18 Mayıs 2024
Beşyol Mahallesi 1.İnönü Caddesi 18/8 Küçükçekmece İstanbul
Bilişim Son Dakika

PAYNET, ÇÖZÜMLERİYLE İŞLETMELERİN SATIŞ SÜREÇLERİNİ HIZLANDIRIYOR

Paynet, bayi ağı olan kurumlara özel sunduğu çözümleriyle işletmelere destek oluyor. Temassız ve uzaktan ödeme çözümleriyle işletmelerin yoğun finansal operasyonlara zaman harcamak yerine, hizmet sunmaya odaklanmalarını sağlıyor. Paynet Satış Direktörü Deniz Şensabah ile Kasım sayımızda Paynet’in sağladığı avantajları konuştuk.

Paynet olarak işletmelerin kolay ve yönetilebilir tahsilat sistemleri ihtiyaçlarına hangi çözümlerle yanıt veriyorsunuz?

Paynet olarak olarak firmalara sunduğumuz çözümlerle finansal süreçlerini dijitalleştiriyor, ödeme akışlarını verimli ve etkin şekilde yönetmelerini sağlıyoruz. Bayi ağı olan firmalara özel geliştirdiğimiz çözümlerimizle özellikle distribütör, bayi ve alt bayiye sahip şirketlerin kredi veya kredi kartı ile yaptıkları tahsilat akışını daha kolay yönetmelerine yardımcı oluyoruz. Tahsilatların dağıtılması dışında, ilgili kredi kartı komisyonlarının da alt paydaşlar arasında paylaştırılması da mümkün. Ana firmalar fonlama modeliyle bayilerine sağlayacakları avantaj sayesinde rakiplerinin de bir adım önünde yer almış oluyor. Bayi Ağım Çözümü’nün bir diğer önemli özelliği de tüm işlemleri tek merkezden yönetmesi.

Başka hangi teknolojiler ve çözümler sunuyorsunuz?

Bu teknolojiler şirketler için nasıl bir değer yaratıyor? Paynet üyeleri, PayPortal ile finansal işlemlerini tek bir ekrandan yönetirken nakit akışları ile ilgili raporlara tek dokunuşla ulaşıyor. Müşterileri nerede olursa olsun Paylink aracılığıyla SMS, e-posta ya da WhatsApp yoluyla link gönderip ödeme alabiliyorlar. PayPortal ile firmalar ve bayiler, Paynet’e ait tüm ürün ve çözümlere tarayıcı üzerinden rahatça ulaşabiliyor. Bu sayede ödemeler, finansal raporlar ve nakit akışı gibi tüm bilgiler tek bir sistem üzerinden takip ediliyor. Paynet Mobil Uygulama, Paynet üyelerine özel olarak saha operasyonlarında ödeme almayı kolaylaştırıyor. Bu ürün ile şirketler müşterilerine Paylink göndererek uzaktan ödeme alabiliyor. PaySmart teknolojimiz ana firmaya borcu olan bayiler için ana firmanın vadesi gelmiş çek veya fatura borçlarını yapılandırarak tahsil edilebilirliğini kolaylaştırıyor. Vade ve tutar değişimleriyle bayi ödemeye teşvik ediliyor.

Açık bankacılık alanında neler yapıyorsunuz? Buradaki çözümler şirketlerin tahsilat süreçlerini daha kolay ve verimli yönetmelerine nasıl bir katkıda bulunuyor?

Paynet Açık Bankacılık Hizmeti işletmelerin farklı bankalardaki tüm hesaplarının tek ekrandan yönetilmesini sağlıyor. Böylelikle farklı bankalarda bulunan hesap hareketleri tek bir platform üzerinden takip edilip raporlanabiliyor. Birden çok banka ile çalışan işletmeler, sisteme entegre tüm bankalardaki hesaplarına tek tek giriş yapmaya gerek kalmadan tüm hesaplarını tek bir ekranda görüntüleyebiliyor. Bununla birlikte nakit akışını anlık olarak izliyor, ödeme ve tahsilat takibini de tek tuşla yapıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir