? Otelinizi farklı kılan özellikleriniz ve hizmetleriniz nelerdir?
Tesisimiz İSO 9001 ve İSO 10002 belgesine sahiptir. Bu bağlamda İSO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemimiz ile misafirlerimizden gelen olumlu ya da olumsuz her türlü bildirim bizim için önem taşır. Misafir memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımız ile kendimizi sürekli iyileştirmek, geliştirmek, yenilemek ve aynı zamanda misafirlerimizin beklentilerini karşılamak temel prensibimizdir. Misafirlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.

İstanbul açısından nasıl bir turizm sezonu bekliyorsunuz?
Öncelikle şunun altını çizmek gerekir, İstanbul dünyanın en güzel ve çekici şehirlerinden biridir. Gerek tatil ve kültür, gerek iş ve seyahat anlamında ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Tatil yapmak ve kentin önemli tarihi yerlerini gezmek için gelenlere hitap eden oteller, iş için gelenlere yönelik donanıma sahip tesislerle otelcilik anlamında İstanbul’da büyük bir çeşitlik mevcuttur. Herkes gibi ben de İstanbul açısından 2020’nin çok iyi bir yıl olacağına inanıyorum. Zaten rezervasyonlara bakıldığında temenni ile örtüştüğünü gösteriyor. 

dfs

Yukarı