23 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Tesis Yönetimi

Entegre bina tesis yönetimi, geleceğe şekil veren liderlik

Günümüzde, modern toplu yaşam alanlarının ve ticari yapıların yönetimi, güvenilir ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu bağlamda, entegre bina tesis yönetimi, şeffaflık, hesap verebilirlik ve bağımsız denetim gibi önemli unsurları içermektedir. Biz de bu konuları, KBC Facility Services’in vizyonu ve misyonu ışığında konuşmak üzere, şirketin üst düzey yetkilisi ve aynı zamanda Entegre Bina Tesis ve Enerji Yöneticileri Derneği (BİTED) Kurucu Başkanı İsmail Kibici ile bir araya geldik.

Modern toplu yaşam alanları ve ticari yapıların yönetiminde güvenilir bir yönetim anlayışı nasıl olmalıdır?

Modern toplu yaşam alanlarının ve ticari yapıların yönetiminde güvenilir bir anlayış, öncelikle şeffaflık ve etkin iletişimle başlar. KBC Facility Services olarak, müşterilerimizle sıkı bir iş birliği içinde çalışarak, onların özel ihtiyaçlarını anlamaya ve çözüm üretmeye odaklanıyoruz. Vizyonumuz; sadece tesis yönetimi değil, aynı zamanda müşteri memnuniyetini artırmak ve sürdürülebilirlik ilkelerini benimsemek üzerine kurulu.

Güvenilir bir tesis yönetiminin en önemli unsurları nelerdir ve KBC Facility Services olarak bu konuda hangi politikaları benimsemiş bulunmaktasınız?

Güvenilir bir tesis yönetimi için şeffaflık ve hesap verebilirlik temel taşlardır. Bu nedenle, şirket olarak şeffaflık politikalarını benimsemekte ve müşterilerimize açık ve düzenli iletişimle yaklaşmaktayız. Ayrıca, bağımsız ve objektif bir denetim politikası oluşturduk. Bu, süreçlerimizi düzenli olarak değerlendirip geliştirmemize ve müşterilerimize en yüksek standartlarda hizmet sunmamıza olanak tanır.

Arada bir, nazikçe pozitif bir şekilde “hayır” demek, müşteri memnuniyetini maksimize etmeyi amaçlar.

Neden bu kadar önemli?

Sürdürülebilirlik: İşiniz sürdürülebilir ve verimli olmalıdır. Uygun olmayan talepler bu hedeflere zarar verebilir.

İşleyiş Uyumu: Sorunsuz ve verimli işleyiş, başarı için kritiktir. Uygun olmayan talepler işleyişi karmaşıklaştırabilir.

Müşteri Memnuniyeti: Şaşırtıcı bir şekilde, arada bir pozitif bir “hayır” demek müşteri memnuniyetini artırabilir. Müşteriler, sorunların dürüstçe ele alındığını takdir ederler.

Uzun Vadeli İlişkiler: Nazikçe pozitif bir “hayır” demek, uzun vadeli ilişkilerin temelini oluşturur. Müşteriler dürüstlüğü ve şeffaflığı değerlendirirler. Müşteri memnuniyeti için doğru dengeyi bulmak, uzun vadeli başarının ve güvenin anahtarıdır.

Site ve apartmanlarda yaşanan hukuki sorun ve usulsüzlükler nelerdir ve KBC Facility Services olarak bu sorunları ortadan kaldırmak amacıyla nasıl bir rol üstlenmektesiniz?

Site ve apartmanlarda sıkça karşılaşılan sorunlar arasında hukuki belirsizlikler ve usulsüzlükler yer almaktadır.

1. Yönetim Planına Uyumsuzluklar: Site veya apartmanlarda yönetim planına uyulmaması, kat malikleri arasında anlaşmazlıklara yol açabilir.

2. Alacak ve Borç İlişkileri: Aidat ödemeleri, bina giderleri, bakım onarımlar gibi konularda alacak ve borç ilişkilerinde yaşanan anlaşmazlıklar mali&hukuki sorunlara neden olabilir.

3. İşgal Hakkı Davaları: Kat malikleri arasında yaşanan anlaşmazlıklar sonucunda, bir kat malikinin binaya ait ortak alanı işgal etmesi gibi durumlar hukuki sorunlara yol açabilir.

4. Yapısal Sorunlar ve İnşaat Hataları: Binanın inşaatındaki hatalar veya yapısal sorunlar hukuki süreçlere neden olabilir.

5. Yönetim Kurulu Kararlarına İtirazlar: Kat malikleri, yönetim kurulu kararlarına itiraz edebilir. Bu durumda hukuki süreçler başlayabilir.

6. Hukuki Belirsizlikler: Site veya apartman yönetimiyle ilgili hukuki belirsizlikler, çeşitli sorunlara yol açabilir. Özellikle kat malikleri arasındaki hak ve sorumluluklar konusunda net bir düzenlemenin olmaması durumu hukuki karmaşaya neden olabilir.

Bu sorunlarla başa çıkabilmek ve önlem alabilmek için iyi bir yönetim ve etkili iletişim önemlidir. KBC Facility Services olarak, bu sorunları çözmek adına hukuki danışmanlarımız ve uzman ekibimizle yakın iş birliği içinde çalışıyoruz. Ayrıca, müşterilerimize düzenli eğitim ve rehberlik sunarak, yasal düzenlemelere uygun bir şekilde hareket etmelerine yardımcı oluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir