Ana içeriğe atla

ayos

“Tüm renklerimizle bir araya geliyoruz”

11.10.2017 - 16:42

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın sektörün sürdürülebilirliğine katkı sağladığını söyleyen Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman, MICE sektörünün tüm profesyonellerini bir araya getirerek, sektör sorunlarını tartışabilmeyi, çözüm yollarının bulunmasını, mesleki gelişimi ve sektörün motive olmasını sağlıyoruz” dedi.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines 2018 içeriği hakkında bilgi verir misiniz? Bu yıl katılımcıları neler bekliyor? 
ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın beşincisi, 21-23 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi-ICC’de gerçekleşecek. 3 gün boyunca devam edecek olan profesyonel hosted buyer programının yanı sıra, fuar kapsamında ulusal ve uluslararası MICE sektörünün bir araya geleceği bir “Business Network Gecesi”  düzenleyeceğiz. Bin kişilik özel davetliyi, daha güçlü iş birlikleri sağlamak amacıyla 21 Şubat 2018 tarihinde, fuarın ilk gününde düzenlenecek gecede bir araya getireceğiz. Fuarın ikinci günü olan 22 Şubat 2018 tarihindeyse, boğazın muhteşem manzarasında 40 ülkeden bin 200 MICE profesyonelini beşinci kez bir araya getirecek ve artık bir marka haline gelmiş olan “Amezing Parti”de; video mapping şov, müzik grupları, DJ ve sürprizlerle dolu dans performansları eşliğinde unutulmaz bir gece yaşayacaklar.

ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines’ın sektöre ne gibi katkıları bulunuyor?
ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, öncelikle Türkiye MICE sektörünü dünyaya tanıtıyor ve sektör hakkındaki farkındalığı artırıyor. Türkiye MICE sektörünün güçlü paydaşlarını global MICE pazarına tanıtırken, bir yandan da Hosted Buyer programıyla yeni etkinliklerin Türkiye’ye kazandırılmasını ve sektörün sürdürülebilir olmasını sağlıyor. “Tüm renklerimizle bir araya geliyoruz” mottomuza uygun olarak Türkiye MICE sektörünün tüm profesyonellerini ve oyuncularını bir araya getirerek, paneller ve seminerlerle sektör sorunlarını tartışabilmeyi, bu konulara çözüm yollarının bulunmasını ve mesleki gelişim sağlanmasını ve sektörün motive olmasını sağlıyoruz. 

ACE of M.I.C.E. Awards 2018’nin bu yıl düzenlenecek ödül töreni için ne gibi hazırlıklar yapıldı? Ödüllere yeni kategoriler eklendi mi?
ACE of M.I.C.E. Awards, 9 Nisan 2018 tarihinde Zorlu PSM’de, Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri; Etkinlikler, Etkinlik/Toplantı Yönetim Firmaları, Servis Sağlayıcılar ve Proje Uygulamaları,  Toplantı Otelleri olmak üzere 4 ana başlık, 26 ayrı dalda değerlendirilecek. Başvurularsa, 2 Ekim 2017 ve 10 Kasım 2017 tarihleri arasında web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Bu yıl ödüllere yeni kategoriler eklendi. Yeni eklenen kategoriler şu şekilde sıralanıyor: En İyi Uyarlama Etkinlik, En İyi Konser, En İyi Roadshow, En İyi Toplantı Hizmeti Sunan Şehir Oteli, En İyi Toplantı Hizmeti Sunan Sahil Oteli, En İyi Konferans Oteli, En İyi Etkinlik Teknoloji Uygulaması. Bu yıl ilk kez açılan ve çok önemsediğimiz başka bir kategorimiz daha var; “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi”.  Bu kategoriye, hem kurumlar hem de ajanslar başvuru yapabilecek. 

Dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslandığınızda Türkiye MICE sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Sektörün daha da canlanması için neler yapılabilir?
Ülkemiz, özellikle turizm ve MICE sektörleri çok zor bir süreçten geçti. Geçirdiğimiz dönemin etkileri hala hissediliyor olsa da, sektörün geneli önümüzdeki döneme ve özellikle 2018 yılına umutlu bakıyor. Eğer 2018 yılı tahmin ettiğimiz gibi olumlu geçerse, sektörümüzü toparlayıp geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sağlam adımlarla global MICE sektöründeki yerimizi daha da ileriye taşıyabiliriz. Bu noktada, sektör olarak bir arada hareket etmemizin ve bizleri geliştirecek doğru adımları atmamızın çok önemli olduğunu düşünüyorum. “Ben” algısından sıyrılıp, “biz” demeye başladığımız zaman Türkiye turizm ve MICE sektörünün önünde kimsenin duramayacağına inanıyorum.

dfg

Yukarı