21 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Ekonomi

ÖZTİRYAKİLER, ENDÜSTRİYEL MUTFAK ÜRÜNLERİ KATEGORİSİNDE İHRACAT LİDERLİĞİNİ KORUDU

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen 2022 İhracatın Metalik Yıldızları ödül töreninde Öztiryakiler, önceki senelerde olduğu gibi bu senede Endüstriyel Mutfak Ürünleri kategorisinde 1.’liğini korudu.  

Öztiryakiler, İDDMİB tarafından yapılan “2022 İhracatın Metalik Yıldızları” ödülünü 13 kez almaya hak kazandı. Bunun yanında dünyanın her yerinde büyük ilgi gören ve dev markaların satış cirolarına göre sırlama yapan Fortune 500’ün Türkiye Araştırması’nda Öztiryakiler satış cirosundaki başarısı ile bu prestijli araştırmanın içinde yer alıyor.  

Yine ülkemizde en büyük sanayi kuruluşlarının satış cirolarına göre belirlenen İstanbul Sanayi Odası’nın 2022 yılı verilerine dair hazırladığı İSO Büyük 500 listesinde de Öztiryakiler ülkemizin başarılı sanayicilerinden biri olarak listede bulunuyor.

Öztiryakiler 1958 yılından bugüne endüstriyel mutfak sektöründe 1700 çalışanı ile hazırlık, pişirme, taşıma, bulaşık, soğutucu, açık büfe ve servis ekipmanları yanı sıra; masa üstü servis ekipmanları, temizlik ve hijyen sistemleri ve mobil sahra yaşam ünitelerinin üretimlerini İstanbul, Çorlu ve Antalya’da bulunan toplamda 130.000 m2 modern üretim tesislerinde gerçekleştiriyor.

Teknoloji ve inovasyonu odağında tutuyor

Dünyada bu kadar çeşitliliğe sahip, bir çatı altında aynı marka ile üretim yapan tek firma olarak sektörde kendine özel bir yer edinen Öztiryakiler, AR-GE merkeziyle patentli ürün sayısını da her geçen gün artırıyor. Firma, uzmanlaşmış ekibiyle sektöründe ilklere imza atarak teknolojiyi ve inovasyonu odağında tutuyor.

Türk markası olarak dünyada endüstriyel mutfak ürünleri sektörünü en iyi şekilde temsil eden Öztiryakiler, uzun yıllar değişmeyen tecrübe ve kalite anlayışı ile 5 kıtada 130’dan fazla ülkede profesyonel mutfakların projelerini A’dan Z’ye yerli ürünleriyle tedarik ediyor, tasarlıyor ve kuruyor.  Ülkelerin yasal mevzuat ve teknik gereksinimlerine gösterdiği uyum da ihracat satışlarının istikrarlı bir şekilde büyümesine katkı sağlıyor.

2000’den fazla cihaz, 5000’i aşkın geniş ürün yelpazesiyle gelen talepleri en iyi şekilde karşılayan Öztiryakiler, Ozti markasıyla ihracatta küresel pazarda var olan gücünü artırmayı hedefleyerek, ihracatta sürdürülebilirliğin temelini ürünlerinde sağladığı başarıyı ve satış sonrası desteklerindeki çalışmaları ile ön planda yer alıyor.