24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Ekonomi Son Dakika

VERGİ BORÇLARI 2 YILA KADAR TAKSİTLENDİRİLECEK

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem bölgesindeki vergi dairelerine olan borçların 24 aya kadar faizsiz şekilde taksitlere bölünebileceğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasında TOBB ve İş Dünyası Buluşması’ toplantısında deprem bölgesindeki vergi dairelerine olan borçların 24 aya kadar faizsiz şekilde taksitlere bölünebileceğini söyledi. Yardım kampanyalarına makbuz karşılığı yapılan yardımlar hakkında da bilgiler veren Nebati, “Ayni ve nakdi bağış ve yardımların tamamı vergi matrahının tespitinde indirim olarak dikkate alınmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati, yaklaşık 150 bin esnaf ve sanatkarın, Halk Bankası’nca kullandırılan hazine faiz destekli kredi ödemelerinin 6 aylığına faizsiz şekilde ertelendiğini de duyurdu.

Deprem bölgesinde 3,4 milyar TL’lik desteğin çiftçilerin hesabına yatırıldığını kaydeden Bakan Nebati, “Deprem bölgesi işletme giderleri destek paketi ve deprem bölgesi yatırım destek paketi ile işletmelerinize ek destekler sunuyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir