21 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Filo

IVECO BUS’ın sıfır emisyon yolculuğu devam ediyor

Sürdürülebilir hareketliliğe öncülük etden IVECO BUS, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Busworld 2023’te yepyeni karbonsuz şehir çözümleriyle dünya prömiyerini yaptı. Sııfır emisyona giden yolda bir sonraki adıma dair yenilikleri sunan IVECO BUS, standında emisyonsuz mobiliteye yer verdi.

Avrupa toplu taşımacılığın lideri IVECO BUS, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Busworld 2023’te yer adı. Avrupa’da toplu taşımacılık sektörünün en önemli ticaret fuarı olan bu platformda IVECO, sıfır emisyonlu araçlar ve diğer alternatif tahrikli modellerini lanse etti. Açık hava sergisinde tanıtıma imkan veren fuarda IVECO’nun şehir içi, şehirlerarası ve gezi otobüslerinden minibüslere kadar her misyonu kapsayan 11 aracı tanıtıldı.

IVECO BUS standında emisyonsuz mobiliteye yer verildi. Marka, bugün piyasada bulunan tam elektrikli araçlardan oluşan şehir içi ve şehirlerarası araçlardan minibüslere kadar kapsamlı ürün yelpazesini sergiledi. Stantta %100 elektrikli e-DAILY minibüs ve şasi, E-WAY Yeni Nesil, STREETWAY ELEC ve CROSSWAY LE ELEC yer aldı. Tüm bu araçlar, Iveco Grubu’nun güç aktarma organları markası FPT Industrial tarafından özel olarak sanayileştirilmiş en son NMC akü teknolojisine sahip.

IVECO BUS’un karbonsuz ürün yelpazesi, Brüksel’deki dünya prömiyerinde tanıtılan şehir görevlerine adanmış yeni bir modelle genişletilecek. IVECO BUS, Busworld’de araçlarının Temmuz 2024’te yürürlüğe girecek olan Avrupa Genel Güvenlik Yönetmeliği ile uyumlu yeni Gelişmiş Sürücü Destek Sistemlerini (ADAS) nasıl entegre ettiğini gösterdi. Standı ziyaret edenler, fuarda sergilenen tüm araçlarda tanıtılan yepyeni stili de keşfetti.

IVECO BUS standında ayrıca özel servis hizmetleri de tanıtıldı.

Enerji Mobilite Çözümleri, markanın müşterilerin filolarını tamamen elektrikli hale getirmelerine destek olmak için sunduğu yeni özel hizmetler: her elektro mobilite projesini bütünüyle optimize etmek için bataryalar, şarj cihazları ve altyapı ile birlikte özel olarak yapılandırılmış elektrikli otobüsler.

IVECO ON, enerji tüketimini ve performansını optimize etmek için elektrikli filonun etkin yönetiminden operatörün gemideki yaşamını iyileştirmeye kadar müşteri operasyonlarını tamamıyla kapsayacak şekilde tasarlanmış markanın bağlantı hizmetleri teklifi.

Açık alanda, statik sunumlar ve test sürüşleri için enerji geçiş gerekliliklerine uygun altı IVECO BUS alternatif tahrik modeli (tam elektrikli, doğal gaz ve biyometan, hibrit) bulundu. Bunlar; E-WAY 9.5m ve 12m, URBANWAY CNG Hybrid 18m, CROSSWAY Low Entry CNG Hybrid, CROSSWAY ve EVADYS.

Sergiyi ziyaret edenler, toplu taşımacılıkta net bir vizyon, yenilikçi zihniyet ve ileri teknolojik bilgi birikimi ile sıfır emisyona geçişe öncülük eden bir lider keşfetti. IVECO BUS, enerji geçişini güvenle yönlendirmek için yenilikçi uzman hizmetlerle entegre edilmiş, her görevi kapsayan eksiksiz bir sürdürülebilir çözümler yelpazesiyle öncülük ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir