25 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

Çözüm ortağı olduğumuz tüm firmalara optimal servisler üretiyoruz

Müşterilerinin tüm lojistik ihtiyaçlarını danışıp çözüm bulduğu bir firma olarak 3 yıldan bu yana zaman, maliyet ve güven endekslerini harmanlayarak çözüm ortağı olduğu tüm firmalara optimal servisler üreten Speedline Uluslararası Nakliyat, uzmanlaştığı havayolu taşımacılığında da sektörde adından söz ettiriyor. Kasım sayımızda bir araya geldiğimiz Speedline Uluslararası Nakliyat Yönetici Ortağı Okan Safa ile hizmet çerçevelerinin detaylarını konuştuk.

Speedline Uluslararası Nakliyat’ı tanıyabilir miyiz, hangi hizmetlerinizle çözüm ortağı olduğunuz müşterilerinizin lojistik ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz?

Speedline Uluslararası Nakliyat, sektörde 20 yıla yakın tecrübeye sahip iki ortak tarafından yaklaşık 3 yıl önce kuruldu. Edindiğimiz tecrübeler ışığında; zaman, maliyet ve güven endekslerini harmanlayarak çözüm ortağı olduğumuz tüm firmalara optimal servisler üretmekteyiz. Müşterilerimizin “Lojistik Departmanı” gibi çalışma prensibi, çok kıymet verdiğimiz acente yapılanmamız, işimizi severek yapıyor olmanın getirdiği enerji ve motivasyon birleşince; nihayetinde çok da uzun sayılmayacak bir sürede sektördeki yerimizin kalıcı olmasını sağladık. Her geçen gün özellikle Asya-Pasifik hattındaki hava kargo konsolidasyon hizmetlerimiz ile markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Havayoluna ek, denizyolunda hem FCL hem de LCL yüklemeler için yine Asya-Pasifik bölgesi yoğunluklu olmak üzere alternatifli çözümler üretmekteyiz. Son dönemde, Asya-Pasifik hattı dışında, sene başında hedeflediğimiz Amerika ve Akdeniz limanları için de çalışma fırsatları yakaladık, bu alanlarda da gelişmeye devam ediyoruz.

Müşteri portföyünüzü hangi sektörler oluşturuyor, hangi ürün gruplarının yurt içi ve yurt dışı taşımalarını gerçekleştiriyorsunuz?

Uzun yıllardır sektörde var olmanın sunduğu en önemli avantaj; birçok iş kolunu kapsayan network ağı kurabilmiş olmaktır. Türkiye’nin kendi alanlarında önde gelen firmalarını da portföyümüze kattık, orta ve küçük ölçekli işletme olarak tabir edilen firmalardan da çok iyi iş birlikleri kurduk ve sahip olduğumuz bu portföyü koruyarak geliştirmeye devam ediyoruz. Ürün grupları olarak birkaç örnek sayacak olursak; tekstil ve tekstil aksesuarları, kozmetik ürünler, teknolojik ürünler, elektronik ve yedek parça taşımakta olduğumuz başlıca ürün türleri denilebilir.

Speedline Uluslararası Nakliyat’ın sunduğu taşıma modlarından hangisi yoğunlukla kullanılıyor, müşterilerinizin ürünlerini taşırken hangi taşıma modunun kullanılması gerektiğine nasıl karar veriyorsunuz, müşteri tercihi burada bir etken oluyor mu?

Speedline Uluslararası Nakliyat, havayolu taşımacılığında uzmanlaşmış bir firmadır. Yapımız itibari ile müşteri portföyümüz bu yönde gelişmiş olsa da mevcut müşterilerimizin tüm lojistik ihtiyaçlarını danışıp çözüm bulduğu bir firma olmayı başardık. Aktif yurt içi ve yurt dışı pazarlama faaliyetlerimiz ile de gelişmeye devam etmekteyiz. Doğru çözümler için; alınan talepleri iyi okumak ve ihtiyacı anlamaya yönelik yaklaşımın ardından alternatifleri oluşturup müşterilerimizle birlikte en efektif yolu belirlemekteyiz. Bu aşamada elbette ki müşterilerimizin güvenini de kazandığımızı görmek bizi mutlu ediyor. Tüm bu süreçlerin neticesinde de düzgün ilerleyen bir operasyon süreci sunabiliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir