21 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

9 OLAN OFİS SAYIMIZI, 2025 SONUNA KADAR 15’E ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ

Türkiye ve Avrupa’daki partneriyle birlikte müşterilerine daha kapsamlı çözümler sunarak iş ve takip yüklerini hafifleten Move Intermodal, halihazırda 9 olan ofis sayısını 2025 yılına kadar farklı ülke ve hatlarda olmak üzere 15’e çıkarmayı hedefliyor

Move Intermodal’ın müşterilerine sunduğu, tedarik zinciriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşen diğer çözümlerinden bahseder misiniz?

Tedarik zincirinin değişmeyen en önemli unsurlarından birisi hepimizin bildiği gibi lojistik. Bu alanda hizmet veren bir firma olarak, müşterilerimize birbiri ile bütünleşik paket bir hizmet vermenin, kontrolü ve hizmet kalitesini artıracağını düşünüyoruz. Dolayısıyla bu alanda çalışmalarımızı yürütürken depolama, antrepo ve mikro dağıtım gibi hizmetleri bünyemize kattık. Türkiye ve Avrupa’daki partnerlerimizle birlikte müşterilerimize daha kapsamlı çözümler sunarak iş ve takip yüklerini hafifletiyoruz.

Yurt içinde ve yurt dışında Move Intermodal’ın taşıma ağını hangi şehir ve ülkeler kapsıyor?

Bildiğiniz gibi Move Intermodal olarak Belçika merkezli bir yapıyız. Avrupa’da ana koridorumuz Benelüks-İtalya. Haftada 72 blok trenimizle faaliyet gösteriyoruz. Fakat Move Intermodal büyüme trendini sürdüren bir yapı ve şu anda 9 olan ofis sayımızı 2025 sonuna kadar farklı ülke ve hatlar üzerinde 15’e çıkarmayı hedefliyoruz.

Karbon salınımı ve çevre konusunda bilinçli bir misyon edinerek sektörde varlığını sürdüren bir firma olarak sektöre bu anlamda nasıl bir katkı sağladınız, bu misyonunuzun müşterilerinizin nezdinde tercih edilirliğinize etkileri oldu mu?

Biz taşımalarımızda karbon salınımını %90 oranında azaltarak daha çevreci bir taşıma gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizi de bu anlamda daha çevreci bir yaklaşıma teşvik ediyoruz. Avrupa’da özellikle bu bilinç çok yaygınlaşmış durumda. Global büyük ölçekli müşterilerimiz kendilerine hedef belirlemiş durumda her geçen sene intermodal taşımacılıktaki paylarını artırarak bu misyonumuza katkı sağlamış oluyorlar.