Ana içeriğe atla

apti

YATAKLARIMIZDAN DİNLENMİŞ OLARAK UYANIYORSUNUZ

14.02.2019 - 16:01

TONINO LAMBORGHINI VE MAGNIFILEX YATAKLARININ TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ FEYZA ALTUNBAŞ, İTALYA’DA EL DEĞMENDEN ÜRETİLEN ORGANİK ÜRÜNLERİN TERLETMEDİĞİNİ, YARA YAPMADIĞINI VE İNSANLARI HUZUR İÇİNDE UYUTTUĞUNU SÖYLÜYOR.  

Tonino Lamborghini Türkiye ve Magnifilex Türkiye Distribütörü Feyza Altunbaş, sorularımızı cevapladı.

Öncelikle Yatcop firmanızı tanıyabilir miyiz?
Yatcop, 2013’te kuruldu. Eşime İtalya Tonino Lamborghini’den gelen bir teklifle işe başladık. Bayilik sistemiyle çalışıyoruz. 200’ü aşkın bayi yapımız var. Bir lojistik firmasıyla da anlaşmamız var. Bayi bize siparişini veriyor, biz buradan lojistik firmasını arayarak verdiğimiz tarihte ürünü sevk etmesini söylüyoruz. Düzenli ithalatımız var. Şu anda Türkiye’nin en yüksek yatak ithalat yapan firmasıyız. Tonino Lamborghini ve Magnifilex yataklarının Türkiye pazarındaki tek distribütörüyüz. Yataklarımız İtalya’da üretiliyor. Hiç el değmeden, vakumlu ve rulo şeklinde geliyor. Türkiye pazarına Magnifilex’i de getirdik. Magnifilex markası dünyanın en büyük yatak üreticisi. Ayrıca Başakşehir Spor Kulübü ve İtalya Milli Takımı’nın da sponsoru.  

Yataklarınızın özellikleri nelerdir?  
Yataklar el değmeden üretiliyor. Firmanın aylık yatak üretimi 10 milyon adet. Yani bu Türkiye’deki dört büyük firmanın bir yıldaki marjından çok daha yüksek. Aynı zamanda yataklarımız yaysız ve visco bazlı. Yara yapmayan, terletmeyen, organik kumaş kullanılıyor. Mesela Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirdikleri waterflex diye süngerimsi bir madde var. Bu madde ateş almıyor. Yani herhangi bir yangın durumunda ateşi söndürüyor. 

Sağlıkla ilgili faydaları neler?
Yataklarımız tamamen ortopediktir. Sağlık açısından yataklarımızda yay olmadığı için manyetik enerjiye de engel oluyor. Bizim için en önemli hususlardan biri bu. Cep telefonu, televizyon gibi teknolojik ürünler metalden dolayı insan vücuduna manyetik enerji yayıyor. Bu yüzden insanların dinlenerek uyanması gerekirken yorgun uyanmasına neden oluyor. Bizim yataklarımızın yaysız olmasının en büyük avantajı da bu. Dinlenmiş olarak uyanıyorsunuz.  

Özel ve son teknolojiye uygun olarak üretilen bir ürününüz var mı?
Çift çekirdekli bir yatağımız var. Örneğin; kadın yatakta yumuşak, erkek sert istiyorsa buna uygun şekilde iki tarafı farklı yataklarımız mevcut. Bu yataklar ters yüz edilerek kullanılabiliyor. Türkiye’de de bunu yapan firmalar var ama bizimki çok eskiden beri yapılan bir şey.  

Peki, şu an Ar-Ge çalışmaları devam eden ürününüz var mı?
Sürekli Ar-Ge çalışmaları devam ediyor. Şu an akıllı yatak diye bir ürünün çalışmaları devam ediyor. Akıllı telefonunuzu yatağa entegre edebiliyorsunuz. Mesela yatak terletmeye başladı, siz telefonunuzla yatağı serinletebiliyorsunuz. Böyle bir akıllı yatak üzerine çalışmaları var ama bu şu an Türkiye’de yok. 
Hedefleriniz neler? 
Biz ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz. Azerbaycan, Kazakistan ve Dubai’ye ihracat yaptık. İhracata daha fazla ağırlık vererek özellikle dış pazarda büyümek istiyoruz. 
 

ghjjh

Yukarı