11 Aralık 2023
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

DÜNYADA PORTERA ADINI VE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMEYİ HEDEFLİYORUZ

80’den fazla ülkede acentesi bulunan ve tüm dünyaya açılma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Portera Lojistik, bütün projelerinde yurt içi iç nakliyeden yurt dışında son teslim noktasına kadar olan süreçte müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi hedefliyor. Portera Lojistik Genel Müdürü Sema Boncuk ile bir araya geldiğimiz Eylül sayımızda sektöre sağladıkları katma değeri ve hedeflerini konuştuk.

Yurt içi ve yurt dışında güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Portera Lojistik’in bu doğrultuda müşterilerine sunduğu hizmetlerden bahseder misiniz, sunduğunuz hizmetlerde tercih edilirliğinizi artıran faktörler neler oldu?

Portera Lojistik A.Ş. olarak tercih edilmemizdeki en büyük faktörlerden biri müşteri güvenidir. Müşterilerimizle aramızda her zaman güveni sağlamayı esas almaktayız. Projelerimizle ilgili oluşan her durumu müşterilerimize en şeffaf şekilde iletmekteyiz. Bizlere zaman zaman sorun çıkan projelerle gelen müşterilerimize en iyi çözüm yolunu bulmak için oldukça verimli çalışan uzman ekibimiz de bu bağlamda en büyük faktörlerden biri. Müşterilerimizle aramıza müşteri-tedarikçi gibi bir duvar örmek yerine her zaman yakın ilişkiler kurarak bir telefonla ya da ofis ziyaretiyle bir iş ortağıymışız gibi yakın ilişkiler kurmaya gayret gösteriyoruz.

Bunların yanında bütün projelerimizde yurt içinde iç nakliyesinden yurt dışında son teslim noktasına kadar olan tüm süreçte müşterilerimize en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Özellikle yurt dışında acentelerimiz profesyonel ve uzman olup, yurt dışındaki alıcı tarafında operasyonu oldukça iyi devam ettiriyor. Tüm bunlar bir araya gelince, Portera Lojistik çalışılması kaçınılmaz bir firma olarak piyasada yer alıyor.

Sürdürülebilir ve yeşil lojistiğin öneminin daha çok kavrandığı günümüzde intermodal taşıma yöntemini de kullanan bir firma olarak sektöre nasıl bir katma değer sağladınız, bu bağlamda kısa-orta ve uzun vadede atacağınız adımlar neler olacak?

Yeşil lojistiği geleceğin sektörü olarak tanımlıyorum. Bunu yalnızca iş geleceği bakımından söylemiyorum, bizlere güzel bir gelecek bırakacak bir iş kolunun ortaya çıkmasından çok mutlu olmamdan kaynaklandığını belirtmek istedim.

İlkel lojistik yöntemlerinin hem dünyada hem Türkiye’de terk edilmeye başlanması oldukça mutluluk verici. Hem doğa dostu, çevreyi koruyan, karbon emisyonunu azaltan hem de maliyetleri düşüren konular hem müşterileri hem tedarikçileri mutlu ediyor hem de çevreye çok daha az zarar veriyor. Sizlerin de belirttiği gibi intermodal taşımacılık özellikle karayolu taşımacılığının yaratmış olduğu çevresel zararları büyük oranda azaltarak hem yeşil lojistik zincirine katkıda bulunuyor hem de karayolundan çok daha az maliyetli olduğu için sektördeki fiyat dengesinin oturmasına yardımcı olmaktadır.

Bizler de Portera Lojistik olarak özellikle İtalya, İspanya ve Fransa hatlarında yoğun olarak intermodal taşımacılığı kullanıyoruz. Ek olarak karayolu taşımacılığında yeni nesil karbon emisyonu düşük olan araçları kullanmaya özen gösteriyoruz. Yeşil lojistiğe katkıda bulunmak için uzun vadede işe yarayacak olan, çevre dostu armatörlerle iş birliği yapmaya özen göstermeye çalışıyoruz.

2023 yılının ilk yarısını güçlü bir büyümeyle tamamlayan Portera Lojistik yıl sonu hedeflerine ulaşma konusunda hangi atılımları gerçekleştirdi?

Yıl sonu hedeflerimizden en büyüğü tüm dünyaya açılmak. Şu anda 80’den fazla ülkede acentemiz bulunuyor. Bu sayıyı özellikle Afrika kıtasında daha da artırarak tüm dünyada Portera Lojistik adını ve Türkiye’yi lojistik anlamında temsil etmeyi hedefliyoruz. Tabii ki TEU sayımızı her geçen gün artırarak büyüdüğümüz için global firma olmayı hedeflemekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir