Ana içeriğe atla

bridgestone

Kapak Röportajı

Mobil anasayfa
Görünmesin

25 YILDIR HEDEFİMİZ DAHA İYİ, DAHA HIZLI, DAHA ESNEK VE DAHA GÜÇLÜ OLMAK

17.12.2021 - 09:26

  Dünyanın dört bir yanında bulunan geniş acente ağı ve Türkiye’nin 5 şehrinde yer alan şubeleri ile karayolu, denizyolu ve havayolu taşımacılığı başta olmak üzere; intermodal taşımacılık ve depolama alanlarında da “Biz her zaman bir yol buluruz” sloganıyla müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında gidermesini sağlayan Galata Taşımacılık, Aralık sayımızda kapak konuğumuz oldu. Galata Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Aram Kalenderoğlu, Yönetim  Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Vittorio Zagaia ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Sarıcı ile gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşide Galata Taşımacılık’ın sektördeki konumunu, 2021 yılında hangi projeleri hayata geçirdiğini ve 2022 yılı için yatırım projelerini konuştuk.

SİVRİHİSAR YÜZÜGÜLLÜ İLE YÜKSELİYOR

16.08.2021 - 11:41

Keşfetme arzusu ile yollara düşmüş olanların, gezginlerin, yepyeni tatlar peşinde olanların, tarihin ayak izlerinden yürümek isteyenlerin ve huzur arayanların durağıdır Sivrihisar.

BAŞARILI İŞADAMI FATİH KEÇEBİR: KÜRESEL EĞLENCE MARKASI OLMAYI HEDEFLİYORUZ

09.07.2021 - 14:23

Aynı zamanda MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyelerinden olan genç ve başarılı işadamı Fatih Keçebir, ana sektörleri olarak belirttiği demir döküm ve perakende sektöründe yer alan Aile Eğlence Merkezlerine ilişkin faaliyetlerini, gelecek planlarını Hizmetix’e anlattı. 10 yıl gibi kısa bir sürede 6 farklı ülkede 27 farklı AVM’de Bowlingo ve PlayPark zincirleri kurmayı başaran Fatih Keçebir’in hedefi; küresel bir eğlence markası olmak ve daha fazla ülkede ay yıldızlı bayrağı dalgalandırabilmek. Eğlence sektöründeki yatırımlarına hız kesmeden devam eden Fatih Keçebir, Ümraniye Millet Bahçesi’nde gerçekleştirdikleri Extrem Park Macera Köyü projesinin açılış için gün saydıklarını ve Türkiye’de bir ilk olacağına da dikkati çekti.

LOJİSTİK SEKTÖRÜNE ‘ÇIRAK’ OLARAK GİRDİ, ‘USTA’ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

16.06.2021 - 15:49

Müşterilerine; gümrüklü ve gümrüksüz depolama, depolama dahili operasyonları ve dağıtım operasyonları gibi alanlarda hizmetler sunan Sienzi Lojistik’in  kuruluş hikayesini ve hedeflerini Genel Müdür Murat Doğan Hizmetix’e anlattı. 1999 yılında kendi deyimiyle ‘çırak’ olarak girdiği lojistik sektöründe bugün, usta olma yolunda ortağı olduğu şirkette emin adımlarla yoluna devam ettiğini vurgulayan Murat Doğan, kariyerindeki başarısını sektörün duayen isimlerinden Saffet Ulusoy’la bir dönem çalışmasına borçlu olduğuna dikkati çekiyor.

SAVUNMA SANAYİNDE BURSA’DAN DÜNYAYA AÇILAN MARKA: NOMAD TECH

03.05.2021 - 16:46

CC Holding bünyesinde faaliyet gösteren Nomad Tech, son yıllarda atağa kalkan Türk Savunma Sanayi sektöründe yerli ve milli üretime katkı sağlıyor. Yeni yatırımlarıyla global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Nomad Tech, özellikle TSK personelinin ihtiyaç duyup bulamadığı ürünleri üreterek, sektörde büyük bir açığı kapatıyor. “Çalışmalarımızın milli ve yerli olmasına çok dikkat ediyoruz. Gücümüz yettiği kadar bu düşüncede çalışmalarımızı yapıyoruz” diyen Nomad Tech Yönetim Kurulu Başkanı Cevher Cenkçi ile hizmetlerini ve hedeflerini konuştuk.

2021 IAS’IN ATILIM YILI OLACAK

14.04.2021 - 15:21

1989 yılında kurumsal kaynak planlama (ERP) çözümleri üreten bir yazılım firması olarak kurulan IAS Holding, bugün caniasERP’nin yanı sıra IoT, big data, yapay zeka ve cloud çözümleri başta olmak üzere pek çok inovatif ürün ve hizmet sunuyor. Dünya çapında 1000’den fazla müşteri, 30 binden fazla kullanıcı ve 50’den fazla iş ortağıyla 31 ülkede 16 dilde hizmet veren IAS, bu yıl faaliyet gösterdiği ülkelerde en az yüzde 100 büyüme hedefliyor. IAS Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Hakan Karabiber, hizmetlerini ve hedeflerini anlattı.

LOJİSTİKTEN DAHA GÜZEL HİÇBİR HİKAYE BULAMADIM

18.03.2021 - 18:16

Yeniay Lojistik kurucu ortağı Nermin Önder, lojistik gibi zorlu bir sektörde adından başarıyla söz ettiren kadın yöneticilerden. Mesleğinde 32 yılı geride bırakan Önder, sektöre büyük bir tutkuyla bağlı. “Birkaç kez yeni hikayelere yelken açmak istedim. Ancak lojistikten daha güzel hiçbir hikaye bulamadım.” itirafında bulunuyor. Ancak bu yolculuğunda birçok sıkıntıya göğüs gerdiğinin de altını çiziyor. “Bugünkü başarımı anneme borçluyum. Eğer bugün bu sektörde ayakta kalmışsam annemin çabası çok büyük.” diyen Nermin Önder ile başarı hikayesini konuştuk.

TÜRKİYE BÜYÜK BİR ÜRETİM ÜSSÜ OLMAYA ADAY

12.11.2020 - 10:09

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ile pandeminin ekonomiye etkisini konuştuk. “İş dünyası olarak, kriz sonrası dönemde karşımıza çıkabilecek tehdit ve fırsat alanlarını çok iyi belirlememiz gereken bir dönemden geçiyoruz.” diyen Kaan, özellikle dijital dönüşümün önemine vurgu yaptı. Kaan, Türkiye’nin ise Covid-19'un kısa vadedeki olumsuz etkilerini orta vadede fırsata çevrilebileceğini belirtti ve ekledi: “Türkiye’yi mevcut imalat potansiyeli, esnek üretim kapasitesi ve büyük piyasalara yakınlığı sayesinde büyük bir üretim üssü olmaya aday olarak görüyoruz.”

BÜYÜMEYE VE YATIRIMLARA HIZ VERDİK

21.10.2020 - 09:51

BÜYÜME UĞRUNA KALİTE STANDARDINI BOZAN KAYBEDER

Fatih Önyol, 18 yıl önce kapısından içeriye girdiği Yurtiçi Kargo’da basamakları teker teker tırmandı. Türkiye’nin kargo devinde birçok pozisyonda görev alan Önyol, Kasım 2019’dan bu yana Yurtiçi Kargo’nun genel müdürlüğü görevini yürütüyor. Pandemi döneminde Yurtiçi Kargo’ya yön veren Önyol, bu süreçte aldıkları pozisyonları ve hedeflerini Hizmetix’e anlattı.

Subscribe to Kapak Röportajı

dfs

Yukarı