Ana içeriğe atla

apti

TÜRKİYE İÇİN DEV BULUŞMA ‘TURİZMDE FARK YARATANLAR’

21.01.2019 - 11:53

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTELERİ BİRLİĞİ (TÜRSAB), TÜRKİYE MARKASININ BİLİNİRLİĞİNİ GLOBAL ÖLÇEKTE ARTIRMAK VE TURİZM SEKTÖRÜNÜN SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMESİNE YÖN VERMEK AMACIYLA ‘TURİZMDE FARK YARATANLAR ÖDÜLLERİ’ ORGANİZASYONUNU DÜZENLİYOR. ÖDÜLLER 20 MART’TA SAHİPLERİNİ BULACAK.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), ülkemizin turizm sektörünün gelişimine katkı sağlamak adına, turizm sektörünü ilk kez düzenlenecek ‘Turizmde Fark Yaratanlar Ödülleri’ ile 20 Mart 2019’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya getirmeye hazırlanıyor. Dev bir turizm zirvesi niteliğinde olması planlanan organizasyonda, turizm sektörünün yanı sıra iş, kültür-sanat ve akademi dünyasını Türkiye için buluşturacak.
TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Boynueğri, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, turizm sektörünün tüm aktörlerini buluşturacak olan organizasyonun, turizm faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, kalite standartlarının yükselmesini sağlamayı, sektör çalışanlarını teşvik ve motive etmeyi hedeflediğini söyledi. Boynueğri, TÜRSAB olarak nihai hedeflerinin Türkiye’nin global turizm markası kimliğine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
‘Turizmde Fark Yaratanlar Ödülleri’nde Seyahat Acentaları, Konaklama, Rehberler, Gastronomi, Müzecilik, Kültürel Miras ve Çevre Projeleri, Destinasyon Tanıtımı ve Pazarlama, Kültür ve Sanat, Hava Taşımacılığı, MICE, Seyahat Teknolojileri ve UNDP Türkiye Sürdürülebilir Turizm Özel Ödülü kategorileri yer alacak. İşletmeler, jüri tarafından, ayrıcalıklı hizmetler, yenilikçi deneyimler, hizmetlerin dijitalleşmesi, kültürel, tarihsel ve ekolojik anlamda sürdürülebilir turizme katkı gibi önemli kriterler çerçevesinde değerlendirilecek. Turizmde Fark Yaratanlar’ın büyük jürisi, turizm sektörü ve STK temsilcilerinden, iş insanlarından, akademisyenlerden, kültür-sanat ve tarih dünyasının önde gelen isimlerinden oluşuyor. 

SON BAŞVURU TARİHİ 4 ŞUBAT 2019 
Sektörde fark yarattığına inanan kişilerin, kurumların aday olabileceği ya da aday gösterilebileceği ‘Turizmde Fark Yaratanlar’ için başvurular www.turizmdefarkyaratanlar.com sitesi üzerinden 04 Şubat’a kadar yapılabilecek. Başvurular iki ayrı aşamada değerlendirilecek. İlk aşamada Danışma Kurulu her kategoride ilk 3’e kalacak finalistleri tespit edecek. İkinci aşamada, ilk 3’e kalan finalistler Büyük Jüri tarafından online olarak değerlendirilecek ve her bir kategoride kazanan 10 proje belli olacak. 

ghjjh

Yukarı