Ana içeriğe atla

bridgestone

TÜRK TURİZMİNİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYORUZ

11.07.2019 - 17:17

TÜRKİYE’NİN İLK ULUSLARARASI OTELLER ZİNCİRİ OLARAK TÜRK TURİZMİNİN GELİŞMESİNE KATKI SAĞLADIKLARINI BELİRTEN DEDEMAN OTELLERİ GENEL MÜDÜRÜ EMRULLAH AKÇAKAYA, FARKLI NOKTALARDA HİZMET VEREREK GELENEKSEL DEDEMAN MİSAFİRPERVERLİĞİNİ ÜLKENİN FARKLI NOKTALARINA ULAŞTIRDIKLARINI SÖYLÜYOR.

Türkiye’de birçok otel zinciri faaliyet gösteriyor ve bu zincir otellerin yıllar bazında gelişimi artıyor. Ülkemizde şu an güncel olarak kaç otel zinciri faaliyet gösteriyor? 
Dedeman Otelcilik olarak ülkemizde şu an hali hazırda 17, açılmayı bekleyen 2 otelle toplam 19 otelimizde yerli ve yabancı misafirlerimizi ağırlıyoruz. İstanbul’da Gayrettepe, Bostancı, Levent gibi iş dünyası için önemli noktalarda hizmet verirken Erzurum Konya, Şanlıurfa, Tokat, Zonguldak, Eskişehir, Gaziantep, Denizli, Elazığ ve Trabzon’da ayrıca Kuzey Irak ve Kazakistan’da 50 yılı aşkın tecrübemizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Zincir otel olmanın ayrıcalıkları nelerdir? 
Türkiye’nin ilk uluslararası oteller zinciri olarak 17 otelimizle hem sektörden edindiğimiz tecrübeyi çeşitlendiriyoruz hem de Türk turizminin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Farklı noktalarda hizmet vermemiz,  geleneksel Dedeman misafirperverliğini ülkemizin farklı noktalarına ulaştırmamızı sağlıyor. 

Zincir otellerin yönetimleri nasıl yapılıyor?  Otel zincirleri tüm otellerinde aynı kalitede hizmet vermek adına neler yapıyor? 
Zincir otel olarak hizmet vermek birçok sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Her otelimizde aynı hizmet kalitesini misafirlerimize sunmak en çok önem verdiğimiz noktalardan biri. Bu standartları yakalayabilmek adına, otellerimiz arasındaki iletişim ve koordinasyon konusunda çok hassas davranıyoruz. En alt pozisyondan en üst pozisyona kadar her çalışanımız bu standartlara dikkat ederek geleneksel Dedeman misafirperverliğini misafirlerimize yaşatmak için çalışıyorlar. 

Grup-zincir otel olmak tercih edilebilirliği artırıyor mu?
Zincir otel olmak marka bilinirliğini artıran faktörlerin başında geliyor. Ayrıca, misafirlerimizin her otelde aynı konforu hissetmesi markaya olan güveni de güçlendiriyor. Bu sebeple, zincir otel olmanın otel seçiminde etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Zincir otel olarak hizmet vermenin turizme nasıl katkıları oluyor?
Zincir oteller, turizmde en çok tercih edilen noktalardaki otellerinin dışında, turizm potansiyeli yüksek ve gelişmekte olan lokasyonlarda bulunan otellerle bu merkezlerin tanınmasına yardımcı oluyor.  Özellikle yurt dışından gelen misafirlerin Türkiye seyahatlerinde zincir otellere güveni daha fazla. Biz de Dedeman Otelcilik olarak sektördeki 53 yıllık tecrübemiz ve alanında uzman çalışanlarımızla Türkiye’deki 17 otelimizle Türk turizminin sahip olduğu potansiyeli gerçekleştirmesi için çalışıyoruz.

dfs

Yukarı