Ana içeriğe atla

ayos

Enerji

Mobil anasayfa
Görünmesin

ANTALYA OSB SANAYİCİSİ YÜZÜNÜ GÜNEŞE DÖNÜYOR

17.11.2021 - 16:58

Antalya OSB’deki GES yatırımları son 2 yılda 3 kat artış gösterdi. GES kurmak isteyen sanayicilere Antalya OSB tarafından sağlanan destek ve hizmetler, GES kurulum başvurularının önemli ölçüde artmasını sağladı.

DR. FATİH BİROL, TIME DERGİSİ’NİN “2021 YILININ EN ETKİLİ KİŞİLERİ” LİSTESİNDE

12.10.2021 - 16:28

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol, TIME 100’ün “2021 Yılının En Etkili 100 Kişisi’ listesinde yer aldı. Aynı zamanda Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) Onursal Başkanı da olan Dr. Birol, listede Türkiye’den yer alan tek isim oldu. ABD Dışişleri eski Bakanı ve ABD İklim Özel Temsilcisi John Kerry, TIME’da yaptığı değerlendirmede Fatih Birol için övgüyle bahsetti. Kerry; “Dünya liderlerine güvenilir bir danışman olan Birol, karbon emisyonlarını azaltmak ve gezegenimizi kurtarmak için ne yapılması gerektiği konusunda tarafsız bir otorite” ifadesini kullandı.

ÇİFT YÜZLÜ GÜNEŞ HÜCRESİ VE ÇİFT CAM GÜNEŞ PANELİNDE YERLİ ÜRETİCİ: GTC

12.10.2021 - 16:17

GTC Güneş Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Besen, “Türkiye’nin enerji kaynakları sınırlı. Yeni enerji kaynakları bulsak da bunları çıkarmak ve işlemek için büyük bir finansal kaynak, maliyet gerekiyor. Fosil yakıtlar gerçekten havayı kirletiyor. Türkiye’nin güneş ve rüzgârdan başka şansı olduğunu düşünmüyorum ve güneşin Türkiye'de kalıcı bir endüstriye dönüşmesi için , yerli üretim ve ileri teknolojileri referans alan yerli yüksek teknoloji ürünlerinin kullanımını ve üretimini arttırıcı ihaleler yapılmasının , bu alanda orta ölçekli Ar-Ge odaklı üreticilerin desteklenmesine yönelik adımların atılması gerekiyor. Sözde değil özde yerli ve milliyi gerçekleştirmek gerekiyor” dedi.

FİRMALARI BİR ÇATI ALTINDA TOPLAYARAK SEKTÖREL SİNERJİ YARATIYORUZ

12.10.2021 - 16:14

GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan, “GENSED olarak bizim kamudan güncel beklentilerimizden biri, elektrik üretim tesisi sahiplerinin üçüncü taraflara elektrik satışı yapabilmelerine imkân sağlanabilmesidir. Böyle bir yasal imkân sağlandığı takdirde, konutu veya binasının çatısı müsait olan kişi veya kuruluşlar, üçüncü taraf olarak güneş enerjisi firmaları ile çatı kurulumları için sözleşme ilişkisi kurabilirler” dedi.

FIMER SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINA GÖRE HİZMET VERİYOR

12.10.2021 - 16:04

Dünyanın en büyük solar inverter üreticilerinden biri olan FIMER’in Türkiye ayağınının Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Emrah Güvercin, yurt genelindeki çalışmalarını ve FIMER farkını anlattı. Emrah Güvercin, müşterilere, FIMER solar inverterleri ile yüksek teknolojiye sahip, uygun maliyetli ve satış sonrası hizmetleri ile sürdürülebilir bir yatırım imkanı sunduklarını  vurguladı.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI YEKA ALANLARINI DUYURDU

12.10.2021 - 15:57

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından yapılan açıklamada, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Yönetmeliği ve "Güneş Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ve Bağlantı Kapasitelerinin Tahsisine İlişkin Yarışma İlanı" kapsamında 26-29 Nisan ile 24-27 Mayıs'ta gerçekleştirilen yarışmaları kazanan şirketlerle 1 Temmuz'da sözleşmeler imzalandığı anımsatıldı. Bu şirketlerle yürütülen çalışmalar neticesinde, aday YEKA’ların güneş enerjisine dayalı yenilenebilir enerji kaynak alanı olarak ilan edilmesine yönelik detay çalışmalara devam edildiği aktarılan açıklamada, 35 şehir için belirlenen alanlar ilan edildi.

RÜZGAR ENERJİSİNDE MOBİLLEŞME VERİMLİLİĞİ %25 ARTIRIYOR!

24.08.2021 - 09:31

Rüzgar enerjisinin geleceği şekillendirmesinde mobil ve dijital dönüşümler büyük rol oynuyor. Rüzgar türbinlerinin üretim çıktılarından detaylı analizlerine, bakım ve onarımlar gibi servis hizmetlerine kadar birçok aşamanın mobilize gerçekleştiğini belirten Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, rüzgar enerjisindeki teknolojik ilerlemelerle enerji verimliliğinde yaklaşık %20 - %25 artış sağlandığının altını çiziyor.

Subscribe to Enerji

dfg

Yukarı