24 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

17 ÜLKEYE DÜZENLİ PARSİYEL TAŞIMACILIK HİZMETİ VEREN TEK FİRMAYIZ

Yenilikçi girişimleriyle sektöre öncü olmaya devam eden Galata Taşımacılık adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Vittorio Zagaia ile yeni destinasyonları ve hayata geçirecekleri yatırımlarını konuştuk.

Taşımacılık sektöründeki günümüz zorlu şartlarına rağmen 25 yıldır ilk günkü özveriyle faaliyetlerini sürdüren Galata Taşımacılık’ın hem yerel hem de global pazardaki konumundan bahseder misiniz?

25 yıllık sektör yolculuğunun her adımında değer yaratmak ve sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada da önemli bir oyuncu olarak kabul edilmek, bizim için önemli bir motivasyon kaynağı. 1997 yılından bugüne kadar sığdırdığımız en önemli başarımız güvenilirlik ve itibardır. Bizim için en önemli değerimiz, her zaman çalışanlarımızdır ve bu asla değişmeyecek bir gerçeğimizdir. Sektörümüzde birçok ilke imza atmış olmamızın da haklı gururunu taşıdığımızı ifade etmek durumundayım. İlk ve direkt yabancı sermaye ile kurulan Freight Forwarder olmamızın yanı sıra, ilk CRM departmanını ve eğitim departmanını kuran, TSE belgesi alan ilk Freight Forwarder olma gerçeği gibi birçok yenilikçi girişimimiz oldu. Üst üste 3 sene Türkiye’nin en iyi işverenleri listesinde yerini alan şirketimiz, 2021 yılında ise Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Türkiye’nin en büyük hizmet ihracatçıları listesinde de ilk 10’da yerini aldı. Şartlar ne kadar zorlu olursa olsun dünyanın dönmesi devam edecek, ekonomi kah yavaşlayacak kah hızlanacak ancak işini iyi yapan şirketlere her zaman yer olacaktır. Biz iyi bir şirket olmak adına her daim çaba sarf ediyoruz.

Bünyenizde taşımacılık sektörünü ileriye taşıyacak adımlar olarak nitelendirdiğiniz yatırımlarınız neler?

İzmir, Bursa, Antalya ve Ankara’dan sonra Mersin’de ofisimizi kurarak 2022 yılında da yatırımlarımıza devam ettik. Müşterilerine her zaman çözüm üreten bir yapıya sahibiz. Şu anda karayolunda, 2’si Kuzey Afrika olmak üzere toplamda 17 ülkeye düzenli parsiyel taşımacılık hizmeti veren tek firmayız. Bu sene de yeni eklenecek destinasyonlar ile hizmet verdiğimiz ülke sayısını 20’ye çıkaracağız. Hava ve denizyolunda ise global acente ağımız sayesinde ciddi bir kapsama alanımız var. Bu iki taşıma moduna ciddi yatırım yapıyoruz. Gene Covid-19 süresince yatırımını yaptığımız depolama altyapımız ve intermodal taşımacılık departmanı ile beraberinde gelen 45”PW HC konteynerlerimize ek yeni siparişler verdik ve bu taşıma modunda iddiamızı artırmayı hedefliyoruz. Son olarak SwapBody olarak adlandırılan yeni bir araç yatırımına da girmiş bulunuyoruz. Kısacası mücadelemize kendimizi yenileyerek, yatırım yaparak devam ediyoruz.

Galata Taşımacılık olarak sunduğunuz taşıma modüllerinden en çok hangisiyle ön plana çıkıyorsunuz, bunun nedeni nedir?

Galata olarak yıllar içerisinde ihtisaslaştığımız konu her taşıma modunu sadece asli işimizmiş gibi hizmet verebilecek alt yapıda kurgulamış olmak ve ulusal ile uluslararası bazda oluşturmuş olmamızdır. Bugün Türkiye’deki ofislerimiz, 250’nin üzerinde ekibimiz ve yurt dışındaki iş ortaklarımız sayesinde, ihtiyaca, mal cinsine ve beklentiye yönelik taşımacılık çözümleri sunarak senede 100 binin üzerinde yük elleçlemekteyiz. Müşterilerimize sağladığımız en büyük avantaj ister karayolu ister hava, deniz veya başka bir taşımacılık modunda en geniş yelpazeyi en efektif maliyetler ve süreçleri ile sunabiliyor olmamızdır. Dolayısı ile tek bir taşıma modunda ön plana çıkıyoruz demek çok da doğru olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir