21 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Lojistik

Giderler düşmediğinde yatırımlarla gelirlerimizi artırıyoruz

Yekba Group Kurucusu Emre Beyazıt Andiç ile bir araya geldiğimiz Kasım sayımızda, 27 Ekim tarihinde açılışını gerçekleştirerek sektörle buluşturdukları yeni yatırımları Karya Antrepo’nun teknik özelliklerini ve hem Yekba Group’a hem de sektöre neler kazandıracağı üzerine bir sohbet gerçekleştirdik.

2019 yılında faaliyetlerine başlayan Yekba Group, bu tarihten itibaren ilk zamanlar Muratbey ve Ambarlı Gümrüğü’ne bağlı antrepolara ve serbest depolara, gümrüklü malların depolama hizmetlerinde çalışmalar yürüterek sektörde yer alıyor. Gümrüklü malların depolanması ve gümrüklü mallara paralel serbest depolama hizmeti de veren Yekba Group, bünyesinde ağırlıklı olarak yurt içi gümrük ve limanlara bağlı olarak millileşme öncesi ürünlerin depolama hizmetini sunuyor.

Kasım sayımızda dergimizde ağırladığımız Yekba Group Kurucusu Emre Beyazıt Andiç, firmalarının antrepo ile serbest depolama alanında hizmet verdiğini ve Avrupa ülkelerine ihracat yaptığını vurguladı. Yekba Group’un sektörde her ne kadar genç bir firma olsa da, ticari hayatta tanınan bir firma olması nedeniyle ciddi cirolara ulaştıklarını belirten Andiç, firma olarak Türkiye’nin önde gelen ithalat ve ihracat firmalarıyla çalıştıklarını ifade etti.

Karya Antrepo sektöre katıldı

Esenyurt Ambarlı Gümrük Müdürülüğü’ne bağlı olan Yekba Antrepo’nun yanı sıra, Anadolu Yakası’nda Erenköy Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı Karya Antrepo isimli 2. şirketlerini kurduklarını belirten Andiç, projenin teknik özelliklerinden de bahsetti. 5 bin metrekaresi gümrüklü ve 3 bin metrekaresi serbest depo olarak hizmet verecek toplam 8 bin metrekare büyüklüğe sahip Karya Antrepo’da kuru yük, elektronik eşyalar, tekstil, porselen grubu ürünler ve büyük şirketlerin otomotiv yedek parçaları gibi ürünlerin depolanması yapılacak.

Yekba Group olarak önemli projeler üstlendiklerini ve çeşitli ihalelere girerek en iyi hizmeti sunabilmek adına büyük firmalarla lojistik sektörü özelinde partnerlik kurma ve proje ortaklığının gündemlerinde olduğunu sözlerine ekleyen Andiç, “Ülke ekonomisine ve sektöre nasıl daha faydalı oluruz diye düşünerek yatırımlarımızı hayata geçiriyoruz. Ne kadar çok istihdam sağlarsak, o kadar çok ekonomiye katkıda bulunmuş oluruz. Hizmet sektöründe elimizden geldiğince yeni iş olanakları sağlamaya çalışıyoruz. Gençlere istihdam kapısı aralamak, mesleğin inceliklerini öğretebilmek ve profesyonel kadrolar oluşturmak istiyoruz. Müşteri nezdinde memnuniyet sağlayabilmek, kaliteli hizmet vermek ve günün sonunda da başarıya ulaşabilmek ana gayemiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Yatırımlar devam edecek

İstanbul’da farklı bir gümrük müdürlüğüne bağlı bir projenin şu an gündemlerinde olduğunu belirten Andiç, 2024’ün ortasında yeni bir antrepo yatırımıyla yatırımların önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğinin müjdesini verdi. 2023 yılında Yekba Group’un faaliyetlerini genel olarak değerlendiren Andiç; verimli iş birlikleriyle müşterilerine en üst seviyede hizmet sunarak yoğun ve hareketli bir dönem geçirdiklerini ifade etti. Yekba Group olarak sektörde 3 yılı geride bıraktıklarını söyleyen Andiç, “ Yekba bizim 3 yaşındaki çocuğumuz, Karya ise henüz bir bebek. Her geçen gün sunduğumuz kaliteli hizmetlerle çok daha verimli bir şekilde büyüyüp yükselme hedefiyle ülkemize nasıl fayda sağlayacaksak onu yapmak istiyoruz.” dedi.