13 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

Türkiye-İtalya arasında özmal araçlarla taşıma yapıyoruz

ADR’li yük ve madde taşımacılığının yanında parsiyel ve ekspres taşımacılıkta da Türkiye-İtalya hattında özmal araçlarla lojistik süreçleri yöneten Scslog Lojistik, 1 kg.’dan 100 tona kadar olan malzemelerin taşımasını gerçekleştiriyor. Kasım sayımızda Scslog Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetinkaya ile bir araya gelerek yeni yatırımlarını konuştuk.

Scslog Lojistik olarak hangi ürün ve ürün gruplarının taşımalarını gerçekleştiriyorsunuz?

İtalya hattında kuru yük olarak bahsettiğimiz tekstil, demirçelik, makine, otomotiv parçası gibi malzemeler taşımaktayız. Bunların yanı sıra ADR’li yük ve komple taşımacılığın yanında en önem verdiğimiz parsiyel taşımacılığı da yapmaktayız. Ayrıca minivanlarımız ile İtalya’ya ekspres taşımacılık hizmeti de veriyoruz. Tabii gabari dışı taşımaları da tecrübeli ekibimizle organize etmekteyiz. 1 kg.’dan 100 tona kadar İtalya’ya gidecek veya İtalya’dan gelecek malzemeleri özmal araçlarımız ile taşımaktayız.

Sürdürülebilirlik bağlamında hayata geçirdiğiniz yatırımlarınız neler, araç filolarınızda temiz enerjiye yönelik yatırımlarınız mevcut mu?

Sürdürülebilirlik anlamında teknolojiye çok önem vermekteyiz. Tüm araçlarımız yaptığımız yatırımlar sonucunda kayıt altındadır. Devamlı görevli arkadaşlarımız takiplerini yapmaktadır. Ayrıca devamlı olarak araçlarımız yenilenmektedir. Araçlarımızın tamamı Mega (100 m3) araçlardan oluşmaktadır. 255 cm genişliğe ulaşabilen araçlarımız ve coil (havuzlu) araçlarımız da filomuzda mevcuttur. Araçlarımızın %90’ı ADR uyumlu ve teçhizatlıdır. Firmamızda çalışan tüm personelimiz eğitimli olmasına rağmen her ay güncel değişikliklere göre eğitimlerini almaktadırlar. Sürdürülebilirliğin devamlılığı için Ulaştırma Bakanlığımızın vermiş olduğu L2, TİO, Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi ve ISO 9001, ISO 10001, ISO14001, ISO 45001 belgelerimiz bulunmaktadır. Üye olduğumuz kuruluşlar Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB), Uluslararası Nakliyeciler Derneği ve İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası’dır.

Temiz enerji bizim için çok önemli, hepimizin bir ailesi var ve onlara temiz bir gelecek bırakmaz zorundayız. Şu an için tüm araçlarımız EURO 6 olup, ayrıca MAN Türkiye A.Ş. ile yapmış olduğumuz bakım anlaşması sonucunda da atıkların çevreye zarar vermesini engellemiş olduk. Değişen dünyada bizim de yatırım planlarımız içinde sıfır emisyonlu elektrikli araçlara sahip olmak birinci sırada yer almaktadır.

Scslog Lojistik’in depolama alanındaki hacmi nedir, hangi lokasyonlarda müşterilerinize depolama hizmeti sunuyorsunuz?

Scslog Lojistik olarak İtalya Milano’da Scs İtalia SRL firmamızı 04/04/2023 tarihinde kurduk. 01/09/2023 tarihinde ise Milano Bellusco’da 1000 m2 kapalı ve 2000 m2 açık sahası bulunan depomuzu da faaliyete geçirdik. Şu anda Scs Italia’da 4 personelimiz müşterilerimize hizmet vermektedir. Ayrıca kısa bir zaman sonra bu depomuzu da gümrüklü hale getirmiş olacağız.

Scslog Lojistik, Ataşehir Ferhatpaşa’da 700 m2 kapalı ve 2500 m2 açık alanı olan depo ve garaja sahiptir. Burada tüm Türkiye’den müşterilerimizin parsiyel yüklerini toplayarak haftalık parsiyel çıkışlar yapmaktayız. Her 2 depomuzdan da karşılıklı 250 ton malzeme elleçlemekteyiz. Araçlarda olduğu gibi her iki depomuz da Scslog Lojistik’in öz malıdır.

Scslog Lojistik olarak kısa ve orta vadede hayata geçirmeyi hedeflediğiniz proje ve yatırımlarınız neler olacak, hangi projelerle sektörün gelişmesine katkı sağlayacaksınız?

İnsana ve gençlerimize yatırım yapmayı daha doğru buluyorum. Ne kadar verimli bireyler yaratabilirsek o kadar milletimize ve Cumhuriyetimize faydalı olacağımızı düşünüyorum. Bu 29 Ekim bizim için biraz daha farklıydı. Çünkü 1. asrımızı kutladık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize gazilerimize büyük teşekkürü borç bilirim. Onların sayesine buralara gelebildik ve biz bu bayrağı daha ileri taşımalıyız. Birinci önceliğimiz çocuklarımız olmalı. Ben hep derim tüm personelim benim çocuğum gibidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir