13 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Filo

Malatya’da Hyundai-TEV Anaokulu açıldı

Eğitime verdiği katkıyı her geçen yıl büyüterek sürdüren Hyundai, geçtiğimiz yıl TEV (Türk Eğitim Vakfı) ile başlattığı eğitim bursu çalışmasının ardından birlikteliğini güçlendirdi ve anlamlı bir projeye imza attı. 2023’te yaşanan sarsıcı depremin ardından zaman kaybetmeden bölgeye desteklerini sağlayan ve yaraların sarılması için her alanda seferber olan Hyundai, şimdi de bölgede en çok ihtiyaç duyulan eğitimlerin verilebilmesi için Hyundai-TEV Anaokulu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Hyundai’nin tüm Türkiye çapındaki yetkili satıcılarının desteğiyle başlattığı ve TEV ile ortak gerçekleştirilen proje kapsamında 2023 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile irtibata geçildi. Bakanlığın yönlendirmesiyle, öncelikli proje alanı olarak Malatya-Doğanşehir’de yeni bir anaokulun yapımı çalışmalar başlatıldı. Yaklaşık 1 yıl içinde tamamlanan projenin ardından 16 Mayıs’ta gerçekleştirilen törenle Hyundai-TEV Anaokulu’nun açılışı gerçekleştirildi.

Törene Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim, Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Hyundai Assan Satış Direktörü Jong Weon Choi’nin yanı sıra Malatya Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç ile birlikte TEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükrü Tekbaş ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın katıldı. Törende konuşan Hyundai Assan Başkanı Sangsu Kim; “Bugün, umudun tekrardan yeşerdiği ve bu harika ülkenin geleceği olan çocuklarımıza daha büyük umutlarla bakabileceğimiz bir gün. Eğitim, bir toplumun gelişimi için en temel gereksinimlerin başında geliyor. Geçtiğimiz yıl yaşadığımız sarsıcı felaketin ardından hepimizin bir bütün olarak oluşturduğu gücü görmek ve Malatya’da çocuklarımızın eğitimi almaları için bu okulu inşa ettiğini görmek bizi gururlandırıyor. Bu vesileyle, öncelikle bu okulun yapımında ilk kıvılcımı çakıp yek bir vücut olarak desteklerini ortaya koyan tüm Hyundai bayi teşkilatımıza ve projenin her detayı için günlerini harcayarak markamızın ismini gururla yaşatacak bu okula emek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca, okulun ortaya çıkması için markamızın tüm birimleriyle koordineli bir şekilde çalışan, konsepti ve uygulamayı günü

gününe en ince detayına kadar takip edip oluşturan TEV yetkililerine ve çalışanlarına, bu okul için bize en uygun yeri gösterip tahsis ettiği için Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, gerekli izinlerin verilip çalışmaların sağlıklı ilerlemesi için verdiği destek dolayısıyla Malatya Valimiz’e ve tüm devlet erkanımıza, son olarak bu projenin hayata geçip çocuklarımızın, ailelerimizin, ülkemizin geleceği için bu rüyanın gerçekleşmesine katkı, emek ve gönül veren herkese yürekten teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarımızın yüzünden hiçbir zaman gülümsemenin eksik olmaması dileğimle.” dedi.

TEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş ise, Hyundai Assan iş birliği ile hayata geçen anaokulunun açılışı ile ilgili şu sözleri söyledi: “2023 yılında yaşadığımız ülkemizi derinden sarsan büyük afetin ardından, yaralarımızı sarmaya yönelik önemli bir adımı atmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin her köşesindeki çocuklarımızın eğitim hakkına erişimini güvence altına almak için elimizden geleni yapma sorumluluğumuzun farkındayız. Elbette bu dayanışma ağımızı kuvvetlendiren, ülkemizin iyiliği ve aydınlık geleceği için bizimle el ele veren, anaokulumuzun hizmete açılmasına büyük katkılar sunan Hyundai Assan Ailesi’ne teşekkürlerimizi sunuyor, minnetlerimizi ifade ediyoruz. Bu okul, eğitimcilerimizin rehberliğinde, çocuklarımıza güçlü bir temel sunacak, onları bilimin ve bilginin ışığıyla aydınlatacak. Okulumuzun hayata geçirilmesinde kıymetli destekleri olan Valimize, İl Milli Eğitim Müdürümüze, Kaymakama ve emeği geçen tüm ilgililere teşekkürlerimi sunuyorum”.