Ana içeriğe atla

bridgestone

Turizm

ACENTALAR OLARAK YENİLİKLERE HAZIRLIKLI OLMALIYIZ

20.12.2021 - 13:17

  Ülkemizin önümüzdeki dönemde küresel turizm arenasında yaşanması beklenen yoğun rekabet ortamına hazırlıklı olması ve tüm dünyada seyahat endüstrisinde yaşanan değişim ve dönüşümün tüm turizm paydaşlarıyla birlikte analiz edilmesi amacıyla Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 2021 Turizm Kongresi düzenlendi.

TÜROB OLARAK VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

20.12.2021 - 13:14

  Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İşbirliği Protokolü imza töreninde yaptığı konuşmada, turizm sektöründe nitelikli insan gücü sayısının artması adına çalışmalarını sürdüreceklerine vurgu yaptı.
 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CANLI YAYINDA SORULARI YANITLADI

01.12.2021 - 11:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu. Üçüncü çeyrek büyümesinin beklentilerin üzerinde gerçekleştiği belirtilerek, "Yıl sonu nasıl bir büyüme ile kapatmayı hedefliyor Türkiye? Özellikle de dünyadan yine pozitif ayrışmayı başarabilecek miyiz?" soruları üzerine Erdoğan, küresel salgın döneminde her şeyden önce Türkiye'nin özellikle bu üç çeyrekte de çok farklı bir ayrışma ortaya koyduğunu ve yıl sonu itibarıyla da bu pozitif ayrışmayı devam ettireceğine inandığını söyledi. 

29 MİLYON TURİST 24 MİLYAR DOLAR GELİR

26.11.2021 - 14:21

Turizm sektörü temsilcileri Antalya’da buluştu. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından düzenlenen 11’inci Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve turizm sektörünün temsilcileri katıldı.

DOĞAYI KORUMAK, SAHİP OLDUĞUMUZ EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİMİZ

13.11.2021 - 10:09

Bir aşk hikayesinden ismini alan Club Nena Hotel, 1997 yılından bu yana misafirlerine kapılarını ardına kadar açıyor. Tesis olarak aldıkları bir çok eğitimle konuklarına kusursuz bir tatil deneyimi yaşatmayı amaçladıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Nevin Akçelik, doğayı korumanın en önemli öncelikleri olduğunu da sözlerine ekliyor.

BARUT HOTELS 50. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR

13.11.2021 - 10:03

Antalya Side bölgesinde 1971 yılında kurulan ve tüm süreçte, sadece turizm yatırımlarıyla gelişen Barut Grubu, bu özelliğiyle sektörün ilk örneklerinden biri. Side, Antalya, Kemer ve Fethiye destinasyonlarında 13 otelden oluşan grup, 10 bin yatak kapasitesi ve 3500 turizm profesyoneliyle hizmet veriyor.

Subscribe to Turizm

dfs

Yukarı