14 Haziran 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

ÇEVRE DOSTU BAKIŞ AÇIMIZLA YARINLARI DÜŞÜNEREK ADIM ATIYORUZ

Gökbora Antrepolar ve Lojistik Müdürü Hakan Lobut’u ağırladığımız Nisan sayımızda yurt içi ve yurt dışına sundukları lojistik ve depolama hizmetlerini okurlarımız için aktaran Lobut, aynı zamanda gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak adına yeşil lojistik konusunda da hayata geçirdikleri çalışmalardan bahsetti.

40 yıldır taşımacılık ve depolama alanında müşterilerine hizmet sunan Gökbora’nın sektördeki konumu nedir, yurt içi ve yurt dışında sunduğunuz hizmetlerle sektörde nasıl bir fark yaratarak tercih edilirliğinizi sağlıyorsunuz?

Firmamız 1983 yılında kurulmuş yeniliğe ve teknolojiye tamamen uyum sağlayan, müşterilerimizle entegre ve hizmet kalitesini üst seviyede tutarak global hizmetler sağlamaktadır. Taşımacılık alanında yurt içi taşıma, uluslararası taşımacılıkta Avrupa ülkeleri ve Türki Cumhuriyet ülkelerine kara taşımaları, intermodal, proje ve ağır yük taşımacılığı, express minivan, denizyolu ve havayolu hizmetlerimizi sunuyoruz. Bu hizmetlerimizin beraberinde depolama alanında; gümrüklü antrepolar, soğuk hava depoları, tehlikeli madde depoları, e-lojistik depoları, B2B iş modeli ve serbest depolama hizmetlerimizle lojistik sektöründe daima pozitif ve bir o kadar da heyecanla, Gökbora yönetim kurulunun desteklediği tecrübeli, genç ve dinamik ekip ruhuyla harmanlanmış çalışma arkadaşlarımızın özverisi de eklendiğinde sektörde öncü firma olduğumuzu söyleyebilirim.

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak adına öne çıkan yeşil lojistik konusunda Gökbora olarak hayata geçirdiğiniz projelerden bahseder misiniz?

Karbon emisyon azaltımı duyarlılığımızın yanı sıra firma olarak doğa ve çevreyi korumaya karşı çok hassas olduğumuzu belirtmek isterim. Bu konuda AR-GE ekibimiz ilgili projeleri oluşturarak yönetim kurulunun onayından sonra projeler sağlıklı şekilde hayata geçirilmiş oluyor.

Firmamız genelinde elektronik döküman yönetimi ile faaliyetlerimizi ve iş akışımızı sürdürmekteyiz. Bu sayede e-belgenin niteliğini ayırabilmekte ve ulaşılabilirliği hız kazanmaktadır. Dünya nüfusunun arttığı 21. yüzyılda kağıt tüketiminin ağaçlara ve doğaya verdiği zararları düşünerek tüm insanlığın gelişen teknolojiye uyum sağlaması ve duyarlılığın artması yönünde daha fazla altyapı, etkinlik ve sosyal proje çalışmaları planlanmalıdır.

%100 elektrikli otomobil sayılarımızı her geçen gün artırmaktayız. Tesislerimizde ciddi yatırımlar yaparak çatılarımızın solar panellere dönüşümünü sağlamaya Adana tesisimizden başladık. Tesis kendi elektriğini tamamen karşılamakla beraber %100 elektrikli otomobillerimizin şarjlarını da doldurmaktadır.

Ayrıca Yetkilendirilmiş Yükümlü statüsünde uluslararası nakliyeci bir firma olarak ihracat gümrük işlemlerini tesislerimizde yaparak filodaki araçlarımızın ülkemizde daha az hareketle karbon emisyon azaltımlarına katkı sağlamaktayız.

Tamamı özmal olan filomuzun Euro6 standartlarında olduğunu belirtmek isterim, yeşil lojistikte kilometrelerin çarpan değer istatistiklerinde bu durum büyük rol oynamaktadır.

Gök-Bora Uluslararası Nak. ve Tic. A.Ş. olarak firmamız sürdürülebilir başarı ve çevre dostu bakış açısıyla bugünü değil yarınları düşünerek adımlar atmaktadır.

Gökbora’nın antrepo hizmeti sunduğu depo yapılanmasından söz eder misiniz, e-lojistik hizmetlerinizde bünyenizdeki depolarınızın katkısı nedir?

Özmal depo altyapımız sayesinde Adana, İzmir, Bursa, Dilovası, Erenköy, Ambarlı ve Muratbey gümrüklerine bağlı toplamda 40.000 m2 antrepolarımızla güvenilir hizmet sağlamaktayız.

E-ticaret müşterilerimize e-lojistik depolarımızda sunduğumuz esnek depolama çözümleri ile iş yüklerini kendilerinden alarak, enerjilerini ve odaklarını gereken işlere yönlendirmeleri adına destek olmaktayız. Yazılım altyapımızın bize sağladığı veri analizi yetenekleri ile müşterilerimize hız kazandıracak akılcı operasyonlar sunabiliyoruz. Toplam 150.000 m2 olan lojistik depolarımız İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasında olmak üzere e-lojistik depo faaliyetlerimizde birbirine entegre halde faaliyetlerimizi sürdürmekte ve servis yelpazemizin birbirini destekleyen yapısı bizlere tek durakta uçtan uca çözümleri sağlama imkanı kılmaktadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Doğa dostu, çevre dostu olalım ve gelecek nesillere yeşil dünya bırakalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir