Ana içeriğe atla

ayos

Enerji

Mobil anasayfa
Görünmesin

RÜZGAR ENERJİSİNDE MOBİLLEŞME VERİMLİLİĞİ %25 ARTIRIYOR!

24.08.2021 - 09:31

Rüzgar enerjisinin geleceği şekillendirmesinde mobil ve dijital dönüşümler büyük rol oynuyor. Rüzgar türbinlerinin üretim çıktılarından detaylı analizlerine, bakım ve onarımlar gibi servis hizmetlerine kadar birçok aşamanın mobilize gerçekleştiğini belirten Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, rüzgar enerjisindeki teknolojik ilerlemelerle enerji verimliliğinde yaklaşık %20 - %25 artış sağlandığının altını çiziyor.

GELECEK YILLARDA RÜZGAR ENERJİSİNDE GERÇEKLEŞECEK 5 MEGA TREND

16.08.2021 - 12:25

Rüzgar estikçe, dünya şekillenmeye devam ediyor. Pandeminin etkisi altında geçen son 1,5 yılda dünyanın en önemli yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olduğunu gösteren rüzgar enerjisinin geleceğine dikkat çeken Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, hem ülkemizde hem de küresel çapta gerçekleşecek rüzgar enerjisindeki 5 mega trendi sıralıyor.

ENERJİ SEKTÖRÜ GÜVENLİK RİSKLERİNE KARŞI AKILLI VE ÖNLEYİCİ ÇÖZÜMLER TERCİH EDİYOR

10.08.2021 - 17:31

Enerji üretimi ve dağıtımında yaşanacak bir aksama sağlık hizmetlerinden ulusal güvenliğe kadar tüm toplumsal alanları etkileme riski taşıyor. Bu nedenle her tür enerji kaynağı ve tesisinin güvenliğinin sağlanması stratejik öneme sahip bulunuyor. Bu doğrultuda, enerji santrallerinden nakil hatlarına kadar farklı tesislerin güvenlik risk ve ihtiyaçlarının analiz edilerek özel çözümler sunulması büyük önem taşıyor.

TÜRKİYE YENİLENEBİLİR ENERJİ GÜCÜNÜ KARARLILIKLA ARTIRIYOR

03.08.2021 - 09:43

Yenader Dernek Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin, “Türkiye’de rüzgar ve güneş enerji kaynaklarından elektrik üretiminde %9.4 artış yaşandı” dedi.Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanında her geçen gün daha da ilerlediğini belirten Yenilenebilir Enerji Araştırmaları Derneği (YENADER) Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin, yenilenebilir enerji alanında yaşanan gelişmeler sevindirici olsa da, Türkiye’nin olağanüstü potansiyeli dikkate alındığında, Avrupa’da ilk 3’e, dünyada ilk 5’e oynayabileceğini vurguladı.

BİREYSEL ISITMA MI? MERKEZİ ISITMA MI?

26.07.2021 - 17:53

Doğal gaz fiyatlarında yaşanan artış sonrasında en fazla merak edilen konulardan biri de merkezi ısıtma kazan sistemlerinin mi, yoksa bireysel ısıtma kombi sistemlerinin mi daha fazla avantaj sağladığı.

Fortes Mühendislik A.Ş. Verimli Enerji Sistemleri Departmanı Müdürü Anıl Acar konu hakkında merak edilenlere açıklık getirdi. 

Subscribe to Enerji

dfg

Yukarı