14 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

KİMYEVİ VE ADR’Lİ ÜRÜNLERDE 15 YILLIK SEKTÖR TECRÜBESİNE SAHİBİZ

Kimyevi ve ADR’li ürünlerin taşınması ve depolanması sürecinde 15 yıllık sektör tecrübesine sahip olan Ulusal Lojistik&Antrepo, yurt içi nakliye departmanını hedefledikleri araç yatırımı ile birlikte ADR’li dağıtım hizmetleri alanında alt tedarikçi ağını da genişleterek hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlamayı amaçlıyor. Ulusal Lojistik & Antrepo Hizmetleri Satış ve Pazarlama Müdürü Emrah Atma’yı ağırladığımız Şubat sayımızda, firmanın tehlikeli madde taşımacılığı alanındaki çalışmalarını konuştuk.

Tehlikeli madde ve kimyasal lojistiğinde doğaya ve insan sağlığına zarar vermemek açısından Ulusal Lojistik&Antrepo olarak hem taşıma hem de depolama süreçlerinde nelere dikkat ediyorsunuz, sektörde sizi farklı kılan noktalar nedir?

Doğaya ve insan sağlığına karşı, yasal tüm sorumluluklarımızı yerine getirmekteyiz. Tesislerimizde kimyasal ürün kazalarını önlemek, herhangi bir kimyasal kazada sızıntıyı bertaraf etmek adına personellerimize rutin eğitimler verilmektedir. Eğitimler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD), İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) ve Çevre Danışmanlarımız ile beraber gerçekleştirilmektedir.

Olası bir yangın durumunda tesis içinde yangının büyümemesi için sulu ve köpüklü sistemlerimiz mevcuttur. Bu olasılık ile sıkılan su ve köpüklerin, şebeke suyuna karışmaması adına yangın suyu bertaraf tanklarımız vardır. Tesis içindeki kimyasal kokuyu tahliye eden havalandırma sistemi ve bu havalandırma sisteminin çıkışında kirli havayı temizleyen filtreler mevcuttur.

Tehlikeli madde ve kimyasal lojistiğinde ADR’nin önemi nedir, ADR taşımacılığında süreci nasıl planlıyorsunuz?

Ulusal Lojistik&Antrepo olarak antrepo (gümrüklü depo) ve depolama hizmetleri konusunda uzmanlaşmış durumdayız. Yurt içi nakliye departmanımız hedeflenen araç yatırımı ile birlikte ADR’li dağıtım hizmetleri konusunda alt tedarikçi ağını da genişleterek hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlayacaktır.

Bu konuda çalışmalarımız devam etmekte ve önümüzdeki 3 yıllık süreçte parsiyel ve komple ADR’li taşımacılık hizmetini müşterilerimize öz mal araç ile sunmak hedeflerimiz arasındadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Ulusal Lojistik&Antrepo olarak genel depolamanın yanında, kimyevi ve ADR’li ürünler ile ilgili 15 yıllık bir sektör tecrübemiz vardır. ADR’li ve kimyevi ürünlerin antrepo, depolama, katma değerli hizmetlerinin yanında yurt içi taşımacılık hizmetleri ile birlikte tüm bu süreçler belli bir regülasyona tabi olup, doğru şartların yerine getirilmesi ile lojistik firmaları sektörün önemli bir parçası haline gelecektir.

Bu bağlamda tecrübemizi yatırımlar ile birleştirerek bu alanda sektörün öncülerinden olmayı hedefliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir