28 Şubat 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Fintech Son Dakika

TÜRKİYE’DE ÖDEME TEKNOLOJİLERİNİN ADI ARTIK PROPAY

38 yıllık geçmişinde Olivetti, Profilo, Farex, Telestar, SABA, Siemens, Telefunken gibi güçlü markalarla 15 ülkede iki milyondan fazla satış gerçekleştiren E Data, tüm ürün ve hizmetlerini Propay Ödeme Teknolojileri markası altında topluyor.

Sektörünün lider şirketleri arasında bulunan ve AR-GE yatırımlarıyla teknolojiye yön veren E Data, 1985 yılında KDV’nin uygulamaya geçmesiyle hayatımıza giren ve günlük yaşantımızda “yazar kasa” olarak adlandırılan ödeme kaydedici cihazların donanımlarını ve bu cihazlar üzerinde çalışan her türlü yazılım uygulamalarını geliştiriyor.

Şimdiye kadar 15 ülkede, yeni nesil yazar kasa, EFT POS sistemleri, Android POS, Pompa Yazar Kasa, Online Yazar Kasa ve çevre birimlerini ilgili yasalara uygun tasarlamış, üretmiş ve sektörün geliştirilmesine öncülük etmiş kuruluşların başında gelen E Data, faaliyetlerini Profilo Ödeme Sistemleri adı altında yürütüyordu.

Geçen süre içerisinde faaliyetlerini sadece cihaz satışından oldukça öteye taşıyan E Data, geliştirdiği yazılımlar, farklı altyapılarda çalışan özel ürünler, Android POS, Pompa Yazar Kasa gibi inovatif ürünlerin yanı sıra kurduğu hizmet altyapısıyla ödeme sektörünün en önemli oyuncularından biri haline geldi.

Bu yeni yapısıyla sektörün öncülüğünü yapan ve konusunda uzmanlaşan E Data, yeni markasını da bu uzmanlık ve ustalık konumuna uygun olarak Propay Ödeme Teknolojileri olarak belirledi.

Türkiye’de ilk termal yazıcılı ve akülü yazar kasa, akaryakıt sektöründe ilk pompa yazar kasa, ilk elektronik kayıt üniteli yazar kasa, dünyada ilk dokunmatik ekranlı mobil yazar kasa POS’u üretmiş ve 6 farklı model Android POS ürünün BKM sertifikasyonunu almış ve Android POS’lar üzerinden ilk yemek kartı uygulamasını geliştiren Propay Ödeme Teknolojileri yeni ürünlerini de Propay markası altında üretecek.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2015 tarihinden itibaren onaylı AR-GE Merkezlerinden biri olan ve son 5 yıldırTürkiye’nin en çok AR-GE harcaması yapan ilk 250 şirketi arasında yer alan Propay Ödeme Teknolojileri, geleceğe yönelik yenilikçi çalışmalarını, yurt içi ve yurt dışında bulunan 70’in üzerinde AR-GE çalışanı ile ara vermeksizin sürdürüyor.

Dünyada ve Türkiye’de ilklere imza atmış Propay Ödeme Teknolojileri, yeniliklere öncülük eden, mevzuatlara uygun şekilde farklı sektörlere yönelik sunduğu hızlı ve profesyonel çözümlerle müşteri ihtiyaçlarına beklentinin üzerinde karşılık veren lider bir kuruluş olma misyonuna artık çok daha odaklanmış bir gayretle devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir