Ana içeriğe atla

bridgestone

SENKRON YAZILIM’DAN HAVLU TAKİP SİSTEMİ: HAVLUMAT

14.02.2019 - 16:19

SENKRON YAZILIM, SPOR SALONLARI VE SPA MERKEZLERİNE ÖZEL YAZILIM VE DONANIM ALTYAPISINA SAHİP LAPİS İLE HAVLU TAKİP SİSTEMİ HAVLUMAT’I HAYATA GEÇİRDİ. HAVLUMAT, TESİSLERİN HAVLU KULLANIMINI YÜZDE 40’A KADAR DÜŞÜRÜRKEN, ÜYELERE DE HİJYENİK HAVLU KULLANIMI SAĞLIYOR.

Sektörde 23 yıllık birikim ve tecrübeye sahip Senkron Yazılım tarafından geliştirilen bütünleşik yazılım ve donanım altyapısına sahip Lapis, spor salonları ve SPA merkezlerinin yönetim süreçlerine yönelik çözümler üretiyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ndeki Ar-Ge merkezinde kurumsal yazılım çözümleri alanında 50’nin üzerinde faaliyet gösteren Senkron Yazılım, Lapis ile daha önce denenmemiş, yenilikçi bir yöntem olarak spor salonları, otel ve su parkları gibi tesislere yönelik yüksek teknolojili havlu takip sistemi Havlumat’ı hayata geçirdi. 
Anlık temiz havlu takip sistemi Havlumat, geçtiğimiz nisanda Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştirilen FIBO 2018 Uluslararası Fitness, Wellness ve Sağlık Ürünleri Fuarı’nda Senkron Yazılım tarafından sektöre sunuldu ve büyük ilgi gördü. İlk kurulumu Beşiktaş Carrera Fitness&SPA Belluve Residance’da gerçekleştirilen Havlumat, bugün Titanic Business Bayrampaşa Otel ve Beşiktaş Carrera Fitness&SPA Belluve Residence’de  kullanılmaya devam ediyor. 

HAVLU KULLANIMINI YÜZDE 40 AZALTIYOR
Senkron Yazılım CEO’su Erdal Özkan, spor salonu, hotel ve su parkları tesislerine sundukları yazılım ve donanım çözümleriyle ilgili olarak şunları söylüyor: “Sunduğumuz çözümlerle kullanıcıların memnuniyetini artırıp tesislerin işletme maliyetini yüzde 40’a kadar düşürüyoruz. Yaklaşık 2 yıllık Ar-Ge çalışması sonucu üretilen yüzde 100 yerli Havlumat, üyelerin kullandıkları havluların kontrolünü yapıyor ve havlu kaybının önüne geçiyor. Üye, manyetik (RFID) üyelik kartını sisteme okutarak havlusunu alırken, sistem üyenin kaç adet havlu kullandığını ve kaçının teslim edilip edilmediğini kaydediyor. İlave havlu kullanımlarını tespit ederek ayrıca ücretlendirilmesini sağlıyor. Fitness işletmelerinde, bir üyenin birden fazla havlu kullanımı söz konusu olabilmektedir. Bu da işletme için ekstra maliyettir. Havluların yıkama, yıpranma, kaybolma gibi maliyetler işletmenin giderlerini artırmaktadır. Bir fitness tesisinde yapılan araştırmada konuyla ilgili birçok veri sağlanmıştır. Buna göre tesis, her müşteriye bir büyük bir de küçük olmak üzere havlu seti vermektedir. Rastgele seçilen bir aydaki verilere göre, o ayda kullanılan 30 havlu seti 31 bin 700 adettir. Oysa tesise o ay 26 bin 500 üye gelmiştir. Bir üyenin bir havlu seti kullanması gerekirken ortalama kullanım adedi 2,22 olmaktadır. Havlu setinin yıkama maliyetinin 1,5 TL olduğu bilgisine dayanarak işletmenin havlu kullanımını kontrol etmemesinden kaynaklı gideri o ay için 48 bin 750 TL olmuştur. Bunun yanı sıra aynı ayda yaşanan havlu kayıplarıyla maliyet artmaktadır. Bu tesis Havlumat’ı kullanıyor olsaydı 6 bin 240 TL aylık tasarruf sağlamış ve havlu kayıp maliyetlerini minimuma indirmiş olacaktı. Havlumat, böylelikle tesislere büyük avantajlar sunuyor.”

dfs

Yukarı