13 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Son Dakika Tesis Yönetimi

Sika Türkiye, Sika Day’i tüm Türkiye’de eş zamanlı kutladı

Yapı ve endüstri uygulamaları için 113 yıldır dayanıklılığı artırmayı ve hem enerji hem de malzeme verimliliğini iyileştirmeyi hedefleyen Sika’nın, 11 Haziran Sika Day kutlamaları 103 ülkede eş zamanlı gerçekleşti.

Sika kültürünün ve güçlü değerlerinin tüm dünyada eş zamanlı kutlandığı Sika Day etkinliğinde, Sika Türkiye de, tüm Türkiye’deki çalışanlarıyla eş zamanlı kutlamalar yaptı. Takım çalışması, sosyal sorumluluk ve iş güvenliği temalı etkinliklerle tüm Türkiye’de “Sika Ruhu” yaşatıldı


Tek Bir Ekip. Çok Seslilik. Birlikte Beklenenin Ötesine Geçmek
“Tek bir ekip, çok seslilik ve birlikte beklenenin ötesine geçmek” temalı etkinliğe, tüm çalışanların katıldığı interaktif ritim atölyesi ile başlandı. Takım çalışması ile yürütülen ve her bir çalışanın katkı sağladığı atölyede hep birlikte ritim oluşturuldu.  Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun “Biz muhteşem küresel bir ekibiz ve Sika’da her ses çok önemlidir” diye ekledi.

Sika EMEA Executive Team, Sika Day’i Türkiye’de kutladı


Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun’un açılış konuşmasının ardından, AREA Middle East Manager Bora Yıldırım ve EMEA Regional Manager Christoph Ganz konuşmasını yaptı. Ganz konuşmasında 10 kişilik bir ekipten oluşan EMEA Executive Team’ın de, Sika Day kutlamalarına Türkiye’de katılmayı tercih etmesinin altını çizdi.

Çalışan Memnuniyeti Anket Sonuçları Paylaşıldı

Tüm Sika Grup’unda yapılan ve dünya genelinde 28.200’den fazla Sika çalışanının katıldığı, Çalışan Memnuniyeti Anketi’nin sonuçlarını Sika AG CEO’su Thomas Hasler ve Head HR, Legal & Compliance Raffaella Marzi video röportaj ile paylaştı. Hasler, anket sonuçlarının, %86 gibi yüksek bir katılım oranı ile Sika’nın büyümesine ve gelecekteki başarılarına katkıda bulunma konusundaki güçlü bağlılığı gösterdiğini ifade etti.


Dünya Çevre Günü Kapsamında 75 Kilo Atık Malzeme İçin Geri Dönüşüm Sağlandı
Sika Day 2024 kapsamında Dünya Çevre Günü’nde yapılan, Beykoz, Riva Gelara Kumsalı Kıyı Temizleme Projesi’nde toplanan 75 kilo atıkla; plastik, cam, kağıt, metal malzemeler için geri dönüşüm sağlandı. Sika Türkiye Genel Müdürü Turgay Özkun, “Sika Türkiye olarak, çok sesliliğimizden aldığımız güçle birlikte beklenenin ötesinde fayda sağlamaya devam ediyoruz.  Sürdürülebilirlik için atılan her adımın, geleceğimizi de şekillendirdiğinin farkındayız” dedi.

İş Güvenliği Konulu Tiyatro Gösterisi Büyük İlgi Gördü
Sika’nın her koşulda iş güvenliğini ilk sıraya koyduğunun altını çizen Özkun “Çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın güvenliği, esenliği ve sağlığı, Grup başarımız için bir ön koşuldur.” dedi. Sika Türkiye’de gerçekleşen günlük diyaloglardan esinlenilerek senaryolaştırılan, Sika’da İş Güvenliği temalı tiyatro gösterisi, tüm çalışanlar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Konuşmasını Sika kültürünün ve güçlü değerlerinin önemine değinerek bitiren Özkun. “Sika’da herkesin değerli hissettiği bir kültürü geliştirmeye inanıyoruz. Biz tek bir ekibiz, çok sesliyiz ve birlikte beklenenin ötesindeyiz” dedi.