13 Temmuz 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Fintech

İst-Pay’de Odak Noktamız Hız, Güvenirlik ve Uygun Maliyet

Güçlü teknolojik altyapısı ve para transferi alanında önde gelen çokuluslu kuruluşlarla yapılan iş birlikleri doğrultusunda dünyanın her yerine isme, banka hesaplarına ve cüzdan uygulamalarına çok uygun hizmet bedelleriyle para gönderme ve yurt dışından gelen bireysel transferleri Türkiye’deki alıcılarına ödeme hizmeti veren İst-Pay, hız, güvenirlik ve uygun maliyeti odak noktasına koyuyor. İst-Pay CEO’su Zuhal Yurtsever ile bir araya geldiğimiz Nisan sayımızda sundukları para transferi hizmeti ve avantajlarını konuştuk.

İst-Pay’i tanıyabilir miyiz, bireysel ve kurumsal ölçekte müşterilerinize sunduğunuz hizmetlerinizden bahseder misiniz?

İstanbul Ödeme ve Elektronik Para A.Ş. (İst-Pay) olarak, 2018 yılında Ödeme Kuruluşu lisansı alarak faaliyetlerimize başladık. Faaliyete geçtiğimiz günden beri, hızlı ve güvenilir sistemimiz ile finansal işlem özgürlüğünü müşterilerimize sunmak ve bu doğrultuda yenilikçi ve erişilebilir hizmetler geliştirmek için çalışıyoruz. Düzenlemelere uyum ve profesyonel risk yönetimi çerçevesinde faaliyet göstererek, sürdürülebilir finansal hizmet stratejisi doğrultusunda ilerliyoruz. İst-Pay olarak bugün güçlü teknolojik altyapımız ve para transferi alanında önde gelen çokuluslu kuruluşlarla yaptığımız iş birlikleri sayesinde dünyanın her yerine isme, banka hesaplarına ve cüzdan uygulamalarına çok uygun hizmet bedelleriyle para gönderme ve yurt dışından gelen bireysel transferleri Türkiye’deki alıcılarına ödeme hizmeti veriyoruz.

Globalleşen ve değişen dünya dinamiklerine paralel olarak fintek alanında sunduğumuz hizmetleri genişletip küreselleştirmek için lisans genişletme kararı aldık ve Nisan 2023 itibarıyla Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın kararıyla lisansımızı elektronik para ihracı faaliyetlerini de kapsayacak şekilde genişlettik.

Müşterilerinize hem zaman hem de ekonomik avantaj sağlayan iş yapış sürecinizden ve sunduğunuz ürünlerden söz eder misiniz?

Müşterilerimize sunmuş olduğumuz hizmetlerde odak noktamız hız, güvenirlik ve uygun maliyettir. İş yapış sürecimizde, müşterilerimizin zamanından ve bütçesinden tasarruf etmelerini sağlamak için sürekli olarak çalışıyoruz. Bugüne kadar yurt dışı para transferi alanındaki tecrübemizi teknolojiyle birleştirip, fiziksel noktaların yanı sıra mobil uygulama üzerinden de yurt dışı para transferi hizmeti sunduğumuz ve müşterilerimize finansal işlem özgürlüğü sağlayan WIST (Wallet İstanbul) dijital cüzdan uygulamamızı yakın dönemde hayata geçirdik.

Hem yeni ürününüz hem de yurt içi ve yurt dışına yönelik para transferi alanında hangi strateji ve hedeflerle proje ve yatırımlarınızı şekillendireceksiniz?

Uluslararası para transferi sektöründe yaşanan değişimleri göz önünde bulundurarak, teknolojik yeniliklere ve düzenlemelere hızla adapte oluyoruz. İst-Pay olarak, uzun yıllardır sektörde verdiğimiz para transferi hizmetinde lisans genişlemesine giderek farklı bir noktaya taşıdık ve bugün; Avrupa’dan Amerika’ya, Kanada’dan Afrika’ya, 197 ülkeye para transferi konusunda hizmet veriyor; dijital cüzdandan ön ödemeli karta, POS’tan fatura tahsilatına kadar müşterilerimiz için bütüncül çözümler sunan iş modellerini hayata geçirmeye devam ediyoruz. Çok yakında sunacağımız yeni ürünlerimizle ilgili heyecanımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Uluslararası para transferinde kolaylık arayan müşterilerimize daha fazla avantaj sağlayacak yenilikçi hizmetler sunacağız. Müşteri memnuniyeti ve güvenliği her zaman önceliğimiz olacak ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.