28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Belediye Enerji

SHELL’DEN ÜÇ YENİ ATAMA  

Shell Türkiye, yeni atamalarla iştiraki olan Shell Petrol A.Ş şirketinin Perakende Satışlar Şirket Operasyonları Direktörlüğüne Aslı Tanyer’in, Shell & Turcas Müşteri Operasyonları Direktörlüğüne Mustafa Erin’in ve Shell & Turcas Akaryakıt Dışı Gelirler Direktörlüğüne Onur Uzdil’in getirildiğini duyurdu.

100 yıldır Türkiye’nin ilerlemesi ve gelişmesi için çalışan Shell, yönetim kadrosunda yeni atamalara imza attı. Bu kapsamda, Shell Petrol A.Ş Perakende Satışlar Şirket Operasyonları Direktörlüğü görevine Aslı Tanyer atanırken, Shell & Turcas Müşteri Operasyonları Direktörlüğü görevine Mustafa Erin ve Shell & Turcas Akaryakıt Dışı Gelirler Direktörlüğü’ne ise Onur Uzdil getirildi. 

Shell Petrol A.Ş’de Bayrak Devri

Aslı Tanyer, Shell Türkiye’nin %100 iştiraki olan ve Türkiye’de işlettiği istasyonlarının yatırım, satış ve operasyonlarını yürüten şirketi Shell Petrol A.Ş’nin Perakende Satışlar Şirket Operasyonları Direktörlüğü görevini Ocak 2023 tarihi itibariyle devraldı.

Kariyerine 2001 yılında Banvit A.Ş’de denetim bölümünde başlayan Tanyer, hızlı tüketim ürünleri (FMCG) ve bankacılık sektörlerinde elde ettiği deneyimlerin ardından, 2006 yılında Shell’e katıldı. Shell Türkiye ve Norveç’te pazarlama, iş geliştirme, fiyatlandırma, operasyon yönetimi alanlarında farklı görevlerde çalıştı. 2020 yılında Shell Türkiye Müşteri Operasyonları Müdürü olarak görev alan ve bu ekibin müşteri deneyimi ile dijital dönüşüm vizyonuna önemli katkılar sağlayan Tanyer, Shell Petrol A.Ş’nin Perakende Satışlar Şirket Operasyonları Direktörlüğü görevi ile kariyerine devam ediyor. 

Aslı Tanyer, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu ve Sabancı Üniversitesi Executive MBA yüksek lisans derecesine sahiptir. 

Shell & Turcas Müşteri Operasyonlarının Liderliğini Mustafa Erin Üstlenecek

Shell & Turcas Müşteri Operasyonları Direktörlüğü görevine getirilen Mustafa Erin, Shell Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Müşteri Operasyonları Yönetim Ekibi ve Shell & Turcas İcra Kurulu’nun üyesi olarak şirket hedeflerinin gerçekleşmesinde önemli bir rol üstlenecek.

2006 yılında Shell’e katılan Erin, mühendislik, satış ve operasyon alanlarında birçok farklı görevde rol aldı. Yatırım Mühendisi olarak başladığı Perakende Satışlar organizasyonunda, son olarak 2018 yılında Perakende Satışlar, Operasyon Müdürlüğüne atandı. Bu süreçte Erin, operasyonel mükemmeliyetin ve müşteri deneyiminin üst seviyelere çıkartılmasına, şirketin sürdürülebilir ve kârlı bir şekilde büyümesine katkı sağladı.

2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Mustafa Erin, Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Yüksek Lisansı derecesine sahiptir.

Shell & Turcas Akaryakıt Dışı Gelirler Operasyonları Onur Uzdil’e Emanet

2018 yılında Shell Türkiye’ye katılan ve pazarlama, iş geliştirme ve satış deneyimine sahip olan Onur Uzdil yeni dönemde şirketin Akaryakıt Dışı Gelirler iş birimine liderlik edecek.

Kariyerine Danone’de başlayan ve zincir müşterilerden sorumlu satış yöneticiliği yapan Uzdil, Ferrero Türkiye Bayi Kanalı Satış Müdürlüğü ve Johnson & Johnson Tüketici Birimi Bölge ve Online Kanal Satış Müdürlüğü ve Ülke İş Geliştirme Müdürlüğü gibi farklı rollerde görev aldı. Shell’in Select marketlerinden sorumlu Akaryakıt Dışı Gelirler Takım Lideri olarak 2018 yılında Shell Türkiye’ye katıldı. Onur Uzdil, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir